روحانی

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه بازگشایی مراکز آموزشی بستگی به وضعیت کنترلی کرونا در هفته‌های آتی دارد گفت: وزارت بهداشت شرایط آغاز فعالیت کسب و کارها با ریسک متوسط را مشخص کند.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه در جلسه با روسای کمیته‌های اجتماعی، امنیتی، آموزشی، اداری، بهداشتی، آموزش عالی، پشتیبانی، اصناف و اقتصادی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه ارزیابی های دستگاه های مرتبط از جمله وزارت بهداشت و درمان از اجرای یک هفته‌ای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در استان‌ها حکایت از همراهی و همکاری نسبتا رضایت‌بخش مردم دارد، گفت: همکاری مردم با اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند موجب کاهش روند گسترش بیماری در برخی‌ استان‌ها و ایجاد روند ثابت در دیگر استان‌ها شده است.

بیشتر بخوانید:

آقای روحانی! این‌ها اموال مردم و سرمایه کشورند

رئیس جمهور اظهار داشت: این وضعیت بر اساس برآورد  دستگاه‌ها و کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا حاصل همراهی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط صاحبان کسب و کارها و کسبه در هفته گذشته بوده و البته بر اساس آمار ذکر شده بخش قابل ملاحظه ای از مردم ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به شکل مطلوبی به شعار «در خانه بمانیم» متعهد بوده و جز برای امور ضروری از خانه خارج نشدند.

روحانی افزود: کماکان از ملت عزیز و شریف می‌خواهم به این اصول پایبند بوده و نسبت به رعایت توصیه‌های بهداشتی توجه داشته باشند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دستگاه‌های ذیربط می‌توانند بر اساس این برآوردها در گام بعدی شرایط مدنظر برای بازفعالیت کسب و کارهای با ریسک متوسط را برای تصویب به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه کنند.

روحانی ادامه داد: در این راستا مقرر شده وزارت بهداشت و درمان با همکاری کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا شرایط شروع به کار کسب و کارهای با ریسک متوسط را بررسی و آن را به ستاد ملی ارائه کنند.

رئیس جمهور اظهار داشت: کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات ستاد ملی مقابله با کرونا باید با هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که برای رسانه‌های کشور، فضای مجازی و صدا و سیما تعریف می‌کنند با اطلاع‌رسانی، آموزش و اقناع مردم نسبت به رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغ شده برای کسب و کارهایی که فعالیت خود را شروع کرده‌اند، اقدام موثر داشته باشند.

روحانی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت و درمان با همکاری دستگاه‌های ذیربط باید در کنار آموزش و اقناع مردم نظارت و کنترل دقیقی نسبت به رعایت ضوابط و اصول بهداشتی داشته باشد.

رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به اینکه بازگشایی مراکز آموزشی طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا بستگی به شرایط و وضعیت کنترلی کرونا در هفته‌های آتی دارد، گفت: بنابراین وزارت بهداشت و درمان می‌بایست با همکاری کمیته آموزشی و کمیته امنیتی- اجتماعی با تطبیق معیارهای تعریف شده در این خصوص پیشنهاد خود را ارائه کند.

روحانی افزود: وزارت بهداشت و درمان همچنین ماموریت دارد بر اساس معیارهای تعریف شده و پذیرفته شده جهانی استان‌ها و شهرهای کشور را نسبت به شرایط شیوع بیماری در سه وضعیت مشخص تقسیم‌بندی کرده و در هفته‌های آتی پروتکل‌های مرتبط با آنها که با معیارهای مشخص تعریف شده‌اند را اجرا نمایند.

رئیس جمهور اظهار داشت: در جلسه قبلی روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ماموریت داده شد تا با همکاری و تقویت شرکت‌های دانش بنیان نسبت به ساخت و تولید برنامه، نرم افزار و کیت‌های جدید برای مشخص شدن افرادی که دارای مصونیت هستند بررسی سریع داشته و اقدام کنند؛ بر این اساس با استفاده از آن و شناسایی بهبود یافتگان و درمان شدگان می‌توانیم در زمینه اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی به مردم کمک کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه باید در زمینه رفت و آمد ایرانیان خارج از کشور یا اتباع بیگانه که سفر آنها ضروری است پروتکل‌های دقیق تعریف شود، افزود: وزارت بهداشت و درمان با همکاری وزارت امور خارجه و راه و شهرسازی ماموریت دارند تا دستورالعمل‌های دقیق را در این راستا تدوین و پس از تصویب در ستاد ملی مقابله با کرونا نسبت به اطلاع‌رسانی آن اقدام کنند، تا بر اساس آن رفت و آمدهای ضروری که غالباً مرتبط با تبادلات تجاری با سایر کشورها و همسایگان یا بازگشت ایرانیان بوده و برای کسانی است که ناگزیر از سفر به ایران هستند انجام شود و بتواند شرایط را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای سفر به ایران مهیا کند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
  11 4
  پس برای همین امروز کشوندیشون تو خیابون؟ دو هفته دیگه برجام دو رو کلید می زنه
  • IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
   4 1
   شما به کدوم شعارتون متعد بودید؟
  • IR ۰۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   2 0
   مردم خیلی دعا کردن خیلیا نذر کردن این آقای روحانی خیال کرده مردم تو خونه نشسته بودن نه خیر همون ۱۶ فروردین که ترافیک زیاد شد همه انتظار اوج کرونا رو داشتن اما دعاهای مخلصانه و عاجزانه مردم رو هم باید در نظر گرفت
 • بهار IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
  11 5
  مگه وزارت بهداشت جرات میکنه آمار واقعی بده و مخالف حرف شما حرف بزنه؟!!!!
 • IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
  5 2
  و تو بیشتر...
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
  13 7
  جناب شیخ مردم به خیلی چیزها تعهد دارن شما چی ؟؟؟هفت سال گذشت هنوز اندر خم یک کوچه اید !!مذاکره،،،،،
 • ناشناس IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
  6 2
  ای شیطون تو که بهتر از ما موندی تو حافظیه
 • رضا برومند IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
  0 0
  چی می نویسید 4672
 • IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
  6 7
  از روحاني منفورتر ترامپه
  • سبحان IR ۱۸:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
   4 11
   من نمی دونه به چه انگیزه ای کامنت شما را درج کردند اینکه ترامپ منفور حرفی نیست ولی در مورد نفر بعدی درست صحبت کن جناب بی ادب
  • IR ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
   3 0
   (سبحان) مجید دلبندم نفر بعدی یا نفر قبلی!
  • IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
   2 4
   منفی زدم چون ترامپ منفور تر از اینی که گفتی نیست. شک نکن
 • IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
  1 0
  تو شهر ما که اینطور نبود و نیست
 • IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
  7 0
  این مردم هستند که همیشه متعهد بودند و هستند
 • IR ۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
  2 1
  حسن روحانی
  • IR ۰۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   3 0
   خدا به دل شکسته و دعاهای مردم خوب و مهربان ایران نگاه کرد
 • IR ۰۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  1 0
  انصافا بیشتر از مردم شما و بیشتر وزراتون به این شعار متعهد بودین
 • IR ۰۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  1 0
  مردم عزیز و نازنین ایران هم دعا کردند و هم نذر کردند و هم عمل کردند تا بیماری برود و خدا هم کمک کرد
 • IR ۰۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  1 0
  مردم خیلی دعا کردن خیلیا نذر کردن این آقای روحانی خیال کرده مردم تو خونه نشسته بودن نه خیر همون ۱۶ فروردین که ترافیک زیاد شد همه انتظار اوج کرونا رو داشتن اما دعاهای مخلصانه و عاجزانه مردم رو هم باید در نظر گرفت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس