کد خبر 106040
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۶:۲۳

رئیس كل بیمه مركزی و رئیس شورای عالی بیمه در بخشنامه‌ای به مدیران عامل شركت‌های بیمه، ابلاغیه وزارت دادگستری در مورد مبلغ جدید دیه در سال 1391 را ابلاغ كرد.

به گزارش مشرق به نقل از ایرنا، 'سید محمد كریمی' وزارت دادگستری مبلغ جدید دیه را كه از سوی رئیس قوه قضائیه تعیین شده در 22 اسفند 1390 به بیمه مركزی اعلام كرده است.

در بخشنامه رئیس كل بیمه مركزی كه 22 اسفند به شركت‌های بیمه ابلاغ شده، این شركت‌ها موظف شده‌اند برای تمام بیمه نامه‌های شخص ثالث معتبر كه در سال 1390صادر كرده‌اند، الحاقیه افزایش تعهدات بدنی به مبلغ حداقل یك هزار و 360 میلیون ریال را صادر كنند و در اختیار بیمه گذاران قرار دهند.

بر اساس این بخشنامه، با توجه به مبلغ جدید دیه و در اجرای ماده چهار قانون اصلاح قانون بیمه شخص ثالث، شركت های بیمه موظفند از تاریخ یكم فروردین سال 91 بیمه نامه های جدید شخص ثالث را با تعهدات بدنی یك هزار و 260 میلیون ریال( معادل دیه ماه‌های حرام) و تعهدات مالی 31.5 میلیون ریال صادر كنند.

با عنایت به تغییر مبلغ دیه از ابتدای سال 1391، شركت‌های بیمه موظفند از طرق مقتضی نسبت به اطلاع‌رسانی به بیمه‌گذاران خود جهت مراجعه برای افزایش سقف تعهدات بیمه‌نامه‌های شخص ثالث معتبر تا حداقل تعهدات، اقدام كنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس