کد خبر 106467
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۳

رئیس جمهوری تا 48 ساعت آینده نظر نهایی خود را درباره اختصاص یا عدم اختصاص سهمیه بنزین نوروزی به ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور اعلام می کند.

به گزارش مشرق به نقل از مهر، رئیس جمهوری تا 48 ساعت آینده نظر نهایی خود را درباره اختصاص و یا عدم اختصاص سهمیه بنزین نوروزی به ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور اعلام می کند.
 
بر این اساس در صورت موافقت رئیس جمهور 50 لیتر سهمیه بنزین نوروز 1391 با قیمت نیمه یارانه‌ای 400 تومان به کارت هوشمند سوخت خودروها واریز خواهد شد.
 
 
محمد رویانیان هفته گذشته در در جمع خبرنگاران با رد منتفی بودن اختصاص سهمیه بنزین نوروزی به خودروها، تاکید کرده بود: نگاه مسئولان و اعضای مختلف کابینه دولت به اختصاص سهمیه بنزین نوروزی متفاوت است.
 
 
 
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اعلام اینکه برخی از اعضای دولت موافق و برخی مخالف اختصاص سهمیه بنزین نوروزی هستند، تصریح کرده بود: در حال حاضر تصمیم گیری نهایی درباره اختصاص سهمیه بنزین نوروزی گرفته نشده است.
 
 
 
برای نخستین ماه سال جدید بنزین سهمیه ای خودروهای شخصی 60 لیتر و با نرخ نیمه یارانه ای 400 تومان تعیین شده است. همچنین در فروردین ماه سالجاری، برای موتورسیکلتها 25 لیتر سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای و برای خودروهای شخصی 500 لیتر سهمیه بنزین آزاد (700 تومانی) پیش بینی شده است.
 
در همین حال سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی در صورت اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانه ای 400 تومانی خودروها از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است ضمن آنکه برای فروردین ماه سال 91 هم هیچگونه محدودیت زمانی برای استفاده از سهمیه بنزین 100 تومانی ذخیره شده در کارتها تعیین نشده است.
 
در حال حاضر بنزین 100 تومانی ذخیره سازی شده در کارتهای هوشمند سوخت خودروهای شخصی به حدود 100 میلیون لیتر کاهش یافته و از این رو شمارش معکوس برای به پایان رسیدن ذخیره بنزین 100 تومانی کارتها و عرضه بنزین 2 نرخی آغاز شده است.
 
از ابتدای سالجاری تاکنون به طور متوسط روزانه نزدیک به 60 میلیون لیتر بنزین در سطح کشور مصرف شده است که استفاده از این فرآورده استراتژیک نفتی نسبت در مدت مشابه سال گذشته با حدود پنج درصد کاهش مواجه شده است.
 
به گزارش مهر، پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، بنزین معمولی یارانه ای 400 تومان، بنزین معمولی آزاد 700 تومان، بنزین سوپر نیمه یارانه ای 500 تومان و بنزین سوپر آزاد 800 تومان در سطح جایگاههای کشور عرضه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس