کد خبر 1067476
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۰
خرچنگ های سیاه

پرونده اعضای باند معروف به «خرچنگ های سیاه» که زنان و دختران جوان را طعمه اعمال شیطانی خود می کردند، با اعدام دو عضو دیگر این باند مخوف در زندان مشهد بسته شد.

به گزارش مشرق، دستگیری اعضای این باند خطرناک که در پوشش مسافرکشی با آرم تاکسی تلفنی، زنان و دختران را طعمه نیات پلید و شیطانی خود می کردند، از اوایل خرداد سال ۹۶ زمانی آغاز شد که چندین پرونده آدم ربایی و اذیت و آزار زنان در مراکز مختلف قضایی و انتظامی تشکیل شد. بررسی دقیق محتویات این پرونده ها در اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی، حکایت از آن داشت که اعضای یک باند شیطان صفت در پوشش مسافرکش با پراید هاچ بک سفید رنگ، زنان و دختران جوان را در اطراف بزرگراه شهید کلانتری و صدمتری فجر، سوار خودرو می کردند.

بیشتر بخوانید:

قتل‌ برای‌ اخاذی

راز اجساد خانه ویلایی! +عکس

وقتی طعمه آن ها در صندلی عقب جای می گرفت ناگهان یکی از اعضای باند که به عنوان مسافر در صندلی عقب نشسته بود، دست خود را مانند خرچنگ به دور گردن طعمه گره می زد و سر او را زیر صندلی فشار می داد. در این هنگام آن ها با تهدید چاقو و شوکر چنین وانمود می کردند که قصد سرقت و زورگیری دارند اما وقتی خودرو در مسیر آزادراه باغچه قرار می گرفت. سرنشینان خودرو با مطرح کردن نیات پلید خود، طعمه را به یک چهار دیواری مخروبه می کشاندند که لانه ای بلوکه ای درون آن برای استعمال مواد مخدر وانجام اعمال کثیف ساخته بودند.

زمانی که طعمه ها وارد این لانه ترسناک می شدند دیگر فریادهایشان به جایی نمی‌رسید و اعضای باند پس از آزار و اذیت های شیطانی، آنان را در نیمه های شب به مشهد بازمی گرداندند و رها می کردند. بنابر گزارش خراسان، وقتی مشخص شد اعضای این باند به صورت سریالی اقدام به ارتکاب جرایم پلید می کنند، گروه ویژه ای از کارآگاهان اداره جنایی به فرماندهی مستقیم سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی) تلاش گسترده و شبانه روزی را برای دستگیری اعضای این باند آغاز کردند. در حالی که هیچ یک از طعمه ها به دلیل تاریکی شب نتوانستند مشخصاتی از خودرو یا اعضای باند به پلیس ارائه دهند، تحقیقات با نظارت سرهنگ حمید رزمخواه (رئیس پلیس وقت آگاهی خراسان رضوی) به شیوه اطلاعاتی ادامه یافت تا این که برخی سرنخ های این پرونده به جوان ۲۰ ساله بیکاری به نام «وحید» رسید اما بررسی ها نشان داد که او خودرو ندارد!

ادامه تحقیقات غیرمحسوس بیانگر آن بود که یکی از دوستان ۲۶ ساله وی به نام «ابراهیم» خودرویی با مشخصات اعلامی شاکیان دارد، بنابراین کارآگاهان با هماهنگی و دستورات قضایی، موفق شدند این دو متهم را در منطقه قاسم آباد مشهد دستگیر کنند و خودروی پراید هاچ بک را نیز به پلیس آگاهی انتقال دهند.

با اعترافات دو جوان مذکور، پیگیری این پرونده با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی غلامعلی صادقی (دادستان وقت مشهد) وارد مرحله جدیدی شد. قاضی صادقی که به عنوان مدعی العموم حساسیت خاصی بر پرونده های جرایم ناموسی دارد، بلافاصله قاضی شعبه ۹۰۴ دادسرای انقلاب مشهد را به عنوان قاضی ویژه رسیدگی کننده به این پرونده تعیین کرد و بدین ترتیب، پرونده معروف به «خرچنگ های سیاه» مورد ریشه یابی دقیق و کنکاش های پلیسی و قضایی قرار گرفت.

 همزمان با اعترافات دو جوان دستگیر شده، یکی دیگر از همدستان آن ها نیز در یک عملیات جداگانه به دام افتاد و بررسی های تخصصی زیرنظر قاضی حسن حیدری ادامه یافت. تحقیقات نشان می داد که متهمان علاوه بر سرقت اموال طعمه ها، از کارت های عابربانک آنان نیز مبالغی را برداشت کرده اند. در ادامه شش تن از شاکیان با حضور در پلیس آگاهی خراسان رضوی سه متهم دستگیر شده ۲۰، ۲۴ و ۲۶ ساله را در حالی شناسایی کردند که هنوز با دیدن متهمان از ترس بر خود می لرزیدند و اشک ریزان از سرگذشت وحشتناک خود در آن لانه بلوکه ای مخوف سخن می گفتند. یکی از طعمه های آنان با گریه های سوزناکش گفت: از شدت ترس همه وجودم می لرزید.

وقتی سرکرده خرچنگ ها ترس مرا دید فریاد زد، «می خواهی کدام دستت را فلج کنم؟» گفتم شما را به امام حسین(ع) قسم می دهم رهایم کنید! من کودکی خردسال در خانه دارم اما ای کاش نام مقدسات را بر زبانم جاری نمی کردم چرا که آن خرچنگ شیطان صفت دهان ناپاکش را به ناسزا گشود و حتی به مقدسات توهین کرد! همان لحظه استغفار کردم که چرا موجب شدم چنین حیوان کثیفی به مقدسات من توهین کند! ولی دیگر کاری از دستم ساخته نبود! وقتی تیغه چاقو را زیر گلویم گذاشتند، به آن ها گفتم هرقدر پول بخواهید می دهم فقط مرا نزد همسر و خانواده ام بی آبرو نکنید! ولی او بی شرمانه می گفت: من به اندازه هیکل تو پول بارت می کنم و سپس وحشیانه به سمت من حمله ور شدند...

طعمه دیگر «خرچنگ های سیاه» نیز گفت: وقتی آرم تاکسی تلفنی مثلث شکل را روی پراید دیدم با اطمینان سوار شدم اما در نزدیکی صدمتری جوانی که در صندلی جلو نشسته بود به عقب آمد، دهانم را گرفت و تیغه چاقو را زیر گلویم گذاشت. با اشاره به او فهماندم کیف و همه اموالم را می دهم تا رهایم کنید اما وقتی به نیت کثیف آن ها پی بردم فریاد زدم من شوهر دارم، رحم کنید ولی آن ها با شوکر پاسخم را دادند و مرا به کارهایی وادار کردند که حتی از بیان آن هم شرم دارم و خجالت می کشم به چشمان همسرم نگاه کنم...

 حقیقات ریزبینانه زیرنظر قاضی حیدری درحالی ادامه یافت که یکی از متهمان پرده از یک لانه مخوف دیگر در منطقه گلمکان مشهد برداشت. او در بازجویی ها اعتراف کرد، زن دیگری را به باغی در اطراف منطقه گلمکان کشانده و مورد آزار قرار داده اند.

با این اعترافات بلافاصله دستور دستگیری دوتن دیگر از متهمان پرونده صادر شد و کارآگاهان آن ها را نیز در منطقه گلمکان دستگیر کردند. بنابر گزارش اختصاصی خراسان، با تکمیل تحقیقات، این پرونده در شعبه هشتم دادگاه انقلاب اسلامی توسط قاضی منصوری مورد رسیدگی دقیق قرار گرفت که در نهایت «ابراهیم و وحید» (دو متهم اصلی) به اتهام افساد فی الارض به اعدام در ملأعام محکوم شدند که رای صادر شده پس از تایید در دیوان عالی کشور بیست و پنجم اردیبهشت سال ۹۷ در ملأعام اجرا شد و دو تن از اعضای باند «خرچنگ های سیاه» در اطراف میدان حافظ مشهد به دار مجازات آویخته شدند. اما پرونده سه تن از متهمان دیگر به دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد تا به اتهام تجاوز به عنف آن ها رسیدگی شود.

این گزارش حاکی است، درحالی که قاضی غلامعلی صادقی (دادستان وقت مرکز خراسان رضوی) با جدیت و قاطعیت پرونده موسوم به «خرچنگ های سیاه» را پیگیری می کرد، قضات دادگاه کیفری نیز بعد از برگزاری چندین جلسه محاکمه، اتهام دو تن از اعضای این باند را محرز دانستند و آن ها را به اعدام در ملأعام محکوم کردند. پس از تایید رای صادر شده از سوی دادگاه در دیوان عالی کشور، پرونده «خرچنگ های سیاه» درحالی به اجرای احکام دادسرا رسید که دادگاه رای به تبرئه یکی از متهمان از اتهام تجاوز به عنف داده بود.

 بعد از فراهم شدن مقدسات اجرای حکم و به دلیل شیوع ویروس کرونا، اجرای علنی احکام صادر شده در مشهد مقدور نبود، به همین دلیل با موافقت مسئولان قضایی و قاضی درودی (دادستان مرکز خراسان رضوی) این حکم سه شنبه گذشته با نظارت قاضی زرگر (قاضی اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب) در زندان مشهد به اجرا درآمد و این گونه پرونده خرچنگ های سیاه بسته شد.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 31
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 11
 • علی IR ۰۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  37 1
  خدا خیرتون بده ایشالا این ارازل و معتادین و سارقان رو هم اعدام کنید جامعه به نفسی بکشه
 • IE ۰۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  28 1
  کثیفهای جهنمی لعنت خدا بر شما باد که باعث بی ابرویی و خون جگر بی گناهان و ابروداران میشوید اتشهای زبانه کشیده جهنم و بوی گند کثافت انجا ارزانی وح و جسم کثیفتان باد اعدام بهترین حکم الهی
 • IR ۰۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  27 1
  این مشهد چقدر خلافکار داره .این بیشرفها رو باید زجرکش می کردید.
  • رشتي IR ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   3 3
   مشهد چون نزديك افغانستانه دورگه ها انجا زيادند و شده هفتاد دوملت. خود مشهدي هاي اصيل كه بد نيستند. البته بدو خوب همه جاست. جنايت هم همه شهر انجام مي شود ولي گاهي يك رسانه حالا مشهد رو خوش كرده و مدام از مشهد گزارش مي دهد. فردا شايد رشت باشد. مشرق فردا از رشت ننويسيا!!
 • IR ۰۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  7 12
  چرا رسانه میلی چیزی در این مورد نشون نمیده؟ تا وقتی در رسانه اعلام نشه، این قضایا ادامه پیدا میکنه. رسانه ملی دست مزدوران است.
 • حیدر صالح IR ۰۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  15 3
  قتل با اسلحه غیر مجاز در آپارتمان منجر به مرگ یک شهروند جنایت نیست؟ نجفی که یک انسان را کشته و راست راست می گرده اسمش را باید بگذارند خرچنگ سفید! اعدام ندارد ؟ مشرق جان پخشش کن
  • IR ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   1 3
   اتفاقا اعدام نكردن قاتل عذاب بيشتري براي او دارد. وقتي اعدام مي شود كه خلاص مي شود. !!بايد زنده بمونه كه عذاب بكشه!!
 • IR ۰۵:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  11 0
  زمانی که اتحادیه اتوموبیل کرایه هیچ نظارتی بر این آژانس ها ندارد هر کس میرود یک تابلو میخرد سقف ماشین میگذارد و مسافر کشی میکند فقط تاکسی رانی هستش که خیلی دفیق راننده تاکسی را زیر ذربین خود دارن
 • IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  10 0
  خدا لعنتشون کنه و بر عذابشون بیفزاید
  • IR ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   1 0
   ان شاالله که تا ابد غرق غذاب باشن
 • IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  12 10
  مشکلات ازدواج جوانان تا حل نشود مساله فسادهم حل نخواهدشد. ارزش پول ملی حقوق کارگر قیمت خانه هزینه های زندگی باهمدیگزهمخوانی ندارند
  • IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   6 7
   اگرهرکس مشکلات اقتصادی وازدواج داشته باشدبایداین چنین جنایتها راانجام دهد
  • toorej IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   2 0
   مگه باید حرف ازدواج پیش بیاد انسانی که درخانواده که پدر مادرش باتربیت خوب فرزندش تحویل جامعه میدهدچیز دیگره ولی انسان بدزادهم چیز دیگه ای کسانی که دست به این کارهای بد میزنند درخانواده ای تربیت شدن که ازریشه خراب وبویی ازانسانیت نبرده اند
  • IR ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   2 0
   اینا که به قربانیاشون میگفتن پول دارن، تازه همچین آدمایی خیلی راحت به زنان خیابانی دسترسی دارن، درد اینا یه چیز دیگه بود، شما چون خودت خوبی برات سخته باور کنی یه همچین شیاطینی وجود دارن، از جزئیات میشه این طور استنباط کرد که از فیلم های مستهجن الگو گرفتن...
 • علی IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  10 0
  بایدمثل گوسفند ذبح بشن وسرشان بالای دیوارخانه شان آویزان بشه تامایه عبرت بشن حرام اده ها
 • IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  12 1
  الهی شکر. رحمت و نعمت خدا ارزانی حافظان امنیت ملت!
 • DE ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  18 1
  الان چندتا "سلبریدی" بیشرف میان میگن اعدام بد هست و .... و کمپین آزادی اعدامی ها و "نه به اعدام" راه میندازن.
  • IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   2 0
   بزرگي گفته: شرف اكتسابي نيست!!
 • وطن پرست DE ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  2 5
  خیلی دوست دارم بدونم زنان و دخترانی که اسیر این قاتلان می شدن چه تیپ و پوششی قالبا داشتند. از بعد پیشگیری از جرم مطرح کردم.
  • امیر IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   4 0
   اولا قالبا نه و غالبا بعدم اون بندگان خدا مسافر بودن چه ربطی به تیپ و قیافه داره ادم ناحساب
  • IE ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   1 3
   دمت گرم برام سوال شد
  • IR ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   1 1
   غالبا داشتن!!! عزیزم. یعنی در اغلب اوقات. البته به طنز میتونه بگی قالبا یعنی هیکل و قالب و قابشون چه مدلی بوده
  • IR ۱۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   6 0
   هرنوع پوششي. شما فرض كنيد بدون حجاب و لخت و عور بيايند. من و تو بايد خودمان را حفظ كنيم . در جايي خواندم كه نوشته : براثر مانتوي تنگ خانمها ما تحريك مي شويم!! يكي نيست بگويد اقا تو بيمار جنسي هستي. تو چه طور مسلمان هستي كه با صحنه اي دست به گناه مي شوي. اتفاقا بايد در چنين مواقعي به خودمان شك كنيم كه ايا واقعا مسلمانيم يا مسلمانزاده!!هميشه واقع بين باشيد
  • IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   4 1
   تو بجای وطن پرست بودن خدا پرست باش مشکلات کشور حل می شود
 • کوردی1 IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  1 0
  به نوبه خودم از قضات و مامورین انتظامی-امنیتی و زندانبان ممنونم که این شیاطین بیشرف را به سزای عمل خود رساندند... دست گول همگی را میبوسم دست خوش... و هر کس و نهادی تحت هر عنوانی بخواهد نکوهش اعدام این جانیان را بکند از این جانیان بیشرفتر است... این اتفاقات ناگوار ممکن است توسط ارازل های اینچنینی برای نوامیس تک تک ما پیش بیاید بنابراین........ و مجازات والدین این جانیان هم ضروریست چرا که نتوانستند جوان 20 الی 26 ساله را خوب تربیت کنند که اینچنین خشن موجب آزار مردم شدند تف به شرف نداشتتون
 • IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  2 0
  دستشون درد نكنه. درود بر آن سرهنگ و همكارانش درود بر آن قاضي . واقعا خوشحال شدم. كسانيكه به ناموس مردم هتك حرمت مي كنند بايد به اشد مجازات برسند. دمشون گرم.
 • IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  2 0
  بسیار عالی، حق اینا کمتر از اعدام نبود
 • IR ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  1 0
  اول بهشون تجاوز می کردید بعد هم در ملاعام به بدترین وح جهت زجر کش می کردید به امید اعدام سران فتنه
 • مهدی IR ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  1 0
  منهم موافقم که اینچنین اراذلی را اعدام نکنند بلکه کاری با آنها کنند که التماس برای مرگ کنند . با روح شیطان باید هم شان با شیطان رفتار کرد . و بعد از اینکه با التماس مرگ خواستند سزاوار نیست که حتی قبری داشته باشند زیرا زمین شرم می‌کند از پذیرش این شیاطین . باید سوزانده شده و خاکسترشان در مستراح ریخته شود که سزاوارش هستند.
 • IR ۰۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۲
  1 0
  خب وقتی این حرومزاده ها محکوم شدن پس چرا صورتشون رو پوشاندید ؟
 • IR ۰۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
  1 0
  این حرام صفت های پلید فقط شایسته مرگ و اعداماند و لاغیر.نباید ذره ای به این قبیل کثافت ها رحم کرد چون نهایت شیطان صفتی و پلشتی اند و وجودشون جز تباهی و شرارت و ناامنی شدید برای جامعه چیزی دیگر دربرندارند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس