کد خبر 1055285
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
زندان نمایه / آمریکا

گزارش‌ های وزارت دادگستری آمریکا تصاویر تاریکی از زندان‌های این کشور را بازتاب می‌کند که در رسانه‌ های آمریکایی سانسور می‌شوند.

به گزارش مشرق، رفتار خشونت آمیز با زندانیان در زندان‌های آمریکا امری نهادینه است که گزارش‌ها و استناد متعددی مهر تایید بر این موضوع می زنند.

بخش حقوقی و مدنی وزارت دادگستری آمریکت در یکی از گزارش‌های خود وضعیت زندان‌های ایالت آلاباما را تشریح کرده است.

به گزارش نیویورک تایمز، در یکی از زندان‌های این ایالت یک زندانی در حالی که صورت او به زمین کوبیده شده بود برای مدتی طولانی داخل زندان جان داده بود.
 

بیشتر بخوانید:

اطلاعات شخصی هزاران زندانی در آمریکا لو رفت

وضعیت اسفناک زندان‌های آمریکا همزمان با شیوع کرونا

زندانی دیگری در حالی که دست و پای او را بسته بودند به مدت ۲ روز توسط ماموران شکنجه شده بود.

این گزارش یک گزارش ۵۳ صفحه‌ ای است که حقایق وحشتناکی از رفتار خشونت آمیز نهادینه در زندان‌های این ایالت را به تصویر می‌کشد.

زندانی دیگری در حالی توسط زندان بان با یک چوب مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود و ماموران بر روی بدن او مایع سفید کننده پاشیده بودند؛ زندانی دیگر آنقدر شکنجه شده بود که به بیمارستان منتقل شد.

این در حالی است که رسانه‌های آمریکایی به ندرت این حقایق را بازتاب می‌کنند که زندان‌های آمریکا مکان خطرناکی است، اما گزارش‌های وزرات دادگستری آمریکا مرگ زندانیان و رفتار خشونت آمیزی که با آنان در زندان می‌شود را به وضوح بازتاب می‌دهد.
 
تصویری تاریک از رفتار وحشیانه که در پشت دیوارهای زندان رخ می‌دهد و پیامدهای هولناک بی تفاوتی مقامات آمریکا در مقابل این معضل.

علاوه بر آن، میزان خشونت در میان زندانیان طی ۵ سال گذشته تقریباً در ایالت آلاباما ۲ برابر شده و میزان قتل در زندان‌ها ۸ برابر میانگین ملی شده است.
 

*خشونت جنسی در زندان های آمریکا


خشونت جنسی در زندان‌های آمریکا یکی از موضوعات فراگیر در زندان‌های آمریکا به شمار می‌آید.
 
بر اساس این گزارش، کارکان زندان میزان بالایی از خشونت و سوء استفاده جنسی را قبول دارند.
 
حقیقت تلخ آن است که خشونت و سوء استفاده جنسی یک راه کسب درآمد برای زندانیان به شمار می‌آید.

در گزارش دیگری آمده است که از سال ۲۰۰۸، دست کم ۳۰۶ زندانی در زندان‌های اورگن و واشنگتن به دلیل خودکشی و سایر دلایل دیگر جان باختند.
 

*ظرفیت بیش از حد زندان های آمریکا


یکی دیگر از مشکلات زندان‌های آمریکا ظرفیت بیش از حد زندان‌ها است.
 
در این زندان‌ها اغلب افرادی در زندان‌ها نگهداری می‌شوند که در انتظار جلسه دادگاه هستند و هنوز مجرم بودن آنان تایید نشده است.

زندان‌های آمریکا در واقع جایی است که زندانیان با معضل اعتیاد به مواد مخدر دست به گریبان هستند و یا افرادی که از بیماری روحی و روانی شدید رنج می‌برند و وقتی در بیمارستان ها از درمان آنان نا امید می‌شوند به زندان فرستاده می‌شوند.

۴۲۸ زندانی در سال ۲۰۱۷ در زندان‌های فلوریدا جان باختند و این میزان به نسبت سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

در می‌سی سی پی، تنها در ماه اوت سال گذشته در بازداشتگاه‌های این ایالت ۱۶ زندانی جان باختند.

*خودکشی در زندان‌های آمریکا

موضوع خودکشی زندانیان در زندان‌های آمریکا که در سال‌های اخیر در روندی صعودی قرار گرفته، نگرانی‌ها را در مورد سلامت روانی زندانیان و نقض سیستم قضایی این کشور تشدید کرده است.

با افزایش ۵۰۰ درصدی شمار زندانیان در آمریکا در ۴۰ سال گذشته، موضوع خودکشی زندانیان نیز بیش از هر زمان دیگری جلب توجه می‌کند.
 
براساس آمارهای رسمی در سال ۲۰۱۰ از هر ۱۰۰ هزار زندانی آمریکایی ۴.۷ نفر اقدام به خودکشی می‌کردند که در نهایت به رقم خوردن مرگ آنان منجر می‌شد. این میزان در سال ۲۰۱۶ به رقم ۸.۱ و در سال ۲۰۱۸ به ۱۴.۷ نفر افزایش یافت.

ایالت‌های «تگزاس» و «فلوریدا» که دارای بالاترین جمعیت افراد زندانی در آمریکا هستند و بخش عمده‌ای از ۲.۳ میلیون زندانی این کشور را در خود جای داده اند، بیش از سایر ایالت‌ها با مشکل مرگ و میر و البته خودکشی منجر به مرگ زندانیان مواجه هستند.


گزارش‌های جدید نشان می‌دهند میزان خودکشی در زندان‌های کالیفرنیا در سال ۲۰۱۹ به بالاترین سطح خود در سه دهه گذشته رسیده است.
 
در زندان‌های این ایالت در سال گذشته ۳۶ نفر بر اثر خودکشی جان خود را از دست دادند.

مطالعات انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد سلول‌های انفرادی، سختی‌های هفته اول بازداشت، بیماری‌های روحی، ممانعت مقام‌های زندان از ارائه داروها و تامین خواسته‌های پزشکی زندانیان و شمار بالای جمعیت در زندان‌های آمریکا دلیل اصلی این نرخ صعودی نگران کننده هستند.

*جمعیت زیاد زنان در زندان‌های آمریکا

با افزایش یافتن جمعیت زندانی‎های آمریکا از سال ۱۹۸۰، شمار زندانیان زن در زندان‌های این کشور بیش از ۷۵۰ درصد رشد داشته است.

بر اساس آمارها، جمعیت زنانی که در زندان‌های این کشور نگهداری می‌شوند، ۲ برابر مردان است.

به گفته جرم شناسان، افزایش جمعیت زندانی‎های آمریکا باعث شده تا زنان بیشتری به دلیل جرایم مالی و یا جرایم مرتبط با مواد مخدر در زندان‌ها نگهداری شوند؛ در نتیجه با افزایش زنان زندانی، شمار کودکانی که در آمریکا پدر و یا مادر آن‌ها پشت میله‌های زندان به سر می‌برند، افزایش یافته است.

به گزارش نیویورک تایمز، دست کم یکی از والدین ۵ میلیون کودک یا در حدود ۷ درصد از جوانان آمریکا زندانی بوده و یا تجربه زندان دارند؛ بر اساس این گزارش، کودکان سیاه پوست، فقیر و اقلیت‌ها بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته‎اند.

از عواقب شرایطی کودکانی که یکی از والدین آن‌ها در زندان به سر می‌برند می‌توان به تاثیر آن بر سلامت و ناپایداری زندگی این افراد اشاره کرد.

مطالعات نشان می‌دهد که این گروه از کودکان از جهات مختلف مشکلات مشترکی را با والدین خود سهیم می‌شوند؛ این کودکان با افزایش خطرات ناشی از مشکلات روحی و رفتاری، تغذیه نامناسب و احتمال معرفی به سیستم عدالت کیفر رو به رو می‌شوند.

بر اساس گزارش اتحادیه عدالت کیفری، تگزاس در سال ۲۰۱۷، رکورد دار زنان زندانی در آمریکا است؛ از هر ۵ زنی که در زندان‌های تگزاس نگهداری می‌شوند ۴ نفر از آن‌ها مادر هستند؛ جرایم مربوط به مواد مخدر به طور متوسط ۹ سال و جرایم مربوط به سرقت ۸ سال در نظر گرفته شده است.

به گزارش سازمان خانواده و خدمات محافظتی تگزاس از سال ۲۰۱۶، محکومیت والدین باعث شده سالانه در حدود ۲۰ هزار کودک وارد پرورشگاه‌های دولتی آمریکا شوند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
    3 1
    مرگ بر آمریکا.