حسین شریعتمداری نمایه

سئوال این است که این خطا و یا دستکم , این بی احتیاطی خطرناک نسبت به جان و سلامت مردم را چه کسانی مرتکب شده اند و این پزشکان ظاهراً “بدون مرز “ ! از کدام مرز اجازه ورود گرفته اند؟!

به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در واکنش به اعزام پزشکان بدون مرز به کشورمان گفت: شاید  این برداشت درباره  «اعزام پزشکان بدون مرز “ به کشورمان  بدبینانه تلقی شود ولی بدبینی اگر برخاسته از احتیاط باشد نه فقط ناشایسته  نیست که “ شرط عقل “  نیز هست . کمک رسانی و همدردی با دیگران، هنگامی که پای فاجعه‌ای در میان است یکی از بدیهی‌ترین نشانه‌های انسانیت و نوعدوستی است و صد البته شایسته تقدیر و تمجید . اما اگر نشانه‌های قابل توجهی به این احتمال دامن بزند که نوعدوستی و همدردی یاد شده پوششی برای اهداف غیر انسانی است، نباید جانب احتیاط را از دست داد، مخصوصاً هنگامی که پای سلامت و جان انسان‌ها در میان باشد .

بیشتر بخوانید:

حضور پزشکان بدون مرز در ایران منتفی شد

شریعتمداری تصریح کرد:  دولت فرانسه کارنامه سیاهی در دشمنی و کینه توزی علیه ایران اسلامی و مردم این مرز و بوم دارد که حتی فهرست آن نیز به درازا می‌کشد . فرانسه در سال ۱۹۷۴ (۱۳۵۵) با دریافت وام یک میلیارد دلاری از ایران متعهد شد که ۱۰ درصد مالکیت کارخانه بزرگ غنی سازی اورانیوم ( اورودیف) را به کشورمان واگذار کند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تعهد خود را نادیده گرفت و حتی حاضر نشده است بدهی خود را به ایران پس بدهد . فرانسه در جنگ تحمیلی انبوهی از تسلیحات پیشرفته و مدرن را در اختیار صدام گذاشت که جنگنده های پیشرفته میراژ ۲۰۰۰ , سوپر اتاندارد , بمب های شیمیائی از جمله آنهاست و حتی مطابق اسناد موجود به صدام پیشنهاد بمب اتم نیز داده بود .میزان ارسال جنگ افزارهای مدرن از فرانسه به عراق تا آنجا بود که آلن فریدمن نوشته بود اگر ارسال سلاح از فرانسه به عراق متوقف شود , صدام ظرف ۳ هفته نابود خواهد شد .

مدیرمسئول روزنامه کیهان ادامه داد: در سال های ۱۳۶۲ و ۱۳۶۳ انستیتو  “مریو “ فرانسه خون های آلوده به ویروس H I V ‏( ویروس ایدز) به ایران فرستاد که ۹۷۶ بیمار هموفیلی را مبتلا کرده بود ــ توجه کنید که این خون های آلوده در اوج جنگ تحمیلی و در حالی فرستاده شده بود که فرانسه همزمان ,  مدرن ترین تسلیحات کشتار جمعی را نیز در اختیار صدام گذاشته  بود ــ  فرانسه به سازمان منافقین که رسماً و علناً به ترور هزاران تن از مردم ایران اعتراف کرده است پناهندگی سیاسی داد و هنوز هم اصلی ترین پایگاه این گروه تروریست است .

وی افزود: هیچ گروه تروریستی و هیچیک از دشمنان ایران اسلامی را نمی توان نام برد که در فرانسه پایگاه و دفتر و دستک نداشته باشد! در جریان فتنه آمریکائی اسرائیلی ۸۸ دولت فرانسه رسما از فتنه گران که آشکارا شعار براندازی می دادند حمایت کرد و نیکلا سارکوزی رئیس جمهور وقت فرانسه اعلام کرد در انتخابات تقلب شده! و فرانسه باهمه توان از جنبش سبز ــ بخوانید پادو های رسماً اعلام شده آمریکا و اسرائیل ــ حمایت می کنیم! دولت فرانسه در جریان مذاکرات هسته ای سخت ترین و کینه توزانه ترین مواضع را علیه ایران داشت . فرانسه در سال ۲۰۱۲  طرح تحریم فرآورده های نفتی ایران را به اتحادیه اروپا پیشنهاد کرد که نهایتا با اصرار فاویوس از سوی این اتحادیه پذیرفته و عملیاتی شد  و … دهها نمونه دیگر از کینه توزی ها و دشمنی های آشکار فرانسه علیه ایران و ایرانیان  که شرح آن مثنوی هفتاد من کاغذ است و به درازا می کشد .

شریعتمداری گفت: اکنون باید از مسئولانی که با اعزام این گروه به کشورمان موافقت کرده اند پرسید در حالی که فرانسه بارها ــ و در عمل ــ  دشمنی و کینه توزی خود علیه مردم ایران را نشان داده است , آقایان با چه تضمینی به گروه اعزامی یاد شده اجازه ورود به کشورمان را داده اند ؟! و با کدام دلیل قابل قبولی حضور آنان را بیرون از دشمنی های پی درپی آنها ارزیابی کرده اند؟! آقایان باید توضیح بدهند با کدام عقل سلیم و نگاه عاقلانه ای می توان به دولتی که بارها علیه جان مردم ایران دست به توطئه زده است اعتمادکرد ؟! آیا تحویل انبوه سلاح های کشتار جمعی به صدام برای قتل عام مردم ایران نبوده است ؟! آیا با ارسال خون های آلوده به ایران قصد جان مردم کشورمان را نداشته اند ؟! آیا حمایت آشکار از تمامی گرو های تروریستی که آشکارا  به قتل مردم بی گناه کشورمان اعتراف داشته و دارند, آقایان را در پذیرش این گروه به تردید نینداخته است ؟!

مدیرمسئول روزنامه کیهان ادامه داد: از سوی دیگر ,  ورود این گروه به ایران در حالی است که  پزشکان و کادر درمانی جمهوری اسلامی ایران ضمن آن که در سطح جهان از برجسته ترین ها هستند , در مقابله با ویروس کرونا نیز از آمریکا و اروپا پیش گرفته اند و بسیار بعید است که پزشکان اعزامی تخصصی همپای آنان داشته باشند . آمریکا و اروپا هم اکنون اعتراف می کنند که از توان و تجهیزات لازم برای مقابله با کرونا برخوردار نیستند و حتی در تشخیص بیماران مبتلا به کرونا نیز مشکلات فراوان تخصصی دارند .گفتنی است هنوز تیم پزشکان بدون مرز به ایران اعزام نشده بودندکه رسانه های غربی و عبری و عربی تبلیغات گسترده و پر حجمی را  درباره ضرورت این اعزام  و نیاز حیاتی ایران به حضور آنان تدارک دیده و با آب و تاب فراوان به آن پرداختند ! و از کشور و کادر درمانی کشورمان  ــ با عرض پوزش ــ چهره ای درمانده و وامانده به نمایش گذاشتند !

وی افزود: تا آنجا اطلاع داریم , وزارت بهداشت و وزیر محترم و فداکار آن , آقای دکتر نمکی و معاونین ایشان با اعزام این گروه موافق نبوده اند و بسیاری از متخصصان برجسته و پاکباخته کشورمان نیز حضور آنان را غیر ضروری و حتی اهانت به کادر درمانی ورزیده و جان برکف میهنمان می دانند که مخصوصاً در ماجرای اخیر  حماسه ای مثال زدنی از تخصص و تعهد را  رقم زده اند . بنابراین  سئوال این است که این خطا و یا دستکم , این بی احتیاطی خطرناک نسبت به جان و سلامت مردم را چه کسانی مرتکب شده اند و این پزشکان ظاهراً “بدون مرز “ ! از کدام مرز  اجازه ورود گرفته اند و آیا با غرض همراه نیستند ؟!

شریعتمداری در پایان گفت: همین دیروز رهبر معظم انقلاب درباره ادعای کمک آمریکا به ایران برای مقابله با ویروس کرونا , به این نکته دقیق و عالمانه اشاره داشتند که ; “ به آمریکایی‌ها هیچ اعتمادی نیست زیرا ممکن است داروهایی را ارسال کنند که ویروس را در ایران شایع‌تر و یا ماندگار کند و یا حتی ممکن است افرادی را به‌عنوان درمان‌کننده بفرستند تا ببینند اثرگذاری این ویروسی را که گفته می شود بخشی از آن فقط مخصوص ایران ساخته شده، چگونه بوده و اطلاعات خود را تکمیل و دشمنی خود را بیشتر کنند “ . آمریکا می داند که در ایران جائی ندارد و حضورش ناممکن است ولی آیا فرانسه همواره  با توطئه های آمریکا علیه ایران اسلامی همراه نبوده است و آیا مکرون با صراحت اعلام نکرده است که از تمامی طرح های آمریکا علیه کشورمان حمایت می کند ؟!

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 54
 • در انتظار بررسی: 28
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
  8 183
  هر چند سابقه فرانسه بسیار سیاه است و اعتمادی هم به این جماعت نیست و آمدشان در حالی که وضعیت خود فرانسه و ایتالیا و اسپانیا بسیار بد است هم مشکوک است اما ما مدرکی هم علیه آنها نداریم. پس نمی توانیم مانع آنها بشویم. اما نهادهای اطلاعاتی باید مراقب باشند.
  • IR ۰۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   0 0
   23:33 :)))))))) خدایا یعنی اینا کی هستن؟!! آخه.. هیچی همینجوری ادامه بده.. حداقل برای تنوع خوبی
  • عبدالله مومن IR ۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   0 0
   امان از حسن. فغان از حسن
  • حبيب الله فكور IR ۰۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   0 0
   در جواب اين جناب بايد سئوال كرد چرا نميتوانيم جلوي ورود شون رو بگيريم!!؟ شايد فكر ميكنيد باز هم با اينكار بهانه بدست امريكا خواهيم داد !؟
  • IR ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   0 0
   پپه جون آلبانی نشین! چرا نمی تونیم مانعشون بشیم مگه ما مستعمره فرانسه ایم؟!
  • IR ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   7 0
   و نقش پلیس بد و خوب بازی کردن توی تیم غربی توسط فراسویی ها در ماجرای برجام رو یادمان نرفته، قضایای شرکت توتال، پژو و سیتروئن هم شما در نظر داشته باشید.... و بذارید کنار خیانت خون های آلوده
  • IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   7 0
   الان افسادطلبی یامنافق بیشتر بهت میاد
  • IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   8 0
   چه سخن نغزی، یعنی خونهای الوده مدر نبوده ، هواپیماهای میراز و سوپر اتاندارد مدرک نبود ، مامن ماوای معاندین و منافقین در پاریس مدرک نیست ، بازم بگم ... این مدارک شهره افاق هستند .. منظور از این تطهیر چیست؟
  • محمد IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   7 0
   ارتش و‌اطلاعات پاکستان یک‌کتاب را چاپ کرده‌ و تویش نوشته که زمانی که پاکستان فعالیت هسته ای را شروع کرده بود، سیا سفیر فرانسه در اسلام آباد را مامور کرد تا اطلاعات را جمع کنه. و حتی دولت فرانسه هم خبر نداشته که سفیرش مامور اطلاعات سیا است. این سفیر برای جمع آوری اطلاعات هسته ای پاکستان مخفیانه تو اون منطقه رفته بود و می خواست از دور عکس اون ساختمان را بگیرد ولی مردم این کارش را دیدند ، خیلی به اش زدند. از سیلی های محکم خورد. و بعد رفته بود به وزارت خارجه تا شکایت کنه. منظور این است که این پزشکان فرانسه هم می تونند مامور اطلاعات سیا و ایم آئی ۶ و موساد باشند. لذا کار عقلانی همین است که این ها را اجازه ندهیم. و ملت ایران ایران این را هم فراموش نکرده که فرانسه کشوری است که خون آلوده ایچ آئی وی به ایران فرستاد.
  • حیدر صالح IR ۰۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
   0 0
   می بایست تمام این پزشکان بازداشت می شدند و تحت بازجویی های فنی و تخصصی قرار بگیرند تا اعترافات گرفته شود و مشخص شود این بساط از چه قرار است
 • حسن IR ۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
  ظاهرا جناب میک های روسی را در جنگ ۸ ساله فراموش کرده بهرحال تمام کشورهای منفعت طلب اینگونه عمل می کنند
  • IR ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
   110 4
   ظاهرا شما تخریمها و پهبادها های آمریکایی و ترور حاج قاسم سلیمانی را الان نمی بینی و هنوز در عصر شوروی زندگی می کنی
  • IR ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   0 0
   هم سوپراتانداردهای فرانسوی را در جریان جنگ و هم خونهای آلوده به ایدز را در بعداز جنگ فراموش نمی کنیم. این است حقوق بشر کشور شیک و دموکراتیک فرانسوی.
  • حامد IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   2 1
   شما انگار هنوزم در عصر شوروی موندید و تفاوت شوروی و روسیه رونمیدونید و احیانا از سیاست های اخیر کشورها در مقابل ایران هم خبری ندارید.
  • DE ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   8 1
   ای کاش اول فرق اتحاد جماهیر شوروی سابق ساویسکی سایوزکی سوسیالیسکی چسکی رسپوپکیک را با روس اکنون میدانستی بعد کامنت مینوشتی جناب میگ روسی.
 • جعفر IR ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
  96 16
  خب معلومه از چه طریقی آمده اند وقتی وزارت بهداشت مخالف بوده پس وزارت خارجه با موافقت مقام فوق خود .... وسفیری که مدتها سخنگوی وزارت خارجه این دولت بوده اینها را آورده اند بابا ترا به خدا این مملکت را از دست عده ای غرب زده لیبرال که عقبه آنها در اروپاست نجات بدهید.
 • IR ۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
  شريعتمداري راست ميگه ، تا كي خيانت رو بايد تحمل كنيم ؟ اينا اگه زرنگن ، برن همون مريضاي خودشونو درمون كنن ! درمون مريضاي ما پيشكش قطعأ كاسه زير نيم كاسه اس
 • IR ۰۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  ما هیچ اعتمادی به این پزشکان بدون مرز نداریم هر کس اعتماد کنه گور خودشو کنده .وای بر ساده لوحان غربزده
 • IR ۰۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  نهادهای امنیتی راجع به جان و سلامت مردم نباید کوتاهی کنند....معلومه که به این دولت ساده لوح اعتباری نیست....اینها تو گول خوردن و بازی خوردن سابقه دارند
 • محمد IR ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  این بار، ظریف و شروط IMF
 • IR ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  احسنت! جاسوسان بیولوژیک را اخراج و دعوت کنندگانشان را ...
 • IR ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  دمت گرم آقای شریعتمداری. فقط یه سوال بس این همه خودرو پژو فرانسه رو کی تولید کرده و تا الان تولید میشه و سوارش میشم وارد کرده.
 • IR ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  خاک بر سر هر چی مسئول نفهم و احمقه. علی رغم تاکید مقام معظم رهبری و حکم عقل سلیم در مورد مشکوک بودن این جماعت دشمن پیشه، چرا اجازه ورود داده شد؟
 • علی IR ۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  باید خیای به این موضوع حساس باشیم در صورتی که خودمان میتوانیم مدیریت کنیم این ریسک را نکنیم ممکن است عواقب جبران ناپذیری داشته باشد
 • گمنام IR ۰۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  اگه این پزشکان بیگانه بیل زنن برن باغچه ی خودشونو بیل بزنن...تو تاریخ یه مورد هم از خوبی های اونا ما نخوندیم از قبل اونا با ایران دشمن بودند و هستند و خواهند بود...
 • غلامعلی IR ۰۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  دیگه اینو نمیگه وقتی کشورای دیگه تره هم برامون خورد نمیکردن این فرانسه بود که حاضر شد قرارداد همکاری در حوزه خودرو و ایضا قرارداد فروش هواپیماهای ایرباس با ما امضا کنه...انصافم خوب چیزیه به خدا
 • IR ۰۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  فرانسه خیلی عرضه و آبرو داره بره به همسایه بدبختر از خودش یعنی ایتالیای درمونده و فلک زده برسه تا مجبور نشه چند روز دیگه به ایتالیا قبرستون قرض بده.
 • IR ۰۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  به اين پزشكان نوع دوست! فرانسوى بايد گفت كل اگر طبيب بودى سر خود دوا نمودى
 • IR ۰۶:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  بعضی از مسولین از غربزدگی گذشته اند و باید به مرحله عقرب زدگی برسند تا متوجه بشوند !!!!
 • IR ۰۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  در طول قرن ها اروپایی ها فقط خیانت وجنایت کردن بر علیه ما وبخاطر منافع خودشان مارا چپاول کردن
 • یالثارات الحسین IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  باید ته توی این قضیه رو دراورد.......................خیانتی آشکارتر از این.....ٔٔ..
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  اطلاعات سپاه بایداین جاسوس ها رادستگیرکند
 • ناشناس IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  خوب حزب کمونیست چین که بیشتر به صدام اسلحه فروخته بود گودرز چه ربطی به شقایق داره ؟؟
 • کارشناس IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  شما با اجازه کدام ملت سر سفره بیت المال نشسته اید
 • IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  3 1
  اطلاعات سپاه بایداین جاسوس ها رادستگیرکند
 • DE ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  1 9
  شما ویروس های خطرناکتر از کرونا هستید ...مغزهای پوسیده مذهبی
  • DE ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
   0 0
   تو مبتلا به كروناي مغزي هستي
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  5 1
  خدا ریشه‌ی این خود فروخته ها رو نیست و نابود کنه. گرچه وعده‌ی الهی تخلف ناپذیر است: ان الباطل کان زهوقا....
 • DE ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  2 6
  پزشکان بدون مرز یک ارگان بین المللی و به دور از سیاسته
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  1 1
  کَچَل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی. خروسها اگر هنری دارند در زمینه درمان کرونا بیماران خودشان را درمان کنند
 • حسین IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  2 1
  سلام آقای شریتمداری من هم باشما موافقم حتئ سازمان جهانی بهداشت هم دوست ما نیست شما دیدید درشبکه خبر مجری ازپزشک خارجی می پرسید چه گفت !!! این کشورها دوست مانیستند ولی یک عده درداخل متاسفانه این ها را دوست خود می دانند ودرفکرتعامل هستند
 • IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  فیلیپ ژوون، رئیس بخش اورژانس های بیمارستان اروپایی ژرژ پمپیدو پاریس در گفتگو با شبکه تلویزیونی BFMTV گفت: کشوری که نمی تواند ماسک که یک تکه پارچه است را تامین کند جز یک کشور توسعه نیافته چه نامی می تواند داشته باشد. من از داروهای سطح بالا حرف نمیزنم.
 • IR ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  1 1
  دشمنی فرانسه با ملت ایران کمتر از امریکا واسرائیل نیست...مسئولان ما بی فکر هستن و نیاز به ارشاد دارن متاسفانه تاریخ راخوب نمی خوانند
 • احمدخواجوند US ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  3 2
  این قدر باین بنده خدا دوردادن که فکر میکنه عقل کل هست .مشکل کشور ما این هست که اینطور افراد برما حاکم شدن.
  • IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
   0 0
   تو چرا خودت را پاره می کنی ؟ مردم از روی خرد به این سردار قلم افتخار می کنند
 • IR ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  1 1
  احسنت.
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  1 2
  از همون مرزی اجازه ورود گرفتن که تو این چند سال اخیر سازمان حفاظت محیط زیست رو به مامن و مکان امنی برای جاسوسان و براندازان تبدیل کرده بوده . ای بر جد و آباد اشراف اصلاح طلب خائن لعنت که تو این چند سالی که سر کار اومدن ضربه نبود که به کشور نزده باشن ، بیشرفهای نوکر آمریکا
 • FR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  کاملا درست است در فرنسه شاهد هستیم که چگونه خود نیازمند در مقابله با کرونا هستند .در خوشبینانه ترین حالت این هواپیما خالی آمده که پر برگردد ! چه از لحاظ تجهیزات وچه مشورت وکمک پزشگی.....
 • هاشم US ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  2 0
  خلايق هرچه لايق ! در توهم و كرونا دست و پا بزنيد !
 • IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 2
  دولت محترم باید سریعا این جاسوسان را بیرون کنند والا می توان گفت که دارند به کادر درمان فداکار کشور مان اهانت و خیانت می کنند
  • IR ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
   0 0
   چرا شما از خروج آنها اینقدر ناراحتی؟احتمالا شما ماموریتی به آنها دادی؟
 • DE ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 4
  شما از کی اجازه گرفتی بدون مرز درباره همه چیز آشوب پراکنی بکنی ؟؟؟؟؟
  • DE ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
   1 0
   ۲۳:۳۲ شما از کی اجازه گرفتی بدون مرز درباره همه چیز آشوب پراکنی بکنی ؟؟؟؟؟// شما خودت از کی اجازه گرفتی بمونی آلمان باگروهت نری آلبانی؟؟؟؟ مریم قجر کیتمیشه چیتمیشه ؟؟؟؟
 • IR ۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  0 0
  سلامِ گرک بی طمع نیست!!!!! غربیهاتاکنون جزدشمنی بامانکرده اندوازاین به بعدهم روال کارشان همین است وشایدبدتر،شماتاریخ ایران راازحداقل 100سال پیش بخوانیدوببینیدکدام کشورغربی باماخوب بوده؟؟؟؟؟؟؟ دلیل بزرگ دشمنی آنهاباما هم تمدن وفرهنگ ایران است که آنهاهزاران سال است که آرزوی نابودکردن آن رادارند ازاسکندرمقدونی ملعون گرفته تاکنون....!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس