رئیسی نمایه

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اهمیت موضوع جهش تولید گفت: تحقق شعار امسال برای همه دستگاه‌ها و کشور ضروری است.

به گزارش مشرق، سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه در اولین نشست مسؤولان عالی قضایی کشور در سال جدید گفت: تحقق شعار امسال که همان جهش تولید است امری ضروری است و همه دستگاه‌ها باید به آن توجه کنند.

وی افزود: نباید این شعار فقط در حد سخن بماند و باید در همه شئون کشور جایگاه خود را باز کند یعنی قانونگذاری ما مبتنی بر این شعار باشد اجرائیات و قضاوت های ما هم برای تحقق این شعار حرکت کنند.

رئیسی خاطرنشان کرد: تحقق این شعار یک ضرورت جدی برای کشور است و این شعار یک اعلام یک نیاز برای کشور است که باید تمام ظرفیت ها در این مسیر صرف شود تا شعار تحقق پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: جهش تولید اگر آنگونه باشد که در زندگی مردم حس شود و ملموس باشد همانطور که رهبر انقلاب توقع داشتند و مردم احساس کنند شعار تحقق پیدا کرده است و زندگی شان شرایط متفاوت شده است آن موقع موفقیت حاصل شده است.

وی گفت: برای تحقق این شعار می طلبد همه دستگاه ها و بخش‌های کشور با یکدیگر هماهنگی و همکاری مضاعفی داشته باشند به نحوی که در زندگی مردم حالت ملموس به خود بگیرد و مردم حس کنند تغییری پیدا شده است.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: باید چرخ‌های تولید به صورت جهشی فعال تر شوند و مقدمه این کار برداشتن زنجیرها از چرخ های تولید در کشور. تولید نباید هیچ مانعی در سر راهش داشته باشد و هرگونه مسئله‌ای که نظام کسب و کار را دچار مشکل کند و تولید کننده را با مشکل مواجه کند باید از سر راه برداشته شود.

رئیس قوه قضاییه گفت: در کشور نقدینگی کم نداریم و افزایش نقدینگی داریم این نقدینگی باید با سیاست‌های درست به سمت تولید هدایت شود زیرا در غیر این صورت مشکلات بزرگی ایجاد می کند و با هدایت نقدینگی به سمت تولید می توان چرخ های کشور را گرداند.

وی ادامه داد: در سال گذشته تعدادی از ابر بدهکاران را پای میز محاکمه کشیدیم و یکی از اقدامات ما این بود که پیش از آنکه پای اینها به دادگاه برسد اموال و دارایی های اینها را گرفته و به بانکها برگرداندیم.

آیت الله رئیسی گفت: در سال 98 چند نفر از بدهکاران پولهای کلانشان به بانکها، خزانه، نهادها و دستگاه‌های مختلف برگردانده شد که این نکته مهمی است. بانکها یادشان باشد که تسهیلات را باید به افرادی بدهند که تولید کننده هستند نه افراد دلال و واسطه.

رئیس قوه قضاییه افزود: عده ای با واسطه گری نظام بانکی و تولید را با مشکل مواجه می کنند. بانکها به ما گفتند که بخش عمده ای از پول ما دست کسانی است که پولها را بر نمی گردانند.

وی خاطرنشان کرد: این پولها باید برود به سمت جهش تولید و چرخ تولید را بگرداند و در کنار آن باید مراقب قاچاق کالا بود زیرا نظیر خنجری عمل می کند و دل تولید کننده را مأیوس می کند

آیت الله رئیسی ادامه داد: امروز ناجا و سپاه و گمرکات و تعزیرات همگی از کشف کالای قاچاق آمارهایی دارند و همه این آمارها هم درست است اما وقتی وارد بازار می شویم می بینیم کالای قاچاق به وفور وجود دارد.

رئیس قوه قضاییه گفت: من در صحت آمار ارائه شده هیچ تشکیکی وارد نمی کنم اما سوال اینجاست که آیا این آمارها با هم سازگاری دراد؟ پس چرا نتیجه این همه کار مقابله با قاچاق سازمان یافته و بزرگ نمی شود؟

وی افزود: رهبر معظم انقلاب چندین سال به موضوع مقابله با قاچاق کالا اشاره کردند و دستیابی به موفقیت نیازمند ایجاد یک سامانه یک پارچه است تا امر مقابله با قاچاق کالا یک قوام و دوامی داشته باشد.

آیت الله رئیسی گفت: هر جا خود کسبه اعلام کنند که در حرفه ما اتفاق جدیدی افتاده و احساس می کنیم که تولید رونق گرفته است آنجا ما موفق بوده ایم اما اگر تولید کننده این احساس آرامش را نداشته باشد یعنی همچنان قاچاق کالا رخ می دهد.

رئیس قوه قضاییه گفت: معیار درست موفقیت با قاچاق کالا خود تولیدکنندگان هستند زیرا اگر قاچاق کالا متوقف شود آنگاه چرخ تولید رونق پیدا کرده و خود تولید کنندگان اعلام می کنند که کارشان رونق گرفته است.

وی افزود: قاچاق نباید برای قاچاقچی صرفه اقتصادی دارد و این باید در چند حوزه پیگیری کرد اولا جهش تولید نیاز دارد به یک پشتوانه علمی و کاری که از جزمیت علمی برخوردار باشد و همراه باشد با یک عزم عملی و همه تصمیم بگیرند که شعار سال تحقق پیدا کند و در نهایت باید همراه باشد با یک دور اندیشی.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  5 4
  وزیر صنایع کجاست؟؟؟ رییس قوه قضا داره کار تولید می کنه لابد وزیر شنایع داره به پرونده زورگیریهای خیابانی رسیدگی می کنه
 • IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  2 1
  صد رحمت به این آقای رئیسی که هم دارد جور خرابکاری های مسؤولین قبلی قضا رو میکشه و هم جور مسؤولین اجرایی فعلی رو....رحمت خدا بر این مرد پاکدست
 • IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  8 1
  بزرگراه اصفهانشیراز که میتونه جنوب به شمال دوساعت کوتاه کنه 13 سال روی هواست حرف از چی می زنید
 • IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 3
  واقعا زبان انسان از بیان ویژگی های این انسان خدایی و نورانی مسلمان که بر خلاف خیلی از سایر مسئولین و برادران معروف دالتون به یکی از اصول مهم دین یعنی عدالت بطور عملی پایبند می باشد،ناتوان است. واقعا انسان شک می کند که چطور افراد و مسئولینی نظیر برادران دالتون خود را مسلمان می دانند؟!!! البته اگر بدانند.
 • DE ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  1 0
  این حرف‌های بایدونبایدرابقال سرکوچه هم بلده باید انسان حرفی برندکه پشتوانه عملی داشته باشداین آقا قوه مجریه را با قضاییه اشتباه گرفته دولت دادگاه وپاسگاه نیست که فوری دستورقاضی را چه به حق کوچه ناحق موبه مواجرا کنندااینجا دولت بایدجلوی مردم خواهش وتمنا کند . بروقاضی کارهای قضایی توانجام بده سخنرانی بس است عمل لازم است.
 • FR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  2 1
  آقای رییسی دوسه نفررا همان روزهای اول خدمتش محاکمه کرد والیان بیکارشده بایدیک ابلاغ روحانی براش میزدکه فقطسخنرانی میکردوراهنمایی بدون پشتوانه عملی مثل سخنرانی های رویایی :حسن عباسی- رائفی پور- شریعتمداری -کوشکی وبامین
 • IR ۰۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
  2 0
  من تولید کننده ام سه تا چیز کمر تولید رو شکسته اول قاچاق و واردات کالای مشابه داخلی دوم قانون سراسر اشکال مالیات بر ارزش افزوده سوم قانون وزارت کار که بجای اینکه سمت کارفرما رو بگیره سمت کارگر رو میگیره و همشون رو زبون دراز و پرو کرده من نمیگم حقوق کارگر کم شه من میگم در مورد اخراج همیشه حق با کارفرما باشه . من بعد از ده سال فعالیت تو بخش تولید حرفمو گفتم بحثم نمیکنم با کسی.
 • سرباز ایرانی NL ۰۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
  2 2
  اقای رییسی نمیدونم این حرفم درسته یا نه شما به ملت ایران ظلم کردید!!! ایا مطلع هستیدکه بااومدنتون به قوه قضاییه چقدر مردم روحیه گرفته و امیدوارشده اند؟ اقای رییسی ایا خبردارید که بااومدنتون دل مردم چقدر شاد شده و دزدان و مفسدان و اختلاسگران چطور به لرزه افتادن؟؟ اقای رییسی ایا مطلع هستید که تولید کننده هایی که چند برابر میزان وام پرداخت کردن و کارگاهشون هم به توقیف بانکها دراومد و از هست و نیست ساقط شدند دارن امید پیدامیکنن و احساس میکنن یک پناه و فریادرسی براشون پیداشده که جلوی قلدریها و ستمگریها رو بگیره؟؟ اقای رییسی شما به ملت ایران ظلم کردید!!!!! چرا بااین همه توانایی و خلوص نیت و دلسوزی و مجاهدت و فداکاری این همه سال نبودید و یک عده بردن و خوردن و ب ریش ملت خندیدند و تولیدکننده ها به روز سیاه نشستند!!!!! اقای رییسی لطفا نذارید این امیدی که به قلبها برگشته ناامید بشه....همچنان قاطعانه ادامه بدین و پیش برین قلب مردم باشماست و البته خداوندی که بر همه چیز اگاه است.....دست مریزاد حضرت ایت الله.....ما حالا احساس پناه داریم....خداوند حافظتان باشد که قلب ملت و رهبری را شاد کرده و میکنید
 • امیرحسین IR ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
  0 0
  سلام زشته برای خبرگزاری، تیتر خبری که گذشته جمله بندی نداشته باشه قاچاق نباید برای قاچاقچی صرفه اقتصادی دارد؟ !

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس