کد خبر 1062259
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
خریداران اولیه سهام بازار سرمایه از تخفیف برخوردار می‌شوند

وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: هر کسی برای بار اول سهام می‌خرد، بر اساس کارت ملی از تخفیف هم برخوردار می‌شود.

به گزارش مشرق، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و امور دارایی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه نشست هیئت دولت به خبرنگاران درباره عرضه اولیه سهام شستا در بازار سرمایه اظهار داشت: امروز یکی از روزهای تاریخی را برای بازارهای سرمایه را داریم. خوشبختانه با همکاری وزارت رفاه توانستیم برای یکی از بزرگترین هلدینگ‌ها برای حضور در بازار سرمایه پذیرش بگیریم و سهام آن به‌عنوان عرضه اولیه در بازار سرمایه عرضه می‌شود.

بیشتر بخوانید

واگذاری شرکت‌های دولتی باید همراه با شفاف‌سازی مالی باشد

وی ادامه داد: این اتفاق از وجوه مختلف حائز اهیمت است. اولین وجه اهمیت آن این است که این عرضه اولیه سهام، عمق بازار سرمایه افزایش می‌یابد و پاسخ مثبت، مناسب و درخوری به کسانی است که دوست دارند سرمایه خود را در این بازار سرمایه‌گذاری کنند.

وزیر اقتصاد گفت: دومین مورد این است که این نهاد عمومی و یک هلدینگ وابسته به نهاد غیردولتی به صورت شرکتی شفاف خواهد بود که حساب و کتاب آن به صورت کاملاً شفاف و در محیط شیشه‌ای در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

دژپسند افزود: نکته سوم نیز است که سایر بنگاه‌های بزرگ می‌توانند این تجربه بزرگ را تکرار کرده و برای تأمین مالی خود می‌توانند به بزرگترین بازار مامن این کار، یعنی بازار سرمایه مراجعه و سهام خود را واگذار کنند.

وی عنوان کرد: من بسیار خوشحال هستم و به تمامی دست اندرکاران این امر تبریک می گویم. این نکته را باید اضافه کنم که این اولین است؛ ولی آخرین نیست. البته ما پیش‌تر نیز از این موارد داشتیم و به طور مثال هفته گذشته عرضه سهام صبا را داشتیم که مورد استقبال خریداران محترم قرار گرفت.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: این ادامه دارد و همانگونه که امروز رئیس جمهور نیز تاکید داشتند، در آینده نزدیک برای هلدینگ های وزارت صمت هم این کار را خواهیم کرد. بنابراین باید بگویم که این روند ادامه خواهد داشت.

دژپسند اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ای که داریم و پیش تر توضیح داده‌ام، باید بگویم که ما برای عمومی کردن واگذاری‌ها و مشارکت دادن همه آحاد مردم، روش واگذاری‌ها را تغییر داده‌ایم و از روش واگذاری بلوکی به روش واگذاری ای. تی. اف تغییر داده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در روش واگذاری به ای. تی. اف همه مردم ایران می‌توانند ثبت نام کرده و سهام بخرند. نکته جالب این است که هر کسی برای بار اول سهام می‌خرد، بر اساس کارت ملی از تخفیف هم برخوردار می‌شود.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: بنابراین ما با این کار هم مالکیت را عمومی می‌کنیم و هم یک فرصت مادی برای خریداران اول ایجاد می‌کنیم. ما این حرکت را در هفته دوم اردیبهشت شروع می‌کنیم و اولین واگذاری را انجام می‌دهیم.

دژپسند گفت: نکته دیگر این است که ما برخی از واگذاری‌ها را تعمیم داده و به صورت‌های دیگر انجام خواهیم داد. در سال جاری واگذاری‌ها را به صورت مستمر ادامه خواهیم داد تا بازار سرمایه هم برای سرمایه‌گذاران و هم تأمین کنندگان مالی از وضعیتی خوب برخوردار باشد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس