کد خبر 106610
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۴:۲۴

کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: خواص و ارزش غذایی میوه ها به این معنی نیست که هر چه بیشتر میوه بخوریم سالمتر خواهیم بود رعایت مقدار مصرف در حد نیاز بدن و در کنار آن استفاده از سایر مواد غذایی، امر مهمی است.

به گزارش مشرق به نقل از مهر، سعیده معانی اظهار داشت: مصرف میوه در ایام نوروز افزایش چشمگیری دارد و باور مردم بر این است که میوه هر قدر هم مصرف شود اشکالی ایجاد نمی ‌کند.

وی افزود: ارزشهای غذایی میوه ها شبیه سبزیها است و این گروه نیز ویتامینها و املاح معدنی مورد نیاز بدن را تامین می کنند و با خاصیت آنتی اکسیدانی از بروز سرطانها پیشگیری می کنند.

معانی گفت: خواص و ارزش غذایی میوه ها به این معنی نیست که هر چه بیشتر میوه بخوریم سالمتر خواهیم بود رعایت مقدار مصرف در حد نیاز بدن و در کنار آن استفاده از سایر مواد غذایی، امر مهمی است.

وی با اشاره به اینکه میوه‌ها مقداری قند دارند، ادامه داد: به هنگام مصرف زیاد انواع میوه، قندشان در بدن باقی مانده و ضمن  تجمع چربی اضافی دربدن، اضافه وزن و چاقی، سیری کاذب هم  ایجاد می کنند که این خود می‌ تواند از مصرف متعادل دیگر مواد غذایی جلوگیری کند.

این کارشناس تغذیه گفت:‌ بهتر است میوه ها به مقدار کم و برای مصرف کوتاه مدت تهیه شود ضمنا به خاطر داشته باشید که آب میوه های تجارتی به هیچ عنوان جای میوه های تازه را نمی گیرند.

وی در خصوص مصرف آبمیوه ها نیز افزود: مصرف خود میوه کامل به دلیل داشتن فیبر بیشتر مناسبتر از مصرف آب آن میوه است همچنین مصرف روزانه 5 میوه متوسط توصیه شده است یک میوه متوسط درحدود 60 کالری انرژی دارد بنابر این برای حفظ وزن بدن در محدوده طبیعی باید اعتدال درمصرف میوه ها هم رعایت شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس