پلیس مالزی

پلیس مالزی از دستگیری هزاران نفر در این کشور به خاطر عدم رعایت مقررات تردد اعمال شده به خاطر شیوع ویروس کرونای جدید خبر داد.

به گزارش مشرق، پلیس مالزی هزاران نفر در این کشور را به دلیل عدم رعایت مقررات ایام کرونا بازداشت کرده است.

به نوشته وبگاه بخش انگلیسی «صدای آمریکا» پلیس مالزی تاکنون بیش از چهار هزار تن را به دلیل نقض قوانین مرتبط به منع تردد در سطح شهر به خاطر کرونا بازداشت کرده و اینک بعد از فیلیپین یکی از سخت ترین قوانین را در این زمینه در شرق آسیا اجرا می کند.

بیشتر بخوانید:

تداوم جنگ بر سر ماسک در غرب

ماموران پلیس فیلیپین روز شنبه یکی از شهروندان این کشور را به دلیل ماسک نزدن، بی توجهی به مقررات ویژه کرونا و پرخاشگری به نیروهای امنیتی با ضرب گلوله کشتند. 

به نوشته این وبگاه، پلیس مالزی صدها موانع عدم تردد و ایستگاه های بازرسی ایجاد کرده و هزاران نفر را دستگیر کرده است. پلیس این کشور اعلام کرده که تاکنون ۴۱۸۹ نفر را از ۱۸ مارس (۲۸ اسفند ۹۸) تاکنون به دلیل نقض قوانین بازداشت کرده است.

مالزی اعلام کرده که ممنوعیت تردد در سطح شهر شیوع ویروس کرونای جدید را کاهش داده است. این کشور روز جمعه از ابتلای ۳۱۱۶ نفر در این کشور به ویروس کرونا و مرگ ۵۰ تن خبر داد.این آمار روز شنبه شاهد افزایش ۳۶۷ نفری از حیث ابتلا  به کرونا و مرگ ۵۷ نفر  بود.

در این کشور  شماری از مردم یک قبیله بومی از بیم ابتلا به ویروس کرونا به جنگل‌ها پناه برده‌اند. یکی از این افراد به خبرگزاری «رویترز» گفت: «در حال بازگشت به جنگل‌ها هستیم تا خود را ایزوله کنیم و غذا پیدا کنیم».

مردم این قبیله به‌دلیل فقر شدید و سوءتغذیه نسبت سایر مردم مالزی آسیب‌پذیری بیشتری نسبت به ویروس کرونا دارند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس