کد خبر 1070413
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
حماس

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس)، در واکنش به گفته‌های اخیر سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی، این اظهارات را «بی‌شرمانه» و «تجاوز به حقوق ملت فلسطین» خواند.

به گزارش مشرق، «حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، امروز (جمعه)، به اظهارات سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی واکنش نشان داد.

بیشتر بخوانید:

مخالفت حماس و جهاد اسلامی با از سرگیری مذاکرات

این اظهارات در پاسخ به اظهارات «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی است که روز چهارشنبه گفت ایالات متحده آماده است در عرض چند هفته آینده، ضمیمه شدن مناطق شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری به دیگر بخش‌های اراضی اشغالی را به رسمیت بشناسد.

به گزارش خبرگزاری «معا»، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی در این ارتباط گفت: «اظهارات سفیر آمریکا مبنی بر حقانیت اشغالگری در شهر الخلیل و الحاق شهرک‌های کرانه باختری، بی‌شرمانه و تجاوز مستقیم آمریکا به حقوق ملت فلسطین است».

حازم قاسم در ادامه با بیان اینکه این اظهارات همسو با نگرش حزب لیکود است،  آن را در ادامه منطق «جعل حقایق» و «تحریف وقایع»  دولت ترامپ دانست.

قاسم تأکید کرد:‌ «ملت فلسطین مالک سرزمین، تاریخ و حقدار است و به مبارزه مشروع خود تا زمان اخراج اشغالگران از تمام خاک فلسطین ادامه خواهد داد. مردم فلسطین دولت مستقلی به پایتختی قدس بنا خواهند کرد».

در همین ارتباط، تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در واکنش به گفته‌های سفیر آمریکا،‌ روز چهارشنبه، این اظهارات را «دروغ» خواند و رد کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس