کد خبر 1068700
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
قرآن کتاب زندگی - کراپ‌شده

کتاب «قرآن کتاب زندگی» مشتمل بر بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص قرآن کریم، در نوبت ششم با اضافات و ویراست جدید، منتشر گردید.

به گزارش مشرق، کتاب «قرآن کتاب زندگی» مشتمل بر بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص قرآن کریم، در نوبت ششم با اضافات و ویراست جدید، منتشر گردید.

تعداد صفحات این کتاب در نوبت‌های قبلی ۲۸۸ صفحه ولی در نوبت ششم ۴۵۲ صفحه است که نشان دهنده حجم مطالب جدید اضافه شده به آن می‌باشد.

این کتاب در ۱۱ فصل تنظیم شده و مطالب مهم و تأثیرگذاری در خصوص قرآن کریم در این فصل‎‌ها ارائه شده است که قرآن را کتابی برای تنظیم رفتارها و سبک زندگی انسان‌ها معرفی می‌نماید.

ضرورت حضور قرآن در زندگی و برکات آن، لزوم انس بیشتر و تدبّر در قرآن، بایستی اهتمام نظام جمهوری اسلامی به ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه، آداب قرائت و تلاوت قرآن کریم و تلاش برای حفظ قرآن، توطئه دشمنان در جدایی ملت‌های مسلمان از قرآن کریم، وظایف اقشار مختلف در ترویج فرهنگ قرآنی، از جمله مطالب این کتاب است.

دو مطلب مهم در پایان کتاب زینت بخش آن شده است. یکی وعده‌های قرآنی و شرایط تحقق آنهاست و دیگری نکات قرآنی و تفسیر برخی از آیات قرآن کریم توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی است از جمله تفسیر آیاتی از دو سورة بقره و ملک که برای خوانندگان و اهل قرآن بسیار جالب و پندآموز است.

در مقدمه این کتاب می‌خوانیم:

« ثقل اکبر، قرآن کریم، کتاب زندگی است. دستور العملی است از جانب خداوند تبارک و تعالی برای انسان‌سازی و این که انسان الهی چگونه و چه‌سان در دنیای مادی بایستی امور خود را تنظیم و به پیش ببرد. در عین تنظیم و پیشبرد امور مادی زندگی خود، چگونه به آنها رنگ و صبغة الهی بخشد و هم دنیای خویش را بر اساس فطرت خود و خواست خدا، صورت دهد و هم آخرت خود را قرین رضایت حق سازد».

این کتاب در ۴۵۲ صفحه، قطع رقعی، با قیمت ۳۵۰۰۰ تومان توسط موسسه فرهنگی هنری قدرولایت انتشار یافته است. شماره تلفن تماس جهت تهیه و ارسال پستی ۶۶۴۱۱۱۵۱-۰۹۳۵۲۳۰۰۵۶۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس