کد خبر 1073883
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸
صالحی امیری

رئیس کمیته ملی المپیک اعلام کرد، ۱۰ نفر از قهرمانان کشورمان براساس پرونده‌های ارسالی توسط IOC انتخاب شدند و ماهیانه ۵۰۰ دلار می‌گیرند.

به گزارش مشرق، رضا صالحی امیری در حاشیه اولین سالگرد احداث موزه ورزش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ورزش یک بخش و پازلی از غم و شادی ملت است و نمی‌توانیم جدا از مسائل کشور باشیم و در آنچه اتفاق افتاد ورزش نیز با مردم همدلی داشت.

بیشتر بخوانید:

رونمایی از وصیت‌نامه تختی در موزه ورزش+عکس

وی در ادامه افزود: در سال 98 آنچه اتفاق افتاد این بود که 52 سهمیه برای المپیک 1400 کسب شد. البته کمیته بین‌المللی المپیک تأکید دارد این المپیک 2020 نامیده شود.

رئیس کمیته ملی المپیک تأکید کرد: ما در قالب ستاد عالی ورزش مسائل را روزانه پیگیری می‌کنیم‌. ستاد کرونا تصمیمات عالی گرفته است و بخشی از تمرینات آغاز شده است و بخشی در آینده آغاز می‌شود. فعلاً سلامت در اولویت است و سطح دوم آغاز اردوها برای 2021 است‌. با آغاز اردوها حدود یک سال زمان برای آمادگی تیم‌ها برای حضور در المپیک داریم.

وی خاطر نشان کرد: جلسات دکتر سجادی و تیم سرپرستی با فدراسیون‌های المپیکی برقرار است. با سه سناریو یعنی ادامه وضع موجود، دوم آغاز محدود اردوها و سوم باز شدن کامل فضا خود را آماده می‌کنیم.

صالحی امیری در مورد عدم صعود تیم فوتبال امید به المپیک گفت: واقعیت مسئله تیم امید این بود که سه چالش داشت. اول تغییر مستمر سرمربی بود که تصمیم اشتباهی بود و باید در فدراسیون درست عمل می‌شد. دومین چالش عدم‌همکاری باشگاه‌ها بود که باعث شد برخی بازیکنان شب قبل از اعزام به تیم اضافه شدند. استیلی می‌گفت حداقل دو ماه زمان لازم دارم. نکته سوم رقبا بودند که از سال‌ها قبل کار را آغاز کرده بودند. این نکات باعث عدم موفقیت شد.

صالحی امیری در پاسخ به این سؤال که آیا سوءمدیریت در مورد تیم امید وجود داشت، گفت: من سه عامل را تشریح کردم و قضاوت نمی‌کنم.

وی در مورد حمایت از ورزشکاران المپیکی گفت: درباره المپیکی‌ها هفته قبل با حضور 16 فدراسیون و با حضور سجادی و علی‌نژاد بحث‌های جدی برای آغاز تمرینات صورت گرفت. قرار شد بسته‌هایی را تقدیم کنیم و فضای حداقلی برای تمرین انفرادی آماده شود و در آینده به صورت جدی تمرینات آغاز شود. ما برای کسانی که کسب سهمیه کردن  60 میلیون پاداش در نظر گرفتیم که قسط اول سال گذشته پرداخت و قطعاً قسط دوم را در سال 99 پرداخت می‌کنیم. 10 نفر از قهرمانان براساس پرونده‌های ارسالی توسط IOC انتخاب شدند و ماهیانه 500 دلار می‌گیرند. بیست‌ودوم این ماه قسط اول قهرمانان را براساس نرخ بانک مرکزی ریالی به فدراسیون‌ها پرداخت شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس