کد خبر 1061109
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲

به گزارش مشرق،حنیف طاهری مداح اهل بیت(ع) با توجه به اهمیت مناسب‌خوانی در مداحی در صفحه اینستاگرام خود، اقدام به معرفی کتاب تخصصی شعر در این زمینه با عنوان صیادان معنی اثر محمد قهرمان کرد.

او در متنی برای معرفی این کتاب نوشت:

مناسب‌خوانی از شیوه‌های بسیار هنرمردانه در خواندن شعر و مداحی می‌باشد که معنی آن خواندن مناسب یک بیت یا چند بیت مطابق موضوع مطرح شده می‌باشد.

بیشتر از تک بیت‌های شاخص، برای مناسب‌خوانی استفاده می‌شود. برای رسیدن به آن‌ها باید دیوان شعرا تورق شود و تک‌بیت‌ها از دل اشعار مختلف شاعران جمع‌آوری شود،که این امر هم سختی فراوان دارد و هم شناختی متعالی از شعر را می‌طلبد ولی لذتی بسیار خاص دارد که شما بیتی را از بین چند بیت شعر انتخاب کرده و برای موضوعی خاص در نظر می‌گیرید.

مرحوم استاد «محمد قهرمان» که از محققان و ادیبان بزرگ معاصر بودند، دست به تألیف کتابی زدند به نام ”صیادان معنی» که در سال ۷۸ برای اولین بار توسط انتشارات امیرکبیر چاپ شد.

این کتاب گزیده‌ای است از اشعار ۵۴ شاعری که به سبک «طرزنو» یا همان سبک هندی شعر گفته‌اند.

تک‌بیت‌ها و یا ابیاتی که از این شعرا جمع آوری شده، بسیار ارزشمند است و طالبان شعر می‌توانند با تورق این مجموعه، با ابیاتی در موضوعات مختلف برخورد کنند و آن‌ها را برای استفاده انتخاب کنند.

ممنون از توجه شما عزیزان و این نکته را اشاره می‌کنم که این کتاب کمی تخصصی می‌باشد و چون در این صفحه بیشتر به شعر پرداخته شد، خواستم کتابی مهم را در همین زمینه معرفی کنم. امیدوارم مطالعه‌ این کتاب مورد اقبال علاقمندان قرار بگیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس