کد خبر 1071664
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۷

آموزش صفر تا صد بورس اولین قدم برای شروع یک سرمایه گذاری موفق در بازار بورس و سهام است . و شرکت در یک  کلاس صفر تا صد آموزش بورس این مسیر را هموارتر و راحتر خواهد نمود.

اما سوال اینجاست  که جهت  آموزش صفر تا صد بورس ، دوره آموزش بورس مناسب را چگونه شناسایی کنیم؟

یک  دوره و کلاس آموزش بورس آموزش بورس می بایست ده ویژگی اساسی زیر را داشته باشد:

1- آموزش سرمایه گذاری در بورس،  از صفر تا صد و بصورت کامل و جامع  باشد چرا که به واسطه نوع این دانش و مهارت، اصلا بلد نبودن بهتر از ناقص بلد بودن است.بنابراین کسانی که ناقص بلد هستند بیستر از کسانی که اصلا بلد نیستند در بورس ضرر می کنند.

2- مرکز یا نهاد آموزش دهنده دارای مجوز از مراجع ذی صلاح باشد تا به این واسطه مطمئن باشیم نظارتهای لازم روی این نهاد وجود دارد.

3- رزومه و سابقه خوبی در زمینه آموزش سرمایه گذاری در بورس داشته باشد.

4- اساتید آموزش دهنده دوره ها و کلاس ها دارای سابقه بالا، تجربه کار در این زمینه ،دارای مدارک تحصیلی ترجیحا مرتبط با بورس و هم چنین دارای فن بیان و انتقال خوبی باشند.

5-ترجیحا  در صورت امکان در پایان دوره ها مدرک معتبر به دانشجویان خود ارائه کند.

6-امکان کار عملی در کلاس ها وجود داشته باشد چرا که سرمایه گذاری در بورس یک مهارت است و این مهارت با کار و تمرین های عملی بدست می آید.

7-در صورت  امکان بتوان میزان رضایت و موفقیت دانشجویان قبلی آن مرکز را سنجید مثلا به آن مرکز رفته و با دانشجویان حال حاضر آنها صحبت نماییم.

8-به لحاظ امکانات سخت افزاری و کلاس های آموزشی ، مطلوبیت بالایی داشته باشد(امکاناتی نظیر راحتی صندلی ها ،امکان کار عملی در کلاس،تهویه مناسب کلاس آموزشی و ...)

9-شهریه کلاس ها معقول و منطقی باشد.

10-به دلیل پیچیده بودن مهارت و دانش سرمایه گذاری در بورس ترجیحا خدماتی مانند جزوات آموزشی ،فیلم کلاس و... را در اختیار دانشجویان قرار دهد تا به این واسه دانش پذیر بتواند کلاس های آموزشی خود را هر چند بار که احساس نیاز می کند مرور و بازبینی نماید.

حال سوال مهم این است که کدام مراکز آموزش دهنده بورس دارای ده ویژگی اساسی بالا می باشند.

با تحقیقات صورت گرفته مراکز آموزشی متعددی در زمینه آموزش بورس وجود دارد که هر کدام از آنها طبیعتا نقاط قوت و ضعفی را دارند.

اما از این میان کانون بورس مرکزی است که تقریبا ده ویژگی اساسی بالا را دارا می باشد و می توان آن را به عنوان یک مرکز استانداد و مطلوب جهت آموزش بوس معرفی نمود.

یکی  از بارزترین نقاط قوت مجموعه کانون بورس همکاری با بهترین و قوی ترین اساتید و تحلیل گران بورس ایران مانند مهدیار حاجی علی و...می باشد.

همچنین فضاهای استاندارد آموزشی ، آموزش های کامل و جامع و همچنین کار و تمرین های عملی ضمن دوره آموزشی ، دیگر ویژگی های این مرکز آموزش بورس می باشد.

دوره جامع بزرگان بورس نام دوره ای می باشد که در آن سرمایه گذاری در بورس از صفر تا صد آموزش داده می شود.و تا به امروز بالای 110 دوره از آن در مجموعه کانون بورس برگزار شده است.و دوره های جدید آن در حال پذیرش می باشد.

کلاس های حضوری این مرکز در تهران برگزار می شود کسانی که خارج از تهران می باشند و یا امکان شرکت در کلاس های حضوری را ندارند می توانند کلاس ها را بصورت آنلاین شرکت کرده و یا پکیج و فیلم کلاس ها را تهیه نمایند.

نکته جالبی که وجو دارد این است که کلاس های حضوری کانون بورس بصورت  زنده و همزمان در فضای آنلاین نیز قابل مشاهده می باشد.

سرمایه گذاری در بورس یک مهارت است و همه بزرگان این بازار توصیه می کنند: تا  زمانی که این مهارت را بصورت صحیح و کامل فرانگرفته اید در بازار بورس سرمایه گذاری نکنید.بنابرین اگر فرصت یا علاقه ای به یادگرفتن مهارت سرمایه گذاری در بورس ندارید توصیه می شود تا پول خود را در صندوق های سرمایه گذاری سهام بگذارید تا آن صندوق ها با سرمایه شما در بازار بورس خرید و فروش نمایند.

در این مقاله تلاش نمودیم تا مراکز استاندارد و مطلوب جهت آموزش بورس را به شما معرفی نماییم .

سعی می کنیم در آینده در مقالاتی به معرفی صندوق های سرمایه گذاری در بورس بپردازیم.

**این محتوا تبلیغاتی است**

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس