کد خبر 1077854
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
واکنش آموزش و پرورش به ماجرای «رومینا»/ 400 تومان به ازای هر دانش‌آموز برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی

یکبار برای همیشه به جای حرف سیاسی و هیاهوی تبلیغاتی به این بیندیشیم: چرا باید دختری خانه پدری خود را به مقصد خانه پسری که بیش از 2 برابر خود سن دارد ترک کند؟

به گزارش مشرق، علی بهادری جهرمی حقوقدان و عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در یادداشت روزنامه وطن‌امروز نوشت:

شاید بدترین خبری که انسان بتواند بشنود چنین خبری است؛ وقتی اصلی‌ترین مأمن و مأوای یک دختر، به قاتل او تبدیل می‌شود. شاید خیلی تفاوتی نکند پدر از سلامت روان برخوردار بوده یا خیر، در هر صورت در چنین وضعیت اسفناکی، وضع روحی همگان بویژه اطرافیان و آشنایان خانواده و سایر اعضای خانواده در بدترین حالت ممکن است. نمی‌دانم دیگر می‌توان ترکیب زن و مرد و خردسالان باقیمانده را همچنان یک خانواده نامید یا خیر اما شکل‌گیری چنین خانواده‌ای نتیجه مجموعه قاتلانی است که همه چیز خانواده را به مسلخ سوق می‌دهند. سعی می‌کنم در چند بند این مجموعه را بهتر به نمایش بگذارم.

بیشتر بخوانید:

1- اصرار بر سوق دادن فرهنگ بومی مردم مسلمان ایران‌زمین به سمت فرهنگ مهاجمی که از هر جهت ضعیف‌تر از فرهنگ اصیل ایرانیان است، با نشر مطالب گسترده علیه ازدواج در سنین پایین، مانع‌تراشی برای ازدواج‌هایی است که در بسیاری موارد با خواست و اراده طرفین و حمایت خانواده‌های آنها در سنین پایین‌تر از نرخی که از سوی برخی کشورها به تمام کشورها تلقین‌ شده صورت می‌گیرد؛ سنینی که در آن اجازه مشارکت فرد در تصمیم‌گیری‌های کلان ملی و تأثیرگذاری بر زندگی دیگران را با مشارکت در انتخابات به او می‌دهیم ولی می‌خواهیم اجازه ندهیم برای زندگی خود تصمیم بگیرد. جالب است غالب مخالفان ازدواج در سنین زیر 18 سالگی، امروز به اصلی‌ترین مدافعان آزادی ازدواج یک دختر 13ساله با مردی که بیش از 2 برابر سن خود دارد و خانواده او هم خیر و صلاح او را در این ازدواج ندیده‌اند مبدل شده‌اند!

2- اصرار بر مخالفت با احکام ناب اسلامی همچون قصاص که قرآن آن را موجد حیات دانسته و شاید خاصیت پیشگیرانه آن نیز مهم‌ترین عامل چنین نگرشی به آن شده است، یکی دیگر از عواملی است که گویی جان «انسان‌ها» را کم‌اهمیت‌تر از جان «یک انسان» می‌داند و مدعی است اگر کسی به جان دیگری تجاوز کرد، جان او مهم‌تر از جان مقتول است و نباید دستخوش تعرض قرار گیرد! تفکری که نمی‌خواهد به این بیندیشد که در حال حمایت از جان یک انسان (بخوانید قاتل) است یا حمایت از جان بسیاری انسان‌های دیگر (بخوانید مقتولانی که در صورت اقدامات پیشگیرانه مناسب همچون ایجاد رعب در دل قاتلان، جان سالم به در برده‌اند). جالب اینکه امروز این گروه نیز به خیل مدافعان قصاص پیوسته‌اند! و با فراموشی هر آنچه قبلا در رد حکم مسلم قصاص سر داده‌اند، در نقد چرایی عدم قصاص یکی از حالات قتل داد سخن سر می‌دهند!

