کد خبر 1067307
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
ایران و افغانستان

سفیر افغانستان در ایران با بیان اینکه ایران همواره در کنار مردم افغانستان بوده است، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مایه فخر و مباهات اسلام هستند.

به گزارش مشرق، طی مراسمی با حضور امیر«احدی» رئیس امور بین‌الملل وزارت دفاع و «عبدالغفور لیوال» سفیر جمهوری اسلامی افغانستان اقلام پزشکی و بهداشتی ویژه تشخیص ویروس کرونا که از طرف وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جهت مبارزه با ویروس کرونا آماده و تهیه شده بود، تحویل کشور جمهوری افغانستان شد.

رئیس امور بین الملل وزارت دفاع در این مراسم که در مرکز صادرات وزارت دفاع برگزار شد، با ابلاغ سلام گرم وزیر دفاع به سفیر و وزیر دفاع جمهوری اسلامی افغانستان، تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا ضمن ایجاد تلفات و خسارات در تمامی کشورهای جهان نکاتی قابل تأملی نیز برای کشورها به همراه داشته است که کمک به همنوعان بشری فارغ از برخوردهای سیاسی برخی از کشورها نسبت به این موضوع انسانی و همچنین همکاری و همگرایی جامعه بین‌المللی و تعامل میان دولت‌ها و ملت‌ها برای غلبه بر این بیماری ره‌آورد شیوع این ویروس در جهان بوده است.

بیشتر بخوانید:

حضور ۸۰ هزار نفر از پرسنل نزاجا در مبارزه با کرونا/ ارتش از تمام ظرفیت خود برای خدمت رسانی به مردم در راستای مقابله با کرونا استفاده می‌کند

وی افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همزمان با شیوع ویروس کرونا در کنار دولت و سایر ارگان‌ها و نهادهای مسئول توانستند با تولید و در اختیار گذاشتن اقلام بهداشتی و درمانی تخصصی ویژه کرونا کمک‌های شایانی به کنترل و مدیریت این بیماری در کشور کنند.

رئیس امور بین‌الملل وزارت دفاع با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همواره در خدمت صلح و در کنار مردم بوده‌اند، گفت: نیروهای مسلح ایران اسلامی در هر آوردگاه و مواقع بحرانی و ضروری در کنار حفظ آمادگی رزمی و دفاعی خود به عنوان وظیفه ذاتی، در تأمین امنیت مردم نیز یار و یاور آن‌ها بوده‌اند.

امیر احدی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره طلایه‌دار صلح و ثبات و آرامش در منطقه بوده است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ همواره در کنار کشور دوست و همسایه‌ خود (افغانستان) بوده است و از هیچ تلاشی برای کمک به ملت مظلوم و مسلمان افغان دریغ نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: ایران علاوه بر آمادگی برای تأمین ملزومات مبارزه با بیماری کرونا، حاضر است تا تجربیات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در این زمینه را نیز در اختیار کشور جمهوری افغانستان قرار دهد.

در این مراسم عبدالغفور لیوال، سفیر جمهوری اسلامی افغانستان نیز با تشکر از اقدام وزارت دفاع گفت: ما از جانب رئیس جمهور، وزرا و مردم افغانستان از این اقدام صمیمانه تشکر می‌کنیم.

سفیر افغانستان در ایران با بیان اینکه کشور و ملت ایران همواره در کنار مردم افغانستان بوده است، گفت: در این مقاطع حساس رفتار بشردوستانه کشورها نشانگر عمق رابطه و دوستی میان آن‌هاست.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به سطحی از دانش رسیده‌اند که علاوه بر توانمندی دفاعی قادرند در حوزه تولید اقلام درمانی نیز ورود کنند، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مایه فخر و مباهات اسلام هستند.

لیوال با اشاره به توانایی جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های گوناگون خاطرنشان کرد: با وجود این‌که اکثر کشورهای دنیا از مدیریت این ویروس و بیماری ناتوان مانده‌اند، کشور جمهوری اسلامی ایران توانسته است نه‌تنها این ویروس را در داخل کشور خود مدیریت کتد، بلکه به مدد و یاری کشورهای دیگر همچون کشور افغانستان هم بیاید.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس