کد خبر 1078332
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
تصاویر جدید از آشوب در شهرهای آمریکا نمایه

یک روزنامه آمریکایی ناآرامی‌های اخیر در آمریکا در اعتراض به قتل یک مرد سیاه‌پوست را آغاز فصلی طولانی از ناآرامی‌های داخلی در این کشور توصیف کرده است.

به گزارش مشرق، یک رسانه آمریکایی با اشاره به بحران‌های اخیر در آمریکا از جمله شیوع کرونا و تظاهرات‌های خشن به‌دلیل قتل یک سیاه‌پوست به‌دست پلیس، آمریکا را انبار باروت توصیف کرده است.

نیویورک‌تایمز نوشته است: «دو ماه و نیم اخیر در آمریکا مانند صحنه‌های آغازین فیلمی از ویران‌شهری است که از هم گسسته شده است. ابتدا، بیماری همه‌گیر (کوویدــ19) آمد و بیمارستان‌های شهر نیویورک غلغله شد... بعد، فیلمی از یک افسر پلیس منتشر شد که زانویش را روی گردن مرد سیاه‌پوستی به‌نام جورج فلوید قرار داده بود.»

بیشتر بخوانید:

 روزنامه آمریکایی با اشاره به تهدید ترامپ برای شلیک گلوله به‌سمت معترضان نوشته است ریاست‌جمهوری او با اتفاقات شوک‌آور و خشونت‌های راست‌گرایان افراطی همراه بوده است: شورش راست‌گرایان در شارلوتسویل، کشتار در کنیسه پیتسبورگ و تیراندازی جمعی به‌سمت لاتین‌تبارها در ال‌پاسو اتفاقاتی بوده‌اند که در دوره او رخ داده‌اند.

نیویورک‌تایمز در ادامه نوشته است: «حتی در شرایطی که غلیان خشم در جامعه رو به افزایش بود، شاهد بی‌نظمی گسترده نبودیم، با وجود این، اکنون به‌نظر می‌رسد در آستانه دوره‌ای طولانی از تابستانی با ناآرامی‌های داخلی قرار داریم.»

روزنامه آمریکایی نوشته است: «در زمان حاضر عوامل بسیاری هستند که آمریکا را در معرض انفجار قرار می‌دهند: بیکاری گسترده، بیماری همه‌گیری که نابرابری‌های اقتصادی و سلامت را به‌صورت عریان به تماشا گذاشته است، نوجوانان سرگردانی که کاری برای انجام دادن ندارند، خشونت پلیس، راست‌گرایانی که تنشان برای یک جنگ داخلی دیگر می‌خارد و رئیس‌جمهوری که آماده است تا روی هر آتشی بنزین بریزد.»

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • دیده بان IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
  40 2
  بی اختیار یاد وعده ی تابستانی داغ برای ایران افتادم که سران آمریکا می دادند و بعد هم به حقانیت این آیه ی شریفه ی قرآن که فرمود: ومکروا و مکرالله و الله خیر الماکرین . اندکی صبر سحر نزدیک است
 • IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
  23 1
  تابستان داغ امریکا شروع شده، و ان شالله خون سردار عزیز دلها نابودتان می کند
 • AU ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
  21 0
  بهار آمریکایی
 • AU ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
  30 1
  بهرام که گور می‌گرفتی همه عمر، دیدی که چگونه گور بهرام گرفت؟
 • IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
  14 1
  آقا خوب یکی فتیلهٔ اصلی رو روشن کنه دیگه، معطل چی هستین!!
 • احمدخواجوند US ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
  11 0
  انشااله منفجر بشود