3- اصرار بر آزادی مطلق بیان و تبلیغ و ترویج هرگونه فرهنگ و آدابی که حواس‌شان نیست وقتی بازیگری چهره شده، با کسی که 17 سال از خود بزرگ‌تر است ازدواج می‌کند و برای مدت‌ها موضوع ازدواج او به اصلی‌ترین مطالب فضای مجازی مبدل می‌شود، قطعا روی سایر دختران ایرانی بی‌تاثیر نبوده و فرهنگ اصیل ایرانی را با تهاجمی باورنکردنی مواجه خواهد کرد. مَنِشی که حواسش نیست پربیننده‌ترین لایو اینستاگرامی تاریخ جهان، توسط مردم ایران که تنها یک درصد مردم جهان را تشکیل می‌دهند شکل گرفته و نشان از آن دارد که ذائقه جوانان این مرز و بوم چگونه دارد به سمت صحنه‌های مبتذل بی‌معنا، پوچ و ضدفرهنگی‌ای حرکت می‌کند که هیچ خط قرمزی را برای خود محترم نمی‌شمارد یا موسیقی‌های مبتذلی که سن ابتذال را به سن «بچه‌های مدرسه‌ای» سوق می‌دهد و با تمام توان هزینه و توان خود را مصروف به قهقرا بردن فرهنگ اصیل ایرانی کرده است. حواسش نیست که باید حداقل یک‌صدم ممنوعیت‌ها و محدودیت‌هایی را که برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا با تعطیلی همه‌ جا و همه چیز ایجاد کرد، برای جلوگیری از انتشار ویروس‌های مخرب اصلی‌ترین هسته تشکیل‌دهنده جامعه یعنی خانواده نیز به کار بندد. 

4- در کشاکش جولان تفکرات مخرب پیش‌گفته که همگی با هم به عنوان قاتلان فرهنگ اصیل مردم مسلمان ایران، بنیان‌های خانواده و ارزش‌های اصیل انسانی را به مسلخ می‌برند، بدیهی است بخش زیادی از توان آموزشی و ترویجی و تبلیغی مروجان دینی و بومی فرهنگ اصیل نیز به جای تبیین مفهوم درست غیرت، عفاف، خویشتنداری، صبر و... در حال مبارزه با فرهنگ‌های وارداتی هستند و در شلوغ‌کاری‌های سیاسی و رسانه‌ای، مجالی برای تعمیق جدی آنچه ضروری است پیدا نمی‌کنند و نتیجه آن می‌شود دخترکانی که مجذوب خطا می‌شوند و پدران عصبانی‌ای که مجالی برای آموزش چگونه پدری کردن نیافته‌اند. 

یکبار برای همیشه به جای حرف سیاسی و هیاهوی تبلیغاتی به این بیندیشیم: چرا باید دختری خانه پدری خود را به مقصد خانه پسری که بیش از 2 برابر خود سن دارد ترک کند؟ چرا باید با او تصویری بگیرد که در فضای مجازی منتشر شود بدون واهمه از اینکه ممکن است این تصویر توسط کل خانواده و آشنایان وی دیده شود؟ چرا باید پسر مقابل، هیچ واهمه‌ای از انتشار تصویر ارتباط خود با دختری 13 ساله بدون اذن پدر او نداشته باشد و چرا باید پدری عصبانی و از کوره در رفته از مشاهده چنین وضعیت اسفناکی، نداند برای حل مشکل خود چه کند و دست به جنایتی نابخشودنی بزند؟ اگر به دنبال حل این مشکلات هستیم و واقعا دوست داریم دیگر شاهد تکرار چنین صحنه‌هایی نباشیم، باید از ضربه زدن هرروزه به فرهنگ اصیل خود بازگردیم و یک‌صدا همگی به سمت ساماندهی بنیان‌های انسانی، خانوادگی، فرهنگی و... خود در مسیر اصیل و سنتی خود، در عین انطباق آن با نوآوری‌های دنیای مدرن پیش رویم. فرهنگی که شاید مهم‌ترین کمک‌کار ایرانیان در مقابله با ویروس کرونا و کاهش آلام آن بود، قطعا به طریق اولی بهترین کمک‌کار ما در کاهش مشکلات مرتبط با حوزه خانواده نیز خواهد بود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • FR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  63 0
  مولاوردی سلحشوری ابتکار
  • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
   32 3
   و البته سلبریتی هایی که هرزگی را یاد نوجوانان این سرزمین دادند
  • IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
   29 1
   سلبریتی هایی که کل مسائل عاطفی و عقده های جنسی شون در فضای مجازی پخش هست یکی مثل پرستو.ص که از همه جارانده شده با مجری کثیف و بیسواد خارج نشین با بازید ۵۰۰هزار نفر لایو میزاره که از دوست پسرهایش حرف بزند و از تلویزیون و سینما انتقام بگیردبعداز اینهمه رفت و آمد به دادسرها چرا از فضای مجازی محروم نمیشن!
  • IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
   24 1
   قاتل اصلی رومینا یک گرگ داعشی بنام بهمن هست که برای جهاد نکاح و عشقی کارش شده بود فراری دادن دختران و نانودی خانواده و دخترای مظلوم ایرانی
 • IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  23 0
  اگر تعداد اتوبوسهای شهری بخاطر بی کفایتی یا بطور عمدی و با هدف مشغول کردن و گرفتار کردن مردم کم شود ، باعث شلوغی و تحت فشار قرار گرفتن و استرس مسافران می شود ، چون مردم نیازهای طبیعی دارند و وسیله تامین نیاز به اندازه کافی نیست ، لاجرم مجبورند با هم رقابت کنند و همدیگر را رقیب می دانند . و با هم به دعوا و اختلاف می رسند . در واقع مردم رانده می شوند به سمت دعوا کردن و جنایت کردن . چقدر یک فرد می تواند در مقابل مشکلات زندگی تحمل کند و با همه دعوا کند ؟ بالاخره مجبور به خود زنی یا زدن دیگران می شود . اینها حداکثر می توانند خطا کار باشند اما جنایتکار نیستند . جنایت کار کسانی هستند که مردم را تحت فشار قرار داده اند
 • حسن IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  26 1
  حساب زن های که ببخشید مادرانی که روزی حداقل ۵۰ کودک را سقط جنین می کنند یعنی قطعه قطعه می کنند کیست
 • وطن پرست DE ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  42 12
  و خبرگزاری هایی که هم دستی دختران رو در ابتذال نادیده گرفتند و ازمردان گرگ های درنده ساختند. اگه راست میگید همین عکس رمینا رو بدون سانسور و کامل پخش کنید تا خیلی چیزها مشخص بشه.
 • IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  9 0
  کاش فیلم مصاحبه پسره ، بهمن، رو میذاشتین. خیلی جاها زدن. با تیشرت بنفش. ظاهرش خیلی راحت بود. میگفت دختره!
 • IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  3 1
  البته طبیعیه پسره، بهمن، خودشو خب نکشه، ولی تو دل و ذهنم فکر کردم خیلی داغونه. حداقل ظاهرش خیلی داغون نبود
 • امیر IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  26 1
  مطالب مفیدی است که بالا نوشته شده و اگر قرار بر هرج و مرج باشد و هر پسری بدون اذن خانواده دختری را ببرد که قانون جنگل است و هیچ حرمت و ارزشی باقی نمیماند و این فرهنگ فرنگی باعث نابودی خانواده ها که خواست دشمنان است خواهد شد
 • IR ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  3 9
  فقط و فقط جهالت،از طیفهای گوناگونش آنهم نه تنها جان رومینا بلکه جان میلیونها جوان ایرانی را به راحتی هر چه تمام تر گرفته است.
 • IR ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  29 0
  فمنیست هایی که تا همین ده روز پیش داشتن زمین رو به زمان میدوختن تا ازدواج دختر کمتر از 18 رو ممنوع کنن ولی حالا رنگ عوض کردن و از خواسته های جنسی یه دختربچه 13 ساله دفاع میکنن!!!
  • ناشناس DE ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
   21 0
   همین فمنیست ها در اروپا همجنس بازی را رواج دادند و وارد سیاست شده و در حزب سبز تا اندازه ای پیش رفتند که همجنس باز نبودن را عقب ماندگی تلقی میکردند و قانون ازدواج همجنس بازان را تصویب کرده و مجاز به داشتن فرزند نمودند که میتوانند کسی را به فرزندی قبول کنند و یا اینکه بوسیله ازمایشگاه صاحب فرزند شوند و در کتاب های درسی اینک سه نوع خانواده وجود دارد که ازدواج مرد با مرد ، زن با زن ، و زن با مرد ! را تدریس میکنند که بچه ها از کودکی میتوانند تصمیم بگیرند و انتخاب کنند !! حزب سبز های تلمان وقاحت را به جایی رساندند که حتا استفاده جنسی از کودکان را رواج داده و مشروعیت می بخشیدند که موجب اعتراض مردم واقع شدند چای تعجب دارد که اکثر ارایش موی مردان جوان ایرانی مانند همجنس بازان اروپایی است !
 • ایرانی IR ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  4 2
  مجلس باید اذری جهرمی رو استیضاح کنه
 • DE ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  2 0
  قدرت خشم از شهوت جنسی هم قوی ترست... مثل افتادن به قعر زمین است..
 • DE ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  14 4
  این دختر با رفتارش غیر ممکن است سیزده ساله باشد !
 • IR ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  1 14
  قربانی قوانین واپس مانده قرون وسطایی
  • IR ۰۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
   18 1
   کجای دنیا قانون اجازه میده دختره ۱۴ ساله با مرد ۳۰ ساله بره

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس