ساعت کاری کلیه کارکنان ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ شد/ شروط جدید دورکاری

بخشنامه جدید تغییر ساعت کاری و الزام حضور کلیه کارکنان در ادارات از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ شد.

به گزارش مشرق، جمشید انصاری بخشنامه ای ۶ بندی در خصوص تداوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی (فاصله گذاری هوشمند) در سطح کشور و در اجرای بند (۴) از مصوبات بیست و یکمین جلسه مورخ ۱۳۹۹/۳/۳ ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا را به کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون خدمات مدیریت کشوری ابلاغ کرد.

در بند سوم بخشنامه رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور آمده است: ساعت کاری روزانه کارکنان دستگاه های اجرایی در تهران و استان ها با رعایت تبصره ۳ ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ خواهد بود و هر گونه تعییر در ساعت فعالیت کارکنان دستگاه های اجرایی اعم از ملی و استانی صرفا با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین و ابلاغ خواهد شد.

در بند چهارم نیز بر تعطیلی آبدارخانه ها در ادارات تاکید شده و آمده است: فعالیت آشپزخانه ها و آبدارخانه های خود را تعطیل و از پذیرایی در جلسات و اتاق ها به صورت فردی و گروهی خودداری و ممانعت نمایند و صرفا امکان تهیه چای با لوازم شخصی توسط کارکنان را در طول روز فراهم کنند.

صرف صبحانه و ناهار به صورت گروهی و فردی در سالن غذاخوری، سایر محل های عمومی ادارات و اتاق کار کارکنان ممنوع می باشد و لازم است مسئولین ادارات از تهیه و توزیع غذا (جز در مورد کارکنان نوبت کاری و کشیک که در چارچوب مقررات مربوط انجام خواهد شد) خودداری و جلوگیری کنند.

بند پنجم این بخشنامه نیز یادآور شده است: ضمن تاکید مجدد بر اجرای دقیق مفاد بخشنامه شماره ۷۲۴۵۵۵ مورخ ۱۲ اسفند ۹۸ این سازمان به ویژه بندهای ۲ و ۳ آن، استفاده از خدمات دورکاری کارکنان صرفا در صورت تامین زیرساخت های لازم از سوی دستگاه های اجرایی برای ارائه خدمات از منزل به صورت الکترونیکی توسط کارکنان دورکار و رعایت تصویب نامه مورخ ۷ تیر ۸۹هیات وزیران و اصلاحات بعدی آن مجاز خواهد بود. بدیهی است در استفاده از خدمات کارکنان به صورت دورکاری، بانوان دارای فرزند خردسال و کارکنانی که در گروه های آسیب پذیر قرار می گیرند، در اولویت خواهند بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • کارمند IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  6 3
  بهتراست برای تعطیل بودن یا نبودن ادارات در روز های پنج شنبه هم برای ایجاد عدالت بین کارکنان ادارات در استانها یکسان سازی شود
 • IR ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  4 4
  میشه لطفا خفه شید؟
 • IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  6 2
  چرا ادارات در استانها پنجشنبه ها تعطیل نیستند؟
 • IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  5 1
  چرا در تهران پنج شنبه ا تعطیل ولی در سایر استان ها با همان ساعت کاری پنج شنبه ا دایر است ؟
 • مصطفی IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  2 1
  بقول مستر پرزیدنت ساعت کار از هفتوو نیم تا دوو نیم است چرا بین کلماتش واو رو این شکلی تلفظ میکنه؟ میخواد حرص ملتو دربیاره؟
 • IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  0 0
  کارمندان استانها جز تهران چی؟.......
 • m IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  0 0
  وزارت دفاع کشور جداییه کلا زمان کاریش فرق داره ناهار هم میدن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس