کد خبر 1076797
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹
تبانی

معاون وزارت بهداشت از عدم برگزاری مسابقات فوتبال، به‌جز دو سطح حرفه‌ای صحبت کرده و این اظهارنظر بر سرنوشت تیم‌های رده‌های پایین‌تر، گره انداخته است.

به گزارش مشرق، در حالی که مدیران سازمان لیگ فوتبال پیش‌تر از برگزاری مسابقات در همه رده‌ها صحبت کرده بودند، اظهار نظر یکی از مدیران وزارت بهداشت، وضعیت برگزاری رقابت‌های لیگ‌های دسته‌های دوم و سوم را پیچیده کرد.

«برگزاری مسابقات فوتبال فقط محدود به لیگ برتر و دسته اول خواهد بود و تمرین و مسابقه سایر لیگ‌ها منتفی است.» این اظهارات محسن فرهادی، معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت بود که لیگ‌های سطح پایین‌تر از لیگ دسته اول را به کما بُرد. با وجود اینکه سازمان لیگ پیش‌تر، 11 خرداد را زمان شروع و 5 تیر را روز آغاز بازی‌های این دو لیگ اعلام کرده بود.

بیشتر بخوانید:

منتقدان آغاز لیگ نگران سلامت بازیکنان هستند یا مطالبات‌شان؟

مسابقات سطح‌های مختلف از طریق تیم‌های صعودکننده و سقوط‌کننده با هم در ارتباط هستند و عدم برگزاری یک لیگ روی لیگ‌های پایین‌تر و بالاتر هم موثر خواهد بود. در صورتی که لیگ دسته اول فوتبال برگزار شود و سه تیم انتهای جدول این رقابت‌ها به لیگ دسته دوم سقوط کنند، این تیم‌ها باید توسط سه تیم صعودکننده از لیگ دسته دوم جایگزین شوند. به همین خاطر در صورت برگزاری لیگ یک و عدم ادامه یافتن لیگ دسته دوم، سرنوشت مسابقات مبهم و لیگ دسته اول هم بلاتکلیف خواهد بود.

 مسئولان سازمان لیگ انتظار چنین موضع‌گیری توسط وزارت بهداشت که یکی از مراجع اصلی تصمیم‌گیری کشور در شرایط فراگیری کروناست، نداشتند و به نوعی «آچمز» شده‌اند، چرا که پیش از این صحبت از برگزاری تمامی لیگ‌های فوتبال بود. در صورتی که لیگ برتر و دسته اول انجام شود اما مسابقات دسته دوم و سوم برگزار نشود، شاهد مشکلات زیاد و نابسامانی و هرج و مرج فراوانی خواهیم بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس