ادبیات ایران

مدیرعامل موسسه خانه کتاب با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: به منظور رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل از سوی کتابفروشی‌ها پوشش داده می‌شود.

به گزارش مشرق، نیکنام حسینی‌پور مدیرعامل موسسه خانه کتاب با بیان اینکه میزان یارانه اختصاص یافته به طرح «بهارانه کتاب ۹۹» ۲۰ میلیارد ریال و یارانه خرید کتاب ۲۰ درصد است، گفت: با توجه به مضیقه مالی دولت و به تبع آن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این میزان یارانه با توجه به دغدغه معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره کتابفروشان در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: یارانه اختصاصی به هر کتابفروشی قبل از شروع طرح اعلام خواهد شد و این اعتبار به دلیل محدودیت‌های مالی به هیچ عنوان قابل تمدید نخواهد بود؛ لذا مدیریت این اعتبار بر عهده خود کتابفروشان است.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا عنوان کرد: به منظور رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل از سوی کتابفروشی‌ها پوشش داده می‌شود. همچنین، مدیریت پروتکل‌های بهداشتی در زمان اجرای طرح بر عهده واحدهای صنفی، شهروندان و خریداران کتاب خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این دوره از طرح «بهارانه کتاب ۹۹» سقف مجاز خرید برای هر خریدار ۱۵۰۰۰۰۰ ریال است و خریدار می‌تواند در چند نوبت و از چند کتاب‌فروشی، علاوه بر کتاب‌های عمومی و کودک و نوجوان، کتاب‌های دانشگاهی را با ۲۰ درصد تخفیف از کتاب‌فروشی‌های عضو طرح خریداری کند.

مدیرعامل خانه کتاب گفت: در این طرح، امکانی فراهم شده تا کتابفروشان در تامین بخشی از یارانه مشارکت داشته باشند و بعد از اتمام بخشی از یارانه در نظر گرفته شده برای آنها، در تامین ۵۰ درصد یارانه مشارکت کنند.

حسینی پور با اشاره به تغییر برگزاری مدت زمان اجرای طرح «بهارانه کتاب ۹۹» گفت: این طرح از روز شنبه ۲۰ اردیبهشت همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) تا سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در کتابفروشی‌های عضو طرح در سراسر کشور برگزار می‌شود.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب در پایان گفت: مدت زمان تسویه حساب طرح «بهارانه کتاب ۹۹» دو هفته پس از پایان طرح است و  کنترل و نظارت در طول طرح بر عهده خود کتابفروشان خواهد بود و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها نیز بر طرح نظارت خواهند کرد.

گفتنی است؛ کتابفروشی‌های عضو طرح‌های قبلی خانه کتاب، برای تایید شرکت در طرح «بهارانه کتاب ۹۹» نیاز به ثبت نام مجدد ندارند و کافی است با مراجعه به پنل کاربری خود شرایط شرکت در طرح را تایید و اطلاعات خود را کنترل و ویرایش کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس