کد خبر 1055796
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
توماس باخ

رئیس کمیته بین المللی المپیک با برگزاری ویدئو کنفرانس با کمیته‌های ملی المپیک کشورهای مختلف آخرین وضعیت در رابطه با برگزاری المپیک ۲۰۲۰ را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) صبح امروز با برگزاری ویدئو کنفرانس‌های جداگانه با کمیته‌های ملی المپیک کشورهای مختلف، به تشریح وضعیت بازی‌های توکیو۲۰۲۰ پس از تصمیم به تعلیق این بازی‌ها بخاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا پرداخت.

بیشتر بخوانید:

زمان پیشنهادی برگزاری المپیک از سوی IOC

پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی کشورمان که به نمایندگی از کمیته ملی المپیک ایران صبح امروز در این ویدئو کنفرانس حضور داشت در خصوص بحث‌های مطرح شده در این نشست تصویری گفت: اولین و مهم‌ترین بحث مطرح شده در خصوص سهمیه‌ها بود که باخ اعلام کرد کلیه سهمیه‌های کسب شده توسط کشورها تا این تاریخ توسط IOC به قوت خود باقی و برنامه ریزی جهت برپایی رویدادهایی مربوط به باقی سهمیه‌ها تا سه هفته آینده توسط کارگروهی از کمیته بین المللی المپیک با فدراسیون‌های جهانی هر رشته تدوین و ارسال می‌گردد. 

وی افزود: بحث بعدی موضوع تاریخ برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ (نام این المپیک توکیو۲۰۲۰ خواهد بود) توسط کارگروهی دیگر بود که تا سه هفته آینده مشخص خواهد شد. رصد مسابقات جهانی، لیگ‌های حرفه‌ای و رویدادهای قاره‌ای سال آینده از اهم ارزیابی این کارگروه خواهد بود که نسبت به تغییر تاریخ، لغو برخی مسابقات بین‌المللی با فدراسیون‌های جهانی نیز ارتباط خواهند گرفت و سپس نسبت به تعیین بهترین تاریخ برای برگزاری بازی‌ها اقدام خواهد شد.

فخری عنوان کرد: کلیه برنامه‌های المپیک سولیداریتی که برای بازی‌های ۲۰۲۰ طراحی و اعلام شده بود تا زمان برپایی بازی‌ها یعنی ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت که شامل پرداخت حقوق قهرمانان و دیگر برنامه‌ها می‌باشد. ضمنا کلیه هزینه‌های صورت گرفته توسط کشورها به قوت خود باقی و تضمین می‌گردد. همچنین تمام سر رسیدهای پرداخت تا اطلاع ثانوی تعلیق است. لذا رزرواسیون هتل‌ها، بلیط‌ها و قراردادهای فی مابین خطوط هواپیمایی و همچنین هزینه‌های پرداختی برای سال آینده لحاظ خواهد شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس