کد خبر 1079326
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵
ورود بدون ماسک به اتوبوس ممنوع/ مسافران اتوبوس‌های پایتخت افزایش یافت

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با اعلام عرضه ماسک در ۶۰ پایانه و ایستگاه اتوبوس گفت: چاره‌ای جز سخت‌گیری و ممانعت از ورود شهروندان بدون ماسک به اتوبوس نداریم.

به گزارش مشرق، یکی از دغدغه‌های مردم و مسئولان پیش از الزامی شدن استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی داشتند چگونگی تأمین ماسک بود اما با اجباری شدن این طرح و به لطف افزایش تولید ماسک، مشکلی در این زمینه ایجاد نشد و مردم به راحتی می‌توانند نسبت به تأمین ماسک اقدام کنند.

بیشتر بخوانید

راه‌اندازی غرفه فروش ماسک در همه ایستگاه‌های مترو

در این بین نکته حائز اهمیت این است که مردم برای حفظ سلامت خود و دیگران نسبت به استفاده از ماسک دقت و توجه لازم را داشته باشند و آن را جدی بگیرند. 

هیچ‌ یک از ما تمایل نداریم اوضاع شهر و کشورمان دوباره به روزهای اوج شیوع کرونا بازگردد و سلامت اعضای خانواده‌هایمان بیش از پیش با جولان کرونا تهدید شود از این رو مسئولان مربوطه ضمن تأکید چندباره نسبت رعایت شهروندان برای تأمین ماسک مورد نیاز تدابیر لازم اندیشیده شده است و همکاری شهروندان کلید کمک به سلامت جامعه و قطع زنجیره انتقال ویروس است.

محمود ترفع؛ مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران در این‌باره با تاکید بر اینکه در اجرای پروتکل ابلاغی، چاره‌ای جز سخت‌گیری و ممانعت از ورود شهروندان بدون ماسک به اتوبوس نداریم، اظهار کرد: از همه شهروندان درخواست می‌کنیم چنانچه قصد دارند از ناوگان اتوبوسرانی استفاده کنند، حتماً ماسک به همراه داشته باشند.

وی در مورد شهروندانی که به هر علت ماسک به همراه ندارند، گفت: برای این گروه از شهروندان نیز تدابیری اندیشیده شده از جمله عرضه ماسک با قیمت مصوب در بیش از 60 پایانه و ایستگاه پرمسافر  خطوط تندرو تا اگر شهروندی ماسک نداشت و خواست از اتوبوس استفاده کند، این امکان برایش فراهم باشد که در محل، ماسک ابتیاع کند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تاکید بر اینکه به موجب توصیه‌های بهداشتی، اقتضای حضور شهروندان در خارج از منزل و در سطح شهر، استفاده از ماسک است، خاطرنشان کرد: البته این ضرورت در فضاهایی که جمعی از افراد در آن حضور می‌یابند، مضاعف می‌شود و از این رو، از شهروندان عزیز درخواست داریم هنگام سوار شدن به اتوبوس، لزوماً از ماسک استفاده کنند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس