پرچم نمایه ایران

سفارت ایران در فدراسیون روسیه اطلاعیه‌ای را به منظور بازگشت ایرانیانی که متقاضی بازگشت به کشور هستند، صادر کرد.

به گزارش مشرق، سفارت جمهوری اسلامی ایران ضمن آرزوی سلامتی برای کلیه هموطنان گرامی مقیم در فدراسیون روسیه، با عنایت به تمایل ایرانیان مقیم برای بازگشت به کشور و توصیه به این امر در شرایط فعلی شیوع بیماری کرونا، توجه هموطنان عزیز را به موارد زیر جلب می‌کند:

با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته به منظور حفظ پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان از مسکو به تهران، متقاضیان بازگشت می‌توانند جهت تهیه بلیط و اطلاع از برنامه پروازهای این شرکت هر روز در ساعت اداری با شماره‌های تلفن: ۸۴۹۹۲۸۶۳۶۰۶ (ثابت) و ۸۹۶۵۳۴۴۸۳۷۳ (واتساپ) آژانس کاوان نمایندگی فروش بلیط هواپیمایی ماهان در مسکو تماس حاصل کنند.

بیشتر بخوانید:

سفارت ایران در روسیه: دانشجویان به ایران بازگردند

در صورت تشدید محدودیت‌های رفت وآمد و تعلیق کلیه پروازهای مسکو به تهران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه اقدامات و تلاش‌های خود به منظور ایجاد شرایط بازگشت و هماهنگی در تمهید ایجاد پرواز به مقصد کشورمان از طریق مراجع ذیربط در روسیه و ایران را انجام خواهد داد. در این صورت نحوه ثبت نام از متقاضیان بازگشت، اطلاع رسانی خواهد شد. بدیهی است کلیه هزینه‌های مترتبه مسافرت به کشور، به عهده متقاضی خواهد بود.

دانشجویان غایب و مشمول و افراد دیگری که تمایل دارند از مزایای خروج مشمولین استفاده کنند، لازم است علاوه بر ذکر مشخصات خود در فرم پیوست (در فرمت ورد)، نحوه خروج را هم به منظور هماهنگی با مراجع ذیصلاح، در ایمیل ارسالی خود، قید کرده و فرم تکمیل شده را به آدرس ایمیل mow.consular@mfa.gov.ir ارسال کنند.

هموطنان محترمی که با دریافت دفترچه آماده به خدمت در روسیه حضور دارند و قصد بازگشت به ایران را دارند، لازم است ضمن تکمیل فرم پیوست (در فرمت ورد) و ارسال مشخصات خود به ایمیل ذکر شده، قبل از اقدام به خروج، منتظر نتیجه مکاتبه سفارت با مراجع ذیربط در کشور بمانند.

همچنین هموطنان ایرانی متقاضی بازگشت به ایران می‌بایست قبل از سفر از امکان مراجعت مجدد خود به روسیه اطمینان حاصل کنند. بدیهی است این نمایندگی و وزارت امور خارجه مسئولیتی در خصوص مشکلات احتمالی اقامتی متقاضیان نخواهد داشت.

شرایط قرنطینه و آزمایشات احتمالی لازم در مبادی ورودی و فرودگاه‌های کشور مطابق دستورالعمل‌های ستاد کرونا و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعمال و کلیه هزینه‌های مربوطه به عهده متقاضیان ورود به کشور خواهد بود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس