کد خبر 1052083
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
استوکس

طبق ادعای مدیران پرسپولیس شاید این باشگاه بتواند از غیبت و بی انضباطی مهاجم ایرلندی خود به یکی از منابع مالی بزرگ خود در تاریخ دست یابد.

به گزارش مشرق، پرسپولیس برای تقویت خط حمله خود در نقل و انتقالات زمستانی تصمیم به جذب آنتونی استوکس، مهاجم نامدار ایرلندی گرفت و بعد از کش و قوس فراوان و چندین جلسه در دبی او را راضی به حضور در تهران کرد.

استوکس که بعد از حضور در تهران با مشکل بدنی و ناآمادگی مواجه بود، در نهایت در برخی دیدارهای به میدان رفت و توانست از حیث فنی رضایت کادرفنی و حتی هواداران را به خود جلب کند. مهاجم ایرلندی اما با حضور پرسپولیس در امارات برای دیدار هفته دوم لیگ قهرمانان مقابل الشارجه بهترین فرصت را برای ثبت بی انضباطی خود در این باشگاه به دست آورد و بعد از اینکه مرخصی ۴۸ ساعته‌ای را برای ملاقات با خانواده‌اش دریافت کرد، با انتشار تصاویری از خوشگذرانی و تفریح نشان داد که از نظر حرفه‌ای روی اصول پایبند نیست. او البته در پایان مهلت مرخصی نیز به تهران بازنگشت و همچنان با انتشار استوری و پست‌هایی به سرگرمی خود ادامه داد.

بیشتر بخوانید:

قید استوکس را بزنید، دستش کج است

نکته جالب توجه اینکه مدیران پرسپولیس در پاسخ به اعتراض هواداران و اصحاب رسانه در خصوص بی توجهی باشگاه به این موضوع، یک ادعای جالب را مطرح کردند؛ محمدحسن انصاری‌فرد، مدیرعامل سابق باشگاه مدعی شده بود که در عقد قرارداد با این مهاجم ایرلندی با توجه به سابقه‌ای که از وی در ذهن داشتند، موارد جالبی را در نظر گرفته‌اند که می‌تواند به سود این تیم شود.

در این زمینه گفته می‌شود برای هر جلسه غیبت در تمرینات مبلغ ۳۰۰۰دلار و برای غیبت در دیدارهای این تیم نیز مبلغ ۵۰هزار دلار جریمه برای این بازیکن در نظر گرفته شده است.

با این شرایط استوکس اکنون در دو دیدار این تیم غیبت داشته است و ۲۴ جلسه تمرینی را تاکنون بدون حضور آنتونی استوکس پشت سر گذاشته‌اند که تا به اینجا می‌تواند مبلغ جرایم او را به ۷۲۰۰۰هزار دلار برای تمرینات و ۱۰۰ هزار دلار برای غیبت در دو دیدار برساند. نکته اینکه استوکس به عنوان بازیکن ۴۰۰هزار دلاری این تیم برای نیم فصل، ۱۵۰هزار دلار پیش پرداخت داشته است.

هرچند دیدارهای این فصل لیگ تا به اینجا به تعویق افتاده و زمان شروع مجدد آن در ابهام قرار دارد، اما با توجه به جرایم این بازیکن که به عدد ۱۷۲هزار دلار رسیده و ۱۵۰هزار دلار دریافتی‌اش، او تا به امروز تنها ۷۸ هزار دلار دیگر طلب دارد. با این حال بعید به نظر می‌رسد او قصد بازگشت به تهران را داشته باشد که در این صورت با احتساب ۹ دیدار باقیمانده در لیگ برتر، ۲ دیدار احتمالی در جام حذفی و ۴ بازی باقیمانده در لیگ قهرمانان آسیا و میانگین برگزاری ۴ جلسه تمرینی برای هر بازی (۱۵ بازی باقیمانده)، او ۱۵ بازی را از دست خواهد داد و در ۶۰ جلسه تمرینی نیز غایب خواهد بود. اتفاقی که باعث می‌شود جمع جرایم او به ۷۵۰هزار دلار برای بازی‌ها و ۱۸۰هزار دلار برای تمرینات برسد و به طور کلی او را با جریمه‌ای یک میلیون دلاری مقابل پرسپولیس مواجه کند.

با این حال سوال اینجاست پرسپولیس به چه شکل قادر خواهد بود در شرایطی که تنها ۲۵۰هزار دلار به این بازیکن بدهکار بوده، این مبلغ جرایم را از او استرداد کند و این سوالی است که مدیران وقت و سابق باشگاه باید در خصوص ادعای خود درباره قرارداد محکم با این بازیکن پاسخ دهند.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha