پوتین

این اصلاحات شامل ۲۲ بند از فصل‌های ۳ تا ۸ قانون اساسی فدرال این کشور میشد که در صورت موافقت دو سوم از اعضای پارلمان این کشور قابلیت اجرایی پیدا میکند.

سرویس جهان مشرق _ دی ماه سال جاری ولادیمیر پوتین رییس جمهور ‌روسیه، لایحه‌ای را به مجلس دومای این کشور به منظور ایجاد برخی اصلاحات در قانون اساسی این کشور ارائه کرد.

این اصلاحات شامل ۲۲ بند از فصل‌های ۳ تا ۸ قانون اساسی فدرال این کشور میشد که در صورت موافقت دو سوم از اعضای پارلمان این کشور قابلیت اجرایی پیدا میکند. اما به پیشنهاد شخص پوتین پس از تصویب احتمالی نیز این طرح به همه پرسی مردمی گذاشته خواهد شد.

امروز و در جلسه مجلس دومای روسیه طرح فوق با اکثریت آرا به تصویب رسید. از جمله مفاد این طرح پس از تصویب و البته در صورت موفقیت در همه پرسی مردمی، ممنوعیت انتخاب افراد با تابعیت دوگانه یا شهروندان کشورهای خارجی برای پست ریاست جمهوری، افزایش شرط مدت زمان اقامت در خاک روسیه از ۱۰ سال به ۲۵ سال و از بین رفتن محدودیت انتخاب ۱ شخص برای ۲ دوره متوالی خواهد بود.

در واقع ولادیمیر پوتین رییس جمهور فعلی، پس از پایان دوره دوم ریاست جمهوری خود در سال ۲۰۲۴ منعی برای حضور مجدد در رقابت انتخابات ریاست جمهوری روسیه نخواهد داشت.

متمم پیشنهادی برای تمدید  دوره ریاست‌جمهوری در حالی مطرح شده است که دوما قرار است به زودی طرح پیشنهادی پوتین برای اصلاح گسترده قانون اساسی را به رأی بگذارد. این اصلاحیه، میزان قدرت رئیس‌جمهور را کاهش داده و بسیاری از اختیارات را در اختیار پارلمان قرار می‌دهد.

هم‌حزبی‌های پوتین که اکثریت کرسی‌های پارلمان را در اختیار دارند، گفته‌اند «بدون شک» به متمم تمدید دوران ریاست‌جمهوری رأی مثبت می‌دهند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 0
 • GB ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
  13 2
  هدف مشخصه. از همین الانم ننیجه همه پرسی آری هست. پوتین رییس جمهوری مادام‌العمر می خواهد. مقصود تویی کعبه و بتخانه بهانه.
 • احمدخواجوند IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
  12 0
  این ریاست (قدرت) چیست که همه دیوانه اویند
 • محمد IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
  2 2
  این مردک شدیداً ریاست جمهوری بهش خوش گذشته که چنین لایحه ای رو تنظیم کرده و به دومای روسیه فرستاده چون اصلأ و به هیچ عنوان دوست نداره این خوشگذرانی ها تموم بشه بخاطر همونم از الان داره جاده رو اسفالت و هموار می‌کنه تا بتونه تا آخر عمر عشق ‌وحال کنه
 • احمد GB ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
  11 1
  تمام این کارها برای در قدرت ماندن پوتین و رییس جمهور مادام العمر شدن است . البته باید گفت پونین شخصی بسیار لایق برای کشور خودشه و چه بهتر مدیری لایق و مردمی که هم دولت مردان و هم مردم روسیه میخانش در قدرت روسیه بمانه .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس