کد خبر 1071215
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
شاخص بورس ۲۳ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۲۳هزار و ۷۵هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۴۳ هزار و ۲۹۲ واحد قرار گرفت.

به گزارش مشرق، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶میلیارد و ۹۴۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۱هزار و ۳۲۳میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۳۳۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۳هزار و ۷۵واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۳هزار و ۲۹۲واحد قرار گرفت.

بیشتر بخوانید

زمان احراز هویت غیرحضوری برای دریافت کد بورسی

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی پارس و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۶۱۳۷واحد، کل (هموزن) ۵۴۹۷واحد، قیمت (هموزن) ۳۶۴۷واحد، آزاد شناور ۳۶۰۶۷واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب ۲۴۹۵۸و ۱۳۱۳۹واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۳۵۱میلیون ورقه به‌ارزش ۵۶۴۶میلیارد تومان در ۸۷۶هزار نوبت، شاخص فرابورس(آیفکس) ۱۷۸واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۱هزار و ۶۹۲واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، ذوب‌آهن اصفهان و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، پتروشیمی تندگویان و صنایع ماشین‌های اداری ایران بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس