کد خبر 1052959
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱
جانسون

وزیر خارجه انگلیس گفت با توجه به شیوع ویروس «کرونا» در جهان، اتباع انگلیس جز در موارد ضروری نباید به سفرهای خارجی بروند.

به گزارش مشرق، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس روز سه‌شنبه به اتباع این کشور توصیه کرد با توجه به شیوع ویروس «کرونا» جدید (کووید-۱۹)، تا دستکم یک ماه آینده به سفرهای بین‌المللی نپردازند. 

راب که در پارلمان انگلیس در مورد فعالیت‌های صورت‌گرفته برای مقابله با ویروس کرونا صحبت می‌کرد، گفت: «همراستا با تدابیر داخلی که روز گذشته از سوی نخست‌وزیر اعلام شد و با توجه به وضعیت دائما متغیر بین‌المللی، امروز را در توصیه‌نامه مسافرتی وزارت خارجه اعلام می‌کنم.»

ببینید:

عکس/ کمبود موادغذایی زیرسایه کرونا

عکس/ عدم توجه انگلیسی‌ها به کرونا

وی افزود: «آقای رئیس! مسافران انگلیسی که امروز به خارج از کشور سفر می‌کنند، با مسدود بودن بسیاری از مرزها و تدابیر امنیتی در بسیاری از کشومرها روبر هستند. وزارت خارجه همواره ایمنی و امنیت اتباع بریتانیا را مد نظر قرار می‌دهد. به همین منظور، من  در تصیمی که از همین الان اجرایی است، اتباع بریتانیا را از سفرهای غیرضروری به سرتاسر جهان بر حذر می‌دارم. این تصمیم فعلا برای یک دوره ۳۰ روزه است و قطعا به صورت مداوم مورد بررسی قرار می‌گیرد.»

با وجود آنکه تاکنون دستکم ۱۵۴۳ نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده و بیش از ۵۰ تن هم به همین دلیل در این کشور جان خود را از دست داده‌اند، دولت انگلیس رویه‌ای متفاوت  از دیگر کشورها پیش گرفته و فعلا از تعطیل کردن مراکز عمومی و آموزشی خودداری کرده است. لندن مدعی است باید بخش بزرگی از مردم به این ویروس مبتلا شوند تا یک «مقاومت همه‌گیر» در برابر این ویروس ایجاد شود. این سیاست با انتقادات گسترده‌ای از سوی رسانه‌ها و افکار عمومی انگلیس روبرو شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha