آذری

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت که کماکان روی موضع قبلی خود که در تاریخ ششم اسفند سال گذشته در خصوص مسابقات لیگ اعلام کرده بود، استوار است.

به گزارش مشرق، سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان، درباره مثبت اعلام شدن تست کرونای دو بازیکن و سه عضو کادر تیم فوتبال فولاد خوزستان، اظهار داشت: کماکان موضع من، همان موضع ۶ اسفند است که با شهامت از رئیس‌جمهور خواستم لیگ تعطیل شود. نقل قول‌ و تفسیرهایی ناصحیح از صحبت‌های من شد که به مذاق عده‌ای خوش نیامد. یکسری به استناد حرف من گفتند، آذری گفته فلان تیم را قهرمان کنیم ولی این در صورتی بود که من چنین صحبتی نداشته‌ام، چرا که اصلا این موضوع در حیطه وظایف من نیست.  

بیشتر بخوانید:

شرح حال کرونایی های فولاد

۵ کرونایی در تیم لیگ برتری

وی ادامه داد: به عنوان یک مدیر در حفظ سلامتی و جان کادر فنی، بازیکنان، اعضای تیم و حتی کارمندان و کارگران باشگاه مسئول هستم و نباید کاری به این داشته باشم که چه اماکن و مشاغلی باز شده‌اند و چه مشاغلی هنوز تعطیل هستند. وظیفه من حفظ سلامت افراد در حیطه کاری خودم است و نمی‌توانم به اینکه چرا آرایشگاه‌ها باز هستند و تاکسی‌ها کار می‌کنند، کار داشته باشم. من یک مدیر باشگاه هستم و اگر برای پیشنهاد تعطیلی لیگ پیش قدم شدم برای این بود که با چند متخصص در حوزه سلامت صحبت کرده بودم. الان هم چیزی تغییر نکرده و روی موضع قبلی‌ام هستم.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان راجع به اینکه چرا در تست‌های اول این باشگاه هیچ فردی مبتلا به کرونا تشخیص داده نشد اما در تست دوم ۵ نفر از اعضا مثبت اعلام شدند، خاطرنشان کرد: امروز با شفافیت خاصی مثبت اعلام شدن تست ۵ عضومان را اعلام کردیم تا بتوانیم کمکی به قضیه کرده باشیم. تست ابتدایی اعضای تیم در آزمایشگاه دکتر کیوان انجام شد که ایشان عضو وزارت بهداشت و دارای مدرک دکترای ویروس شناسی است. در تست اول همه نمونه‌ها منفی اعلام شد اما درحالی که تمرینات آغاز شده بود ۵ روز دیگر تست دوم را انجام دادیم، آن هم درحالی که انجام تست‌ ۵ روز یک بار برای زمان برگزاری مسابقات است، نه تمرینات، ولی ما به توجه به اینکه بازیکنان و اعضای تیم از شهرهای مختلف که اغلب وضعیت قرمز داشتند، جمع شده بودند، ریسک نکردیم و تست دوم را در فاصله ۵ روز از تست اول از اعضای تیم گرفتیم.

آذری در خصوص تفاوت تست اول با دوم تصریح کرد: در تست اول، کیت‌های ایتالیایی استفاده شد اما کیت‌های آزمایش دوم که در آزمایشگاه آرامش دکتر یعقوبی انجام شد، متعلق به کره جنوبی بود که منجر به مثبت شدن تست ۵ نفر شد. با این شرایط موظف هستیم ۵ روز بعد، در آزمایشگاهی دیگر دوباره تست بگیریم تا وضعیت روشن شود. در این شرایط موظف به شفاف‌سازی در قبال اعضای تیم، خانواده‌هایشان، مردم و رسانه‌ها هستیم و معتقدیم با پنهان‌کاری چیزی درست نمی‌شود. باید تمام موارد را به اطلاع برسانیم تا راهکاری پیدا شود، برای همین مثبت شدن تست کرونا ۵ عضو تیم را با جزییات اعلام کردیم. یکی از وظایف مدیران اطلاع‌رسانی برون‌سازمانی است و این اتفاق در باشگاه فولاد افتاد. الان‌ نیز همه تلاش‌مان این است تا پس از تست روز پنجشنبه، وضعیت را بررسی کنیم. 

آذری در ارتباط با اینکه ممکن است سایر باشگاه‌ها نیز چنین شرایطی را تجربه کنند، یادآور شد: ستاد مقابله با کرونا و کمیته مستقر در ورزش این ستاد، باید افسر کنترل کننده‌ای را در حین اجرای تست‌ها بفرستد، چون مسئله مشخص این است که آزمایش ممکن است تحت تاثیر عواملی قرار بگیرد که نتیجه آن را عوض کند. ابتدا مسئله خطای انسانی است که ممکن است توسط فردی که نمونه‌گیری انجام می‌شود، رخ دهد. دوم کسی که نتایج را تفسیر می‌کند ممکن است دچار اشتباه شود، مطمئنا در این مورد فردی که  تخصص ویروس شناسی دارد می‌تواند تحلیل دقیق‌تری داشته باشد.

وی اضافه کرد: مورد سوم ابزار مورد استفاده در تست یا همان کیت‌هاست که باید روایی و اعتبار داشته باشد، بنابراین نوع کیت‌ها نیز خیلی می‌تواند مهم باشد. مورد بعدی نوع آزمایش است، یک نوع آزمایش به صورت PCR و نمونه گیری از مخاط دستگاه تنفسی و یک نوع هم آزمایش خون است.  الان باید در آزمایش سوم هر دو شیوه تست را انجام دهیم تا هم صحت و سقم آزمایش‌های قبلی را بررسی کنیم و هم اینکه ببینیم تعداد مبتلایان بیشتر شده یا خیر.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان، در ادامه با اشاره به نقش فدراسیون فوتبال گفت: چرا در این شرایط حساس اصلا خبری از کمیته پزشکی و ایفمارک نیست؟ نقش ایفمارک در سلامتی بازیکنان چیست و چرا باشگاه‌ها آواره آزمایشگاه‌های مختلف هستند؟ فدراسیون باید حداقل آزمایشگاه‌هایی را شناسایی و به باشگاه‌ها معرفی می‌کرد. الان اگر تست بقیه تیم‌ها هم مثبت شد، آینده لیگ به چه صورت خواهد بود؟ مدیران فدراسیون سکوت کرده‌اند ولی مدیران باشگاه‌ها مدام صحبت می‌کنند. اگر فوتبال شروع شد و کسی جانش را از دست بدهد چه کسی باید پاسخگو باشد؟ با این شرایط اگر در تست سوم باشگاه فولاد تعداد نمونه‌های مثبت بیشتر شود، تمرینات را تعطیل می‌کنیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس