تظاهرات اسرائیل

تحلیلگر ارشد روزنامه یدیعوت آحارانوت در سرمقاله امروز این روزنامه با انتقاد از فساد رایج در ساختار سیاسی این رژیم نوشت:صحنه سیاسی اسرائیل همانند پنیر سوئیسی سوراخ و متعفن است.

به گزارش مشرق، "ناحوم برنیئ" نوشت: تفاوتی بین نتانیاهو که به متهم به پرونده‌های فساد است و شخصیتی که در دادگاه عالی به عنوان جانشین وی مطرح شده وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

تحلیلگر صهیونیست: خودمان را گول نزنیم /ایران، کشوری پیچیده و قدرتمند است

جامعه شناس صهیونیست: پایان نتانیاهو مفسد نزدیک است

به اعتقاد برنیئ، "حاییم کاتز" که نامش در دادگاه عالی به عنوان جانشین نتانیاهو مطرح شده هم فردی فاسد است که پرونده‌های فسادش در دادگاه در حال رسیدگی است. هر دوی آنها عضو کنیست و هر دو پرونده‌های قطوری از اتهامات جنایی و فساد دارند.

تنها تفاوت بین این دو آن است که در مورد نتانیاهو اظهار نظرهای زیادی وجود دارد و موافقان و مخالفانش زیاد هستند اما در مورد کاتز این هیاهو کمتر است.

در بخش دیگری از سرمقاله این روزنامه عبری زبان با اشاره به بخش دومین پرونده مفتوح در دادگاه عالی که مربوط به توافق ائتلاف بین لیکود و آبی سفید آمده است: بله در اینجا هم باز مشکل اخلاقی و تضاد منافع مطرح است گرچه باید به شکل تفصیلی تری به این مسئله پرداخته شود اما باید گفت که با وجود امتناع قضات از ورود و عمیق شدن به توافقنامه‌های سیاسی ورود هر چند کم به آن هم فجایعی را از این توافق برایشان برملا خواهد کرد.

وی ادامه داد: صحنه سیاسی اسرائیل همانند پنیر سوئیسی سوراخ است و بوی تعفن از آن به هوا بر می‌خیزد. تصور نمی‌شود که قضات دادگاه عالی اقدام به لغو تمام توافق کنند زیرا لغو این توافق به نتانیاهو اجازه خواهد داد تا وارد انتخابات چهارمی شده و پول و زمان بیشتری را هدر داده وهرج و مرج بیشتری را این بار به بهانه دادگاه عالی به وجود آورد.

در پایان این سرمقاله هم آمده است: دو مشکل باعث شکل گیری چنین توافقی شد بی اعتمادی مطلق نتانیاهو به گانتز و تلاش نتانیاهو برای محاکمه نشدن.

پس اسرائیل بر همه چیز اولویت ندارد در اینجا نتانیاهو و گانتز هستند که بر همه چیز ارجحیت پیدا کرده اند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس