کد خبر 106094
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۲۱:۲۴

یک پایگاه عرب زبان با متشنج توصیف کردن فضای حاکم بر مقر منافقین پس از درگیری مسلحانه در اردوگاه اشرف، از افزایش فشار مردمی برای اخراج این گروهک تروریستی از عراق خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از مهر، روزنامه الحیات با اشاره به کشته شدن "نور محمد بیرانوند" در اردوگاه اشرف آورده است : بیرانوند با ضربه کارد همکارش از پای درآمده است و فضای کمپ اشرف پس از کشته شدن این فرد به شدت بحرانی است.

این روزنامه بیان کرد: محمد وحیدی سخنگوی گروهک منافقین هر گونه بحران را تکذیب و مرگ بیرانوند را در اثر سکته قلبی اعلام کرده است!

شایان ذکر است در درگیری میان دو نفر از اعضای گروهک تروریستی منافقین در داخل اردوگاه اشرف فردی موسوم به بیرانوند کشته شده است.

از سوی دیگر"نصیف جاسم الخطابی" معاون رئیس شورای استان کربلا در دیدار با "مارتن کوبلر" نماینده سازمان ملل متحد در عراق گفت : اعضای گروهک منافقین در اقدامات سرکوبگرانه رژیم سابق نقش داشته اند.

وی افزود: اخراج این گروهک خواسته اصلی ملت عراق است و سازمان ملل متحد باید مکانی برای این گروهک در خارج از عراق پیدا کند.

الخطابی همچنین خواستار خروج عراق از فصل هفتم و ایفای نقش طبیعی کشورش در عرصه بین المللی شد.

از سوی دیگر مارتن کوبلر گفت : سازمان ملل متحد همواره از راه حلهای مسالمت آمیز حمایت می کند و من خشونت طلبی را تایید نمی کنم.

وی افزود: کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل گفتگوهایی را با اعضای این گروه برای اخراج نهایی آنها از عراق انجام داده است.این موضوع حساس است و به زمان زیادی نیاز دارد و شما باید صبور باشید.

شایان ذکر است  که انتقال اعضای گروهک تروریستی منافقین از اردوگاه اشرف در پی افزایش خشم وانزجار مردم دیاله و تاکید آنها بر اخراج این تروریستها صورت گرفته است، دولت عراق انتقال این افراد به لیبرتی را اولین گام برای اخراج نهایی آنها از کشور قلمداد کرده و بر عزم خود برای انجام این کار تاکید کرده است.

گروهک تروریستی منافقین علاوه بر اقدامات تروریستی علیه ملت ایران در همکاری با رژیم دیکتاتوری بعث سابق و القاعده جنایتهای فراوانی نیز علیه ملت عراق مرتکب شد.

شخصیتهای سیاسی و تحلیلگران عراقی ضمن تاکید مجدد بر غیر قانونی بودن حضور گروهک منافقین در خاک عراق، خروج آنها از اردوگاه اشرف را آغاز فروپاشی این گروهک دانسته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس