کد خبر 1069191
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰
آنگلا مرکل نمایه

صدر اعظم آلمان با تاکید بر اینکه کرونا یک بحران جهانی است و تنها به صورت جهانی می‌توان بر آن غلبه کرد، آسیب‌های این اپیدمی را بسیار متنوع‌تر از خود آن دانست.

به گزارش مشرق به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در کنفرانس بین المللی آنلاینی که امروز ( دوشنبه) به ابتکار کمیسیون اروپایی برگزار شد و قرار است کمک هایی را برای تولید و توسعه واکسن و داروهای ضد کرونا جمع آوری کند اعلام کرد که آلمان ۵۲۵ میلیون یورو کمک می کند.

بیشتر بخوانید:

دانشگاه «بُن»: شمار واقعی مبتلایان کرونا در آلمان می‌تواند ۱۰برابر بیشتر باشد

مرکل تاکید کرد که این کنفرانس سازمان دهی شده از طرف کمیسیون اروپایی یک پیام امید بخش در این لحظات دشوار برای بسیاری کشورها است.

وی تاکید کرد که این بیماری یک چالش جهانی است که تنها به صورت جهانی می توان بر آن پیروز شد. در مجموع در این کنفرانس بین المللی ۷.۴ میلیارد یورو جمع آوری شده است. هدف اعلام شده کمیسیون اروپایی برای این کنفرانس جمع آوری ۷.۵ میلیارد یورو بود.

بر اساس اعلام کمیسیون اروپایی باید ۴ میلیارد در توسعه واکسن کرونا جریان یابد، با ۲ میلیارد یورو باید امکانات درمانی ایجاد شود و با ۱.۵ میلیارد یورو هم ظرفیت های تست کرونا در سطح جهانی افزایش یابد.

مرکل تاکید کرد که ما همچنین کمک های بشر دوستانه خود را افزایش می دهیم زیرا می دانیم که این بیماری تاثیرات دراماتیکی خواهد داشت.

وی در این راستا به آفریقا اشاره می کند که در جریان شیوع ویروس کرونا دوباره شمار موارد مبتلا به مالاریا هم در آن افزایش پیدا کرده است.

مرکل در این باره گفت که صدمات ناشی از این بیماری واگیر بسیار متنوع تر از تنها خود این بیماری است.

دبیر کل سازمان ملل هم در این کنفرانس آنلاین بین المللی اعلام کرد که تولید واکسن و داروهای موثر علیه کرونا و توزیع آن در همه دنیا حدود ۴۰ میلیارد یورو هزینه می برد.

وی تاکید کرد که بزرگترین برنامه بهداشت عمومی تاریخ در این راستا لازم است. وی از تداوم برگزاری این گونه نشست ها خبر داد.

"اورزو لا فون در لاین"، رئیس کمیسیون اروپایی هم اعلام کرد که ۱ میلیارد یورو برای مبارزه با این ویروس اختصاص می دهد. وی از همه نهادها و کشورها خواست در این طرح جمع آوری کمک مشارکت کنند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس