کد خبر 1062242
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
نحوه محاسبه دستمزد امسال کارگران کارمزدی دائم و موقت

نحوه محاسبه دستمزد امسال کارگران کارمزی دائم و موقت، بر اساس مصوبه دستمزد شورای عالی کار تعیین و ابلاغ شد.

به گزارش مشرق، کورش یزدان مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستورالعمل نحوه اجرای مصوبه مورخ ۹۹/۱/۲۰ شورای عالی کار در مورد کارگران کارمزی دائم و موقت را ابلاغ کرد.

بیشتر بخوانید

شیوه محاسبه افزایش حقوق بازنشستگان کشوری +جدول

در متن این دستورالعمل آمده است: در اجرای بند ۴ بخشنامه شماره ۷۹۳۳ مورخ ۹۹/۱/۲۶ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی موضوع مصوبه ۹۹/۱/۲۰ شورای عالی کار، بدینوسیله نحوه اجرای بخشنامه مذکور را کارگران کارمزدی اعلام می‌نماید:

۱. نحوه اعمال ۱۵ درصد افزایش بند ۱ بخشنامه

نرخ‌های کارمزی در سال ۹۹ (به نسبت آخرین کارمزد در سال ۹۸) در مورد کارگران کارمزدی (اعم ا موقت یا دائم) به مأخذ ۱۵ درصد افزایش می‌یابند. در صورتی که کارگران دارای بخش ثابت مزد (علاوه بر کارمزد) باشند، این بخش نیز بایستی ۱۵ درصد افزایش یابد.

تبصره ۱: چنانچه نرخ یا ملاک‌های کارمزدی، تابع قسمت ثابت مزد بوده و یا به عبارت دیگر به صورت درصدی از قسمت ثابت مزد تعیین شده باشند، در این صورت تنها بخش ثابت مزد مشمول ۱۵ درصد افزایش خواهد گردید. (زیرا با این عمل نرخ یا ملاک‌های کارمزدی نیز به دلیل تبعیت از قسمت مذکور خود به خود دستخوش افزایش خواهد شد.)

تبصره ۲: در صورتی که مجموع دریافتی کارگران بابت افزایش مزد کمتر از ۶۱۱,۸۰۹ ریال در روز گردد، ملاک محاسبه و پرداخت آن به کارگران کارمزدی همان ۶۱۱,۸۰۹ ریال خواهد بود.

۲. چگونگی اعمال افزایش رقم ثابت موضوع بند ۱ بخشنامه

علاوه بر افزایش ۱۵ درصد بر روی قسمت ثابت مزد، قسمت مذکور در سال ۹۹ روزانه ۳۰,۳۳۸ ریال دیگر نیز افزایش خواهد یافت و در صورتی که کارگران فاقد قسمت ثابت مزد باشند در سال ۹۹ روزانه ۳۰,۳۳۸ ریال در اجرای مصوبه شورای عالی کار به صورت ثابت در مورد آنان برقرار خواهد گردد.

تبصره: در صورتی که مجموه دریافتی کارگران بابت بخش ثابت و متغیر مزد کمتر از ۶۱۱,۸۰۹ ریال در روز گردد، ملاک محاسبه و پرداخت آن به کارگران کارمزد همان ۶۱۱,۸۰۹ ریال خواهد بود.

۳. اعطای مزد سنوات:

علاوه بر افزایش کارمزد، کارگران کارمزدی نیز بر حسب آن که مشمول طرح طبقه بندی مشاغل باشند یا خیر، حسب مورد و مطابق دستورالعمل‌های ذی ربط از پایه سنواتی موضوع بند ۲ بخشنامه ۷۹۳۳ مورخ ۹۹/۱/۲۶ وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی برخوردار خواهند شد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس