کد خبر 1061315
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
برزیل

بازیکنان تیم قهرمان جام جهانی 2002 هر کدام سرنوشت متفاوتی داشته اند.

به گزارش مشرق، تیم ملی برزیل آخرین بار در اولین جام جهانی هزاره جدید و با اقتدار به مقام قهرمانی دست یافت. آن تورنمنت در کره جنوبی و ژاپن برگزار شد و تیم ملی برزیل با تکیه بر درخشش فوق ستاره هایی چون رونالدو، رونالدینیو، ریوالدو، روبرتو کارلوس، کافو و چندی دیگر در نهایت در دیدار فینال با دو گل آلمان را مغلوب کرده و برای پنجمین بار جام را از آن خود کرد.

اما حالا و بعد از گذشت 18 سال، سرنوشت برای هر کدام به شکل متفاوتی رقم خورده است. هیچکدام از ستاره های سلسائو تبدیل به سرمربی بزرگی نشدند، یکی مالک باشگاه شد و رونالدینیو نیز با پشت سر گذاشتن انواع و اقسام اتفاقات عجیب در نهایت سر از زندان درآورد.

مارکوس (46 سال)

دروازه بان سابق پالمیراس امروز صاحب برند تولیدی نوشیدنی است. او 840 هزار دنبال کننده در اینستاگرام دارد و معمولا به نظر می رسد در حال تبادل نظر با آنها است.

کافو (49 سال)

مارکوس کافو، کاپیتان و ستاره تیم رم در زمان فتح جام جهانی، کاپیتان و بزرگ تیم امروز به عنوان سفیر فیفا و یوفا فعالیت می کند. کافو اخیرا به یک میلیون دنبال کننده در رسانه های اجتماعی نیز رسیده است.

لوسیو (41 سال)

او آخرین بازیکن تیم قهرمان جام جهانی بود که خبر خداحافظی اش از فوتبال را اعلام کرد. این مدافع جنگنده که برای بایرلورکوزن بازی می کرد، نقش مهمی در موفقیت سلسائو داشت و حالا این 145 هزار دنبال کننده در اینستاگرام دارد.

روکه جونیور (43 سال)

بازیکن میلان در زمان فتح جام جهانی، از تجربه هایش به عنوان مربی و سرمربی در سائوپائولو پس از خداحافظی از فوتبال بهره برد. اخیرا روکه جونیور عنوان مدیر فوتبالی تیم فروویاریا بود، و این تیم را در پایان سال 2019 ترک کرد. روکه جونیور در اینستاگرام فعالیتی ندارد.

ادمیلسون (43 سال)

مدافع تیم لیون در سال 2002، امروز به عنوان سفیر لیگ یک قهرمانی فرانسه و همچنین برای باشگاه بارسلونا، تیم دیگری که در اروپا سابقه بازی در آن دارد فعالیت می کند. او مربی ورزشکاران در رده های زیر 15 سال، زیر 17 سال و زیر 23 سال نیز بوده و 194 هزار دنبال کننده در اینستاگرام دارد.

روبرتو کارلوس (47 سال)

اسطوره رئال مادرید، ستاره چپ پای سابق هم اکنون سفیر و مدیر روابط باشگاه اسپانیایی است. روبرتو کارلوس 5.1 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام خود دارد و اخیرا با ستاره های کهکشانی رئال مادرید نیبز گفت و گویی در این شبکه اجتماعی داشته است.

ریکاردینیو (43 سال)

هافبک پیشین کورینتیانس بعد از خداحافظی از فوتبال مدتی در عرصه مربیگری در چند باشگاه فعالیت کرد، اما ریکاردینیو امروز مفسر کانال گلوبو بوده و او نیز فعالیتی در رسانه های اجتماعی از جمله اینستاگرام ندارد.

گیلبرتو سیلوا (43 سال)

هافبک سابق اتلتیکو هم اکنون به عنوان سفیر فیفا و آرسنال فعالیت می کند، باشگاهی که بیشترین دوران حرفه ایش را آنجا سپری کرده است. گیلبرتو سیلوا در اینستاگرام با 129 هزار دنبال کننده داشته و معمولا نظرات و نکاتی را درباره فوتبال به زبان انگلیسی با آنها به اشتراک می گذارد.

رونالدو (43 سال)

این پدیده برزیلی که در سال 2002 بازیکن اینتر بود و چند هفته بعد راهی رئال مادرید شد، از ماه دسامبر سال 2018 صاحب باشگاه رئال وایادولید در لالیگای اسپانیا است. رونالدو یکی از محبوب ترین ستاره های بازنشسته در شبکه های مجازی بوده و در حال حاضر 16.2 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام دارد.

ریوالدو (47 سال)

ستاره شماره 10 سابق 10 برزیل و بارسلونا در در حال حاضر در اورلاندو در ایالات متحده زندگی می کند. ریوالدو فعالیت چندانی در عرصه فوتبال در سال های اخیر نداشته و با داشتن 2.1 میلیون دنبال کننده معمولا تصاویری از تمریناتش را آپلود می کند.

رونالدینیو (40 سال)

ستاره عضو PSG در زمان فتح جام جهانی در شبکه های اجتماعی نیز بسیار پر سر و صدا بوده و 51.9 میلیون دنبال کننده دارد. زندگی رونالدینیو در سال های اخیر دستخوش حواشی فراوانی بوده و او اخیرا 32 روز در زندان به سر برد. حالا رونالدینیو با برادرش در بازداشت خانگی هستند.

دیدا (46 سال)

دروازه بان کورینتیانس در سال 2002، در آگوست سال گذشته توسط باشگاه میلان که روزهای درخشانی را در آن سپری کرد استخدام شد تا دروازه بانان تیم زیر 17 سال را هدایت کند. دیدا نیز مانند برخی دیگر از بازیکنان سلسائو علاقه ای به فعالیت در اینستاگرام ندارد.

بلتی (43 سال)

مدافع سائوپائولو در مقطع فتح جام جهانی، امروز به عنوان سفیر بارسلونا، باشگاهی که با گلزنی در فینال لیگ قهرمانان در سال 2006 در آن تاریخ ساز شد خدمت می کند. او همچنین سخنران و صاحب آکادمی فوتبال بلتی است. بلتی در اینستاگرام 332 هزار دنبال کننده دارد.

اندرسون پولگا (41 سال)

مدافع سابق گرمیو شاید از جمله بازیکنانی بود که نامش کمتر در اذهان عمومی مانده است. حساب کاربری اینستاگرام او با 4021 دنبال کننده، خصوصی بوده و آخرین بار نامی از اندرسون پولگا در یک بازی خیریه توسط باشگاه کورینتیانس شنیده شد.

کلبرسون (40 سال)

بازیکن سابق اتلتیکو در حال حاضر مفسر بوده و در تلاش برای ورود به عرصه مربیگری نیز می باشد. کلبرسون در چند سال گذشته هدایت تیم هایی زیر گروه فیلادلفیا در ایالات متحده، جایی که آنجا زندگی می کند را بر عهده داشته و در اینستاگرام 23،200 دنبال کننده دارد.

جونیور (46 سال)

مدافع چپ تیم پارما در سال 2002 در حال حاضر معمولا در بازی های خیریه ظاهر می شود. این بازیکن نه چندان مطرح نیز در اینستاگرام 56800 دنبال کننده دارد.

دنیلسون (42 سال)

ستاره سابق بتیس که هرگز به آنچه در موردش تصور می شد دست نیافت، در حال حاضر 5.8 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام دارد. دنیلسون در صفحه اش تصاویری از تمرینات، لحظات خانوادگی و حتی سرمایه گذاری های اش را به اشتراک می گذارد.

وامپتا (46 سال)

بازیکن سابق کورینتیانس که در جام جهانی 2002 نیز نام چندانی از او نشنیدیم، امروز صاحب یک برند نوشیدنی بوده و مفسر تلویزیونی نیز است. وامپتا در اینستاگرام 162000 دنبال کننده دارد.

جونینیو پائولیستا (47 سال)

بازیکن تیم فلامینگو در زمان فتح جام جهانی 2002، امروز در جایگاه مدیر توسعه فوتبال فدراسیون فوتبال برزیل مشغول به فعالیت است. جونینیو پائولیستا 71.6 هزار دنبال کننده در صفحه اینستاگرام دارد.

ادیلسون (48 سال)

ادیلسون که در سال 2002 بازیکن تیم کروزیرو بود، امروز به عنوان مفسر فعالیت می کند. ادیلسون نیز در اینستاگرام 140 هزار دنبال کننده دارد.

لوییزائو (44 سال)

مهاجم گرمیو در سال 2002 ، در حال حاضر بیشتر درگیر اموری تجاری است. لوییزائو نیز 252 هزار دنبال کننده در اینستاگرام دارد.

روجریو سنسی (47 سال)

اسطوره سائوپائولو، تنها کسی است قهرمان پنج دوره در فوتبال برزیل را در کارنامه دارد. پس از خروج از کروزیرو در سال 2019 ، روجریو سنسی به فورتالزا بازگشت. او نیز هیچ پروفایل اینستاگرامی ندارد.

کاکا (37 سال)

جوانترین عضو تیم قهرمان جام جهانی که در ادامه تبدیل به یکی از بهترین بازیکنان جهان شد، در حال حاضر در حال سپری کردن کورس های مدیریتی یوفا است. کاکا در حال حاضر 16.8 میلیون دنبال کننده دارد.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha