کد خبر 1049827
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰
برهم صالح نمایه

برهم صالح از کمک‌های ایران به عراق در امر مبارزه با تروریسم قدردانی کرد و گفت: در راه سخت مبارزه با تروریسم، ایران همواره یار و همراه دولت و ملت عراق بوده است و ما قدردان دولت و ملت ایران هستیم.

به گزارش مشرق، برهم صالح رئیس جمهور عراق در دیدار با دریابان علی شمخانی دبیرعالی شورای امنیت ملی ایران در بغداد گفت:  عراق کشوری مستقل با حاکمیتی مقتدر است.

وی افزود: مردم عراق در اعتراضات اخیر مطالبات برحقی داشتند از جمله کمبود خدمات و مقابله با گسترش فساد، لذا اصلاحات امری ضروری است و باید دولت را برای تحقق مطالبات مردم تقویت نمود و چالش‌های کنونی را به فرصت تبدیل کرد.

بیشتر بخوانید:

پاسخ شمخانی به سوالی درباره دخالت ایران در امور عراق

برهم صالح بر انتخاب فوری نخست وزیر جدید عراق تاکید کرد و گفت: انتخاب نخست وزیر جدید بر عهده بیت شیعی است و باید حمایت اکراد و اهل سنت را نیز به دنبال داشته باشد. باید در معرفی نخست وزیر جدید و تشکیل حکومت و بازگرداندن ثبات به عراق تسریع نمود و تنها راه عبور از بحران کنونی کشور، وحدت ملی در عراق است.

وی با اشاره به  شهادت سردار سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس گفت: نباید این رخداد تلخ روند مبارزه مداوم با دشمنان مقاومت را متوقف کند.

برهم صالح از کمک‌های ایران به عراق در امر مبارزه با تروریسم قدردانی کرد و گفت: در راه سخت مبارزه با تروریسم، ایران همواره یار و همراه دولت و ملت عراق بوده است و ما قدردان دولت و ملت ایران هستیم.

رئیس جمهور عراق خطر بازگشت مجدد داعش را «جدی» دانست و تاکید کرد که باید همکاریهای مستمر دو کشور در زمینه‌های مختلف به ویژه در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی گسترش یابد.

وی با اشاره به پیوندهای عمیق بین دو کشور، مناسبات فیمابین را رو به رشد ارزیابی کرد و افزود: عمق روابط تاریخی و منافع دو کشور مسیر پیش رو برای رسیدن به نقطه مطلوب را فراهم کرده است . حکومت‌ها تغییر می‌یابند اما ملت‌ها و کشورها باقی هستند لذا روابط بین دو ملت ایران و عراق پایدار، همیشگی و رو به رشد و پیشرفت است.

برهم صالح حماسه اربعین حسینی و زیارت بیش از سه میلیون ایرانی و استقبال و پذیرایی مردم عراق از زائرین را  نمایش اتحاد و برادری دو ملت و حاکی از پیوند عمیق دو کشور دانست که توطئه بدخواهان را بی‌تاثیر می‌کند.

 دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران که در راس یک هیات بلندپایه سیاسی و امنیتی در سفری دو روزه به عراق سفر کرده است ، امروز با عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشبرد امور عراق ،  فالح فیاض مشاور امنیت ملی ، مصطفی الکاظمی رئیس سازمان اطلاعات و نیز با شخصیت‌های مختلف و سران گروه‌های سیاسی عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

منبع: نورنیوز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس