کد خبر 1066426
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
شطرنج

اتفاقی عجیب در فدراسیون شطرنج، مسئولان این نهاد را با مشکلاتی در آغاز سال جدید مواجه کرده است.

به گزارش مشرق، فدراسیون شطرنج از اواخر اسفند ماه و با پایان دوره چهار ساله ریاست مهرداد پهلوان‌زاده، با سرپرستی فرهاد نیکوخصال اداره می‌شود تا ضمن اجرای امور جاری، مقدمات برگزاری انتخابات نیز فراهم شود.

در اسفند ماه سال 98 مبلغ 500 میلیون تومان از سوی وزارت ورزش و به منظور میزبانی از یک رویداد بزرگ بین‌المللی به حساب فدراسیون شطرنج واریز شد که البته با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران و به مانند سایر نقاط جهان، این رویداد هرگز برگزار نشد، اما زمانی که نیکوخصال نیز مسئولیت سرپرستی فدراسیون را بر عهده گرفت، خبری از این مبلغ نبود.

بیشتر بخوانید:

بدهی چندصد میلیونی فدراسیون شطرنج به فیده

محسن سمیع‌زاده سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج با تایید این موضوع گفت: در اسفند ماه گذشته از سوی معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و به منظور برگزاری یک مسابقات بین‌المللی با حضور چند استاد بزرگ خارجی و رقابت آن با نمایندگان کشورمان، مبلغ 500 میلیون تومان به حساب فدراسیون شطرنج واریز شد که البته به شیوع ویروس کرونا در کشور، برگزار این تورنمنت و رقابت مسکوت ماند.

وی ادامه داد: با توجه به مورد خاص در واریز این مبلغ که همان برگزاری مسابقه بود، این مبلغ باید در حساب فدراسیون باقی می‌ماند تا در فرصت مقتضی و پس از پایان این دوران شیوع کرونا، مسابقه مدنظر برگزار و این پول نیز بابت همان رویداد هزینه شود. زمانی که ما فدراسیون را تحویل گرفتیم، 2 میلیون تومان در حساب بود و 70 هزار یورو نیز بدهی ارزی وجود داشت.

سمیع‌زاده در پاسخ به این سوال که آیا دلیل این مسئله برای مسئولان کنونی فدراسیون مشخص نشده است؟ اظهار داشت: وظیفه ما نیست که در این باره کنکاش کنیم و نهادهای زیربط درباره این مسائل بررسی لازم را انجام می‌دهند، ولی حداقل می‌شد که حقوق و مزایای فروردین ماه را می‌گذاشتند که بماند تا با مشکل مواجه نشویم، البته علی‌نژاد معاون وزیر ورزش مبلغی را مجدداً به فدراسیون و خارج از اعتباراتش کمک کرد تا مشکلات به حداقل برسد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس