کد خبر 1075403
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
کرونا / انگلیس

جدیدترین اخبار کرونایی از افزایش بی‌سابقه بدهی‌های انگلیس پیامد بحران کرونا و تداوم اعتراضات ضد محدودیت‌های کرونایی در آلمان حکایت دارد.

به گزارش مشرق، کرونا در اروپا همچنان جولان داده و عواقب سیاسی و اقتصادی بیشتری به بار می آورد.

افزایش بی سابقه بدهی های انگلیس

نتایج جدیدترین اخبار کرونا از اروپا نشان می دهد که دولت انگلیس در ماه گذشته بیش از هر زمان دیگری بدهی به بار آورده است. اداره آمار ملی انگلیس ONS این خبر را اعلام کرده است. بر این اساس بدهی های عمومی جدید انگلیس در ماه آوریل حدود ۶۲ میلیارد پوند بوده که حدود ۵۱ میلیارد یورو بیشتر از این دوره زمانی در سال گذشته بوده است.

تداوم اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در آلمان

مقامات شهر مونیخ هم اجازه برگزاری تجمع اعتراضی به محدودیت های ضد کرونایی برای جمعیت حداکثر هزار نفر در شرایط سخت را داده اند. متقاضیان خواهان مشارکت حدود ۱۰ هزار نفر در این اعتراضات هستند و از محدودیت برای تعداد شرکت کنندگان در این اعتراضات شکایت دارند.

قرنطینه دو هفته ای مسافران در انگلیس

انگلیس هم تصمیم دارد به دلیل بحران کرونا در آینده مسافران را به مدت ۱۴ روز در قرنطینه نگه دارد.

پروژه انگلیس برای کاهش وابستگی در زمینه کالاهای استراتژیک به چین

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هم اعلام کرده که می خواهد وابستگی کشورش به چین در زمینه کالاهای مهم پزشکی و دیگر کالاهای استراتژیک را پایان دهد. به نوشته رسانه های انگلیسی مقدمات این کار در حال انجام است. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده ابتدا باید مهم ترین نقاط ضعف اقتصادی انگلیس شناسایی شود. به نوشته رسانه های انگلیسی این پروژه تحت نظارت "دومینیک راب"، وزیر امور خارجه انگلیس انجام می شود.

شرایط مصرف در انگلیس هم به دلیل بحران کرونا از زمان بحران مالی در سال ۲۰۰۹ به بدترین حالت خود رسیده است.

کمیسر امور اقتصادی اتحادیه اروپا هم اعلام کرده است که انتظار دارد در نشست اتحادیه اروپا که در ۸ ژوئن برگزار می شود درباره یک برنامه بازسازی مشترک در بحران کرونا توافقی حاصل شود. وی بر این عقیده است که در این راستا بالاخره عقل و مسئولیت پیروز می شود.

کمک مالی میلیاردی صندوق بین المللی پول به اوکراین

اوکراین هم برای مقابله با عواقب مالی بحران کرونا از صندوق بین المللی پول کمک مالی دریافت می کند. اوکراین درباره دریافت اعتباری به ارزش ۵ میلیارد دلار در یک دوره ۱۸ ماهه با صندوق بین المللی پول توافق کرده است.

کاهش چشمگیر درآمدهای مالیاتی آلمان

درآمدهای مالیاتی آلمان هم در ماه آوریل به دلیل شیوع کرونا به یک چهارم کاهش پیدا کرده است. این خبر را وزارت دارایی آلمان در گزارش ماهانه خود اعلام کرده است.

شمار موارد تایید شده ابتلا به کرونا در شهر برلین هم به ۶۵۸۲ مورد افزایش پیدا کرده است. ۱۹۰ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری در پایتخت آلمان جان خود را از دست داده اند.

توصیه های بهداشتی نهادهای اروپایی برای پروازهای شرکت های هواپیمایی

مقامات امنیتی اروپا برای عملیات های پروازی در دوران بحران کرونا قراردادن فضای آزاد بین مسافران را درخواست کرده اند. آژانس اروپایی امنیت پرواز (EASA) همراه با مرکزاروپایی پیشگیری و کنترل بیماری ها (ECDC) این را به شرکت های هواپیمایی توصیه کرده اند.

این نهادهای اروپایی هم به کادر پروازی و هم مسافران پرواز توصیه کرده اند که از ماسک استفاده کرده و مرتبا دست های خود را بشویند تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنند.

کاهش محدودیت های کرونایی در لتونی

لتونی هم تصمیم دارد کاهش محدودیت های ضد کرونایی را در دستور کار قرار دهد. این کشور اروپایی تصمیم دارد از اول ژوئن محدودیت ها در فعالیت های ورزشی و آموزشی را کاهش دهد. این خبر را نخست وزیر این کشور اعلام کرده است.

صربستان مرزهای خود بر روی اروپا را باز می کند

صربستان هم اعلام کرده است که مرزهای خود را بری مسافران خارجی بدون گرفتن تست کرونا و قواعد قرنطینه باز می کند. تا به حال سفرها به صربستان برای اتباع خارجی تنها در شرایط خاصی امکان پذیر بود. قواعد جدید از امروز ( جمعه) اجرایی می شود.

گسترش کرونا در اقامتگاه های پناهندگان آلمان

کرونا همچنان در اقامتگاه های پناهندگان در آلمان گسترش می یابد. در یک اقامتگاه پناهندگان در برلین حداقل ۱۶ نفر به کرونا مبتلا شدند و در کل ۸۲ نفر از ۴۰۷ سکنه آن قرنطینه شدند.

کرونا در اروپا همچنان قربانی می گیرد

جدیدترین آمارها نشان می دهد که در اسپانیا تا به حال ۲۸۰۱۱۷ نفر به کرونا مبتلا شده و ۲۷۹۴۰ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال ۲۵۰۹۰۸ نفر به کرونا مبتلا شده و ۲۷۹۴۰ نفر هم ددر اثر ابتلا به لین بیماری جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار داشته و تا به حال ۲۲۸۰۰۶ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و ۳۲۴۸۶ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم بر اساس آمارهای رسمی تا به حال ۱۸۱۸۲۶ نفر به کرونا مبتلا شده و ۲۸۲۱۵ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال ۱۷۹۱۵۶ نفر به کرونا مبتلا شده و ۸۳۱۶ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را ا دست داده اند.

یک هواپیمای غول پیکر حاوی ۶.۶ میلیون ماسک هم روز جمعه در فرودگاه دوسلدورف فرود آمد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس