پرتاب ماهواره‌ای که آمریکایی‌ها را برآشفت - کراپ‌شده

برخی مزدوران داخلی که به دنبال خوش‌خدمتی به دشمن هستند، «مأموریت» دارند تا با «حاشیه‌سازی» برای ماهواره نور، این دستاورد ملی که بر اندام دشمن لرزه افکنده را «کوچک» و «کمرنگ» جلوه دهند.

به گزارش مشرق، سوم اردیبهشت‌ماه جاری، جمهوری اسلامی ایران با پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره «نور» بار دیگر بر پیکره نظام سلطه لرزه انداخت و در برابر چشمان جهانیان، اقتدار و ابهت بین‌المللی را به نمایش گذاشت. رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نور توسط سپاه پاسداران را بازتاب دادند و شخصیت‌ها و اندیشکده‌های خارجی این اقدام غرورآفرین را نشانه پیشرفت و توانمندی ایران دانستند.

بیشتر بخوانید:

اندیشکده انگلیسی: ماهواره‌بر «قاصد» اهرمی برای فشار بر آمریکاست

چرا عالی ترین نهاد نظامی ایران به آمریکا هشدار داد؟

کدام شبکه به مجریانش۱۶۶ میلیون تومان در ماه حقوق می‌دهد؟

نور ایران کل قاره آمریکا را پوشش داد+نقشه

در حالیکه رئیس آژانس فضایی رژیم صهیونیستی، ماهواره «نور» را برای امنیت اسرائیل خطرناک می‌خواند یا  اندیشکده انگلیسی پرتاب نخستین ماهواره نظامی ایران را «فرصتی نادر برای اعمال فشار بر آمریکا و بازیابی اهرم سیاسی در برابر آن» می‌داند و آمریکایی‌ها به بهانه ماهواره نور به دنبال یارگیری علیه ایران هستند اما گویا برخی مزدوران داخلی که به دنبال خوش‌خدمتی به دشمن هستند، «مأموریت» دارند تا با «حاشیه‌سازی» این موفقیت و دستاورد ملی را «کوچک» و «کمرنگ» جلوه دهند.

گفتنی است بعضی از شخصیت‌های سیاسی که از مدعیان اصلاحات هم هستند، در صفحات خود در فضای مجازی، اینگونه عنوان کردند که گرچه ماهواره به فضا پرتاب کرده‌ایم اما باید مراقب باشیم مثل شوروی نشویم و باید اعتماد مردم را جلب کرد!

دستگاه‌های قضایی و امنیتی باید ورود کنند

بر همین اساس بود که حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارات اخیر حاشیه سازان درباره ماهواره نور گفت:‌ اظهارات این افراد در مورد موفقیت صورت گرفته در پرتاب ماهواره نور به فضا در واقع تکرار صحبت‌های دشمنان در داخل کشور است.

وی افزود:‌ این اولین بار نیست که این آقایان این گونه اظهارات را مطرح می‌کنند و ما بارها شاهد این رفتارها و عملکردها از سوی آنان بوده‌ایم.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ممکن است بعضی اوقات اظهارات این قبیل افراد برخلاف مصالح ملی و امنیت کشور نباشد اما اظهارات این افراد در مورد ماهواره نور که چشم همه دشمنان را به خود خیره کرده، در واقع علیه امنیت ملی است.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های قضایی و امنیتی باید به موضوع اظهارات آنها در مورد ماهواره نور ورود پیدا کنند و این موضوع را مورد پیگیری و رسیدگی قرار دهند.

وی در پایان گفت: متأسفانه این گونه افراد در مواقع مختلف سعی دارند تا با تکرار صحبت‌های دشمنان در داخل دستاوردهای ملی ما را کم رنگ جلوه دهند.

هدف حاشیه‌سازان، ‌ کمرنگ جلوه دادن نور است

سیدمهدی هاشمی نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نور گفت: در حالی که جهان درگیر بیماری کرونا است هوا فضای سپاه توانست در حوزه فضایی موفقیت بزرگی را کسب کند که این مسئله مورد امیدواری آحاد ملت ایران و همچنین ملل آزادیخواه جهان شد.

وی افزود: البته این به معنای آن نیست که ما از حوزه بهداشت و درمان و رسیدگی از بیماران کرونایی غافل بمانیم و نکته مهم اینجاست که در مهار بیماری کرونا در کشور جایگاه ویژه‌ای در سطح جهان داریم و پیشرفت‌هایی در حوزه ساخت واکسن و داروی این بیماری نیز در کشور حاصل شده است.

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امیدواریم که با توجه به نامگذاری سال جدید به نام سال جهش تولید در حوزه تولید بتوانیم توفیقات لازم را داشته باشیم و کشور را به شرایط ایده‌آلی که شایسته آن است برسانیم.

وی با اشاره به برخی حاشیه‌سازی‌ها توسط برخی افراد درباره موفقیت در پرتاب ماهواره نور خاطرنشان کرد: در حالی که حتی برخی وابستگان به رژیم سابق از این موفقیت ایران خوشحال هستند و خشنودی خود را ابراز می‌کنند اما شاهد هستیم بعضی از مزدوران خارجی در داخل سعی در زیر سؤال بردن این موفقیت و یا کمرنگ جلوه دادن آن دارند.

وی افزود: البته این بار اولی نیست که ما با این قبیل اظهارنظرها و موضع‌گیری‌ها و حاشیه‌سازی‌ها مواجه هستیم به عنوان مثال در ماجرای شهادت شهید سلیمانی که این شهید بزرگوار مورد ستایش و احترام ملل جهان و حتی برخی از عناصر خارجی بود همین افراد که امروز دستاورد بزرگ پرتاب ماهواره نور را زیر سؤال می‌برند انتقاداتی را متوجه این شهید بزرگوار می‌کردند.

از خارج به آنها القا شده...

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این‌ها بعضاً حرف‌هایی را می‌زنند که به آن اعتقاد ندارند و از خارج به آنها القا شده اما از آنجایی که مزدور هستند در قبال دریافت پول و امتیازاتی که به آنها داده می‌شود این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند و حرف‌های آنها در واقع یک نوع خودزنی است تا اظهارنظر.

هاشمی خاطرنشان کرد: معلوم است جایگاه چنین افرادی در کشور ما کجاست، نام و نشان این قبیل افراد را باید در زباله‌های کشور جست‌وجو کرد.

پیاده‌نظام دشمن هستند

همچنین حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فضاسازی برخی از افراد در زیر سؤال بردن دستاورد بزرگ پرتاب ماهواره نور در فضای مجازی، گفت: اینگونه افراد در واقع پیاده‌نظام دشمن هستند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: آقایانی که امروز در صفحات خود در فضای مجازی دستاورد بزرگ پرتاب ماهواره نور را زیر سؤال می‌برند همان زمانی که قدرت و مسئولیت‌های کشور در اختیارشان بود هیچ کاری برای مردم نکردند. در زمانی که قدرت در اختیار این آقایان بود وضعیت اقتصادی کشور هم شرایط مطلوبی نداشت اما نتیجه کار آنها جز خیانت چیز دیگری نبود.

پژمان‌فر افزود: این‌ها همان کسانی هستند که اطلاعات مربوط به فعالیت‌های علمی هسته‌ای را در اختیار دشمن گذاشتند و همکاری اطلاعاتی در این زمینه داشتند.

حاشیه‌سازان ماهواره نور، خائن‌اند

همچنین سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم کلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به فضاسازی‌های صورت گرفته در فضای مجازی در زیر سؤال بردن توفیق کشورمان در پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نور گفت: ملت ایران در طول تاریخ از اینگونه افراد خیانتکار کم ندیده و هر گاه ما شکستی خوردیم از خیانت این افراد بوده است.

وی افزود:‌ من هم این مسئله را قبول دارم که اقتصاد مسئله مهمی است و ما باید در حوزه اقتصادی، پیشرفت کنیم و البته این آقایان هم این نکته را مدنظر داشته باشند که کشورهایی مثل آمریکا، ژاپن و غیره که قدرت اقتصادی هستند و یکی از دلایل توفیق‌شان در حوزه اقتصادی، مربوط به فعالیت‌های فضایی آنهاست چرا که هم در حوزه شبکه اطلاعات و اینترنت و هم سینما و تلویزیون و غیره بحث حضور در فضا و فعالیت در این حوزه، تأثیر چشمگیر دارد.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: این عناصر خود فروخته که روزی فعالیت‌های هسته‌ای ما را متوقف کردند و اجازه ندادند ما به پیشرفت‌های لازم در این زمینه برسیم امروز می‌خواهند فعالیت‌های فضایی را متوقف کنند.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: این آقایان می‌خواهند کشور همیشه به شکل قرون وسطایی اداره شود و از یک سو کشور را عقب‌مانده می‌دانند و از سوی دیگر با تئوری‌هایشان مانع توسعه‌یافتگی کشور می‌شوند.

وی افزود: امروز بازارهای کشورهای همسایه برای صادرات محصولات کشاورزی ما و به ویژه خرما، آماده است و به عنوان مثال ما بازار خوبی در کشور روسیه داریم اما به دلیل مشکل بار میکروبی که در مورد محصولات ما وجود دارد ما امکان صادرات آن را نداریم.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: موضوع بار میکروبی به این شرح است که محصولات صادراتی باید با اشعه گاما ضد عفونی شوند و به دلیل اقدام همین آقایان در توقف برنامه‌های هسته‌ای کشور ما از توسعه این امکان در کشور محروم شده‌ایم و زمینه برای میکروب‌زدایی محصولات کشاورزی‌مان با اشعه گاما وجود ندارد و این باعث شده در حالی که ما اولین تولیدکننده خرما در جهان هستیم دهمین صادرکننده این محصول باشیم.

قاضی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: من نمی‌دانم این آقایان این مسائل را متوجه نمی‌شوند که این حرف‌ها را می‌زنند و اینگونه موضع می‌گیرند؟

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 27
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 7
 • US ۰۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  38 5
  حالا می خوایین شوخی بگیرین بگیرین، اما ادامه دار بودن این رافت اسلامی و مدارا خون بعضی ها رو به جوش آورده و این بسیار خطرناکه. اگر نظام پاکسازی نکنه ما خارج از چارچوب قانون این کار رو خواهیم کرد. حالا نشنیده بگیرین تا اتفاقی که نباید بیفته!!
  • GB ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   3 1
   احسنت ما هم با شماایم از طرف 25 هزار نفر از همشهریها ی عزیز شهر کوچکمان در شرق کشور
 • سید IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  19 3
  بسیار بعید است که همه رفتار، گفتار و کردار های احمقانه و جاهلانه و سفیهانه ی اصلاح طلبان تهوع آور را صرفاً ناشی از نادانی ایشان بدانیم یلکه رگه های بزرگی از خیانت و خباثت نیز در این جماعت مشهود است که نمی توان نادیده گرفت!!
 • فیروز اسماعیلی IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  22 10
  پرتاب ماهواره یک افتخار ملی است دست سپاه درد نکند انشاءالله به وضع معشیت ومشکلات مردم نیز باید رسید واین قضیه هیچ منافاتی با پرتاب ماهواره ندارد شما نیز لطف کرده حاشیه درست نکن یده این وان برچسب نزنید کشور بیش از هرزمان به آرامش نیازدارد.
 • IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  7 28
  فعلا قوه قضاییه در خواب زمستانی مانده.
 • IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  75 6
  اختراع دستگاه مستعان ۱۱۰ هم یک افتخار ملی است ولی متاسفانه کسی به آن نپرداخت و از کنار آن راحت عبور کردیم. ما با این دستگاه کاری کردیم که جهان علم به خود خواهد بالید
  • احمد US ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   23 4
   طعنه نزن، بلدی برو بهترشو بساز.
 • IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  7 2
  اینا شغلشون همینه نباید بهشون توجه کرد
 • IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  16 4
  ان هایی که مسلم است با خارج ارتباط دارند را بگیرد در ملا عام شلاق بزنید خوب هم بزنید این ها همیشه پشت ادم های جاهل و احمق قایم می شوند اگر هم اعدام کنید ممنون می شویم
  • IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۲
   0 0
   از کجای قرآن حکمش رو استخراج کردی؟
 • IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  9 2
  چون این افراد آدمای حلال خوری هستن باید در قبال پولی که از دشمن میگیرن یک حرفی بزنن تا مزدشون حلال بشه - مزدوران خائن
 • IR ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  20 4
  اینها دچار بی شرفی مزمن شده اند. این مرض علاجی نداره. فقط باید از مناصب دولتی کنار گذاشته بشوند و در دهانشان پوز بند زد.
 • حسين DE ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  53 3
  اين افراد و جريانات مزدور از نظر تاريخى از نسل همان كسانى هستند كه به آريو برزن سردار دلاور هخامنشى در مبارزه با تجاوز اسكندر مقدونى خيانت كردند ،ناف اصلاح طلبان را با خيانت بريده اند ،مزدورى،وطن فروشى،نوكرى براى غرب،خيانت به ملت و ميهن در خون افراد وجريانات اصلاح طلبان است.
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  20 3
  چرا سیستم عریض و طویل کشور که از پول کشور مصرف می کنند قدرت شناسایی خیانت سربازان دشمن را ندارند؟ تا کجا؟ تا کی؟ سو ظن برای انسان به وجود می آید امنیت را حزبی نکنید؟
 • فرزاد IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  7 0
  اصلاح طلبان مانند صادق زیباکلام وتاجزاده وحجاریان امثالهم خیلی خیلی خطرناکترازمنافقین هستنداول باید مراقب نفاق اصلاح طلبان برعلیه اسلام باشیم وبعددشمنان خارجی.
 • دیده بان IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  2 0
  فان حزب الله هم الغالبون،موتوا بغیظکم!
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  1 3
  بیایید منو بگیرید!!!! همین مونده هرکی حرف میزنه زندان بندازید. راستی از کرونایاب و ماشین زمان چه خبر؟؟؟ خاک بر سرت کنن مشرق منتشر کن.
  • IR ۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   3 0
   نسبتت با ایران رو مشخص کن، حرفات شبیه سعودی هاست!
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  0 3
  اینکه برخی حق شأن را بخواهند بشوند مزدور نشان از حرام لقمه بودن مشرق دارد . در دو دنیا منفور و‌ ملعون خداوند و مردم هستند .
  • IR ۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   2 0
   چخه
  • IR ۰۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۲
   0 0
   حقت رو برو از اونی که براش تو خیابون رقصیدی و بودجه و سیستم اجرایی کشور دستشه بخواه، اینجا چیکار می کنی؟!! :/
 • علی اصغر IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  4 0
  درون باید پاک باشه تا حرف سالم زده بشه کسی که به شجره طیبه انقلاب بی تفاوت کم ارادت یاخیانت کند قطعا سیلی خواهد خورد چرا از پیشرفت کشورت ان هم در چنین عرصه مهم وحساس که کفه ترازورا در نظام جهانی تغییر میده داری کم اهمیت جلوه میدی امریکا پسته ونوکرش پست تر
 • امید IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  3 0
  اقایان تخریب چی دستاوردهای جوانان جهادگروافتخارملت رو تحمل نمیکنند خودشون خوب میدونن ترقی وپیشرفت غرور افرینان عزیزوطن مان خاریست درچشم اجانب وبعدمزدورانشان درداخل یاوه سرایی وسپردنخونوادهاشون دراروپا وامریکا بخشی از تعهدات این منافقان هست سر سفره این مملکت نشستن چپاول وعارت دلار وطلا وارز توقف دستاوردها ماموریت انهاست انشا الله پاکمردمقتدر قوه قضاییه طوما مفسدین رو جمع میکنه به لطف خدا امیدواریم
 • IR ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  3 0
  لعنت بر مزدوران وطن فروش سگ آمریکا و اسرائیل
 • ح IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۲
  1 0
  این افراد بی خاصیت ، مزدور ، جیره خوار ، وطن فروش ، پست فطرت و بی دین و حیوان صفت همیشه وجود دارد حتی زمان پیامبر هم از این افراد وجود داشت ، ولی ما کار خودمان را می کنیم و هیچ کسی نمی توانه جلوی رشد و پیشرفت ما رو بگیره ، درود می فرستم به تمام کسانی که برای پیشرفت و موفقیت این مرز و بوم تلاش و زحمت می کشند ، ان شا الله که در پناه حق موفق و موید باشند .
 • IR ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۲
  0 0
  به امیدروزپاکسازی ایران ازلوث اصلاح طلبهای خائن وجیره خوارغرب.انشاالله آنروز نزدیک است
 • محمد IR ۲۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۲
  0 0
  من کاری به اصلاح طلبهای دزد ندارم اما صحبتهای این اصولگراهای مفتخور هم فقط برای امتیاز گیری هستش منافع ملی فقط در دو جا بکار میاد یکجا زمان دزدی و اختلاس و زمانی برای کوبیدن حزب رقیب.هیچکدوم این آقایون نه نگران منافع ملی هستند نه مردم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس