سردار سلامی

سردار سلامی گفت: مردم ما معیارهایی از خود ساختند که دشمن باید فراتر از آن حرکت کند اما نمی تواند.

 به گزارش مشرق، سردار حسین سلامی امروز در آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان  اخلاص، ولایتمداری، مجاهدت و شهادت‌طلبی را از صفات برجسته مردم کرمان دانست و اظهار داشت: این ویژگی‌ها در وجود رزمندگان و فرماندهان آن جلوه پیدا کرده و زیباترین و درخشان‌ترین شخصیتی که توانست این خصوصیات را در اوج و شرایط شگفت‌انگیری تجلی دهد و به‌عنوان نمادی از فضایل برجسته عالم‌گیر که مطمئنا هم در این دنیا و آخرت در جلوترین صفوف مقدم شهیدان قرار دارد، سردار حاج قاسم سلیمانی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: حاج قاسم واقعا محصول اخلاص و نماز شب بود او به واسطه این اخلاص جلوه‌هایی از مقام محمود را به‌دست آورده بود و خداوند محبوبیت و قدرت نفوذ و تسخیر دل‌ها را به او بخشیده بود.

سردار سلامی ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی واقعا در هر عرصه‌ای از فصائل پیشگام و در عشق به ولایت بی‌نظیر و جلوتر از همه بود، در جهاد بر همه مقدم و به عمود خیمه دشمن از همه نزدیک‌تر بود، ۴۱ سال در میدان ماند و یک لحظه سستی و کوتاهی نکرد و توقف نداشت و یک آیینه تمام‌نمایی از تمام عظمت‌های پاسداری از دین، انقلاب، اسلام و آزادی بود.

وی افزود: این حقایق سردار سلیمانی را در موقعیتی قرار داد که تشییع پیکر مطهرش، بی‌نظیرترین تشییع جنازه تاریخ بشر بود و این نمایشی که مردم ایران و کشورهای اسلامی و حتی غیر اسلامی در شهادت او نشان دادند بی‌نطیر بود، برای انقلاب یک روح و نفس جدید بود و انقلاب با شهادت حاج قاسم تجدید حیات کرد و روح دوباره در مردم دمیده شد، مقاومت زنده شد و تمام تصورات دشمن در هم فروپاشید و دشمن تازه متوجه شده که شهادت سردار سلیمانی جریان جدیدی را در پیکره مقاومت در سطح جهان ایجاد کرده است.

سردار سلامی با بیان اینکه کرمان زادگاه و پرورشگاه چنین فرمانده بی‌نطیری است زادگاه هویت و شخصیت و روح و منش و مرام و خصلتش به‌عنوان یک مکتب است و به فرموده رهبری ایشان تجسم یک مکتب بود، گفت: زمان هرچه که می‌گذرد و این شخصیت انبساط پیدا می‌کند ابعاد عظیم این شخصیت فشرده که سال‌های سال پنهان و مخفی بود به‌دلیل موقعیت کاری اما به‌سرعت شکفته و عالم‌گیر شد.

وی اظهار کرد: امروز حاج قاسم به عنوان حجت و یک دلیل باطنی در میان ما است، به عنوان اسوه، نمونه و الگو که با مردم کرمان قرابت بیشتری دارد چون متعلق به این سرزمین است و آنقدر این دیار برای او جاذبه داشت که پیکر مطهرش در اینجا به خاک سپرده شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: ما سال بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم اما یک سال بسیار درخشان، حادثه‌های سختی گذشت انقلاب با فراز و نشیب‌های بسیار بزرگی روبه‌رو شد، نبرد ما با دشمنان انقلاب نزدیک و عملیاتی شد و آنها به صحنه نزدیک شدند و ما با آنها درگیر شدیم بعضی از پیروزی‌ها قابل بیان بود و برخی هم قابل بیان نبود و هنوز هم مکتوم است، سال سختی بود اما هم سال نصر و هم سال ظفر بود.

سردار سلامی با بیان اینکه تلاش‌های دشمن بسیار فشرده بود و هنوز هم هست، بخشی از امیدهای او فرو ریخت، عنوان کرد: امید به اینکه مردم ایران در اثر فشارهای اقتصادی و محاصره‌ها در خیابان‌ علیه نظام وارد عمل شوند و این محاسبات سال‌های سال برای دشمن امید ایجاد کرده بود اما خوشبختانه اتفاقات به گونه‌ای رقم خورد که همه باطل از آب درآمد، بطلان دشمن در نافهمی او از خصوصیات مردم و انقلاب ما به‌خوبی در صحنه‌ها آشکار شد زیرا مردم ما را نشناخته بود و اگر این صحنه‌ها به وجود نمی‌آید، دشمن نمی‌توانست درک کند که بین او و ملت ایران هیچ خصلتی وجود ندارد و هرگز ایرانی‌ها خود را خویشاوند استکبار نمی‌دانند.

وی با بیان اینکه ملت ایران در ابتدای سال که استکبار سپاه پاسداران را تروریست نامید به صحنه آمدند و حمایت کردند، گفت: با افزایش قیمت بنزین دشمن فکر می‌کرد کشور به میدان نبرد تبدیل می‌شود اما شکست خورد زیرا مردم صف خود را از آشوبگران جدا کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به امواج پس از شهادت سردار سلیمانی بیان کرد: در نماز جمعه تهران، راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات دشمن شکست خورد و ملت نشان داد حتی ذره‌ای از انقلاب خود کوتاه نمی‌آیند و معیارهایی را مردم از خود ساختند که دشمن باید فراتر از آن عمل کند که دیگر نمی‌تواند.

سردار سلامی با بیان اینکه امروز درگیر یک نبرد بیولوژیک هستیم ولی کشور با قوام، ثبات و استواری این راه سخت را طی می‌کند و سال را به پایان می‌برد، افزود: هر چه زمان می‌گذرد نسبت و نیاز ما به مردم بیشتر می‌شود و تاثیر مردم در حفظ انقلاب بالا می‌رود و احساس می‌کنیم که مردم جای نیروهای مسلح را در دفاع از انقلاب می‌گیرند و مردم ما را در مقابل دشمن سربلند کردند و همه جا ما را سربلند می‌کنند.

وی اظهار داشت: مردم تکیه‌گاه ما هستند و ما بدون مردم نمی‌توانیم و وقتی به دریای مردم متصل شویم پایان‌ناپذیر هستیم و شکست نمی‌خوریم، جریان آبان ماه را مردم معکوس کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: امروز در این جنگ با این ویروس هم که ممکن است محصول تهاجم بیولوژیک باشد و در درجه اول به به چین و ایران و سایر نقاط است و اگر این کار هم باشد بر اساس آیات شریفه قرآن کریم به اهلش برمی‌گردد و خودشان هم گرفتار می‌شوند، پیروز می‌شویم.

سردار سلامی گفت: ما یاد گرفتیم که انقلاب را با تغییر الگوهای رفتاری و بهبود این الگو از آن دفاع کنیم و پیش ببریم و  خیلی از مشکلات را پشت سر گذاشته‌ایم، هنوز دشمن روی فشار اقتصادی و عملیات روانی تاکید دارد و از هر فرصتی استفاده می‌کند این دو را به هم وصل کند و شرایط را به مردم سخت کنند.

وی با بیان اینکه روی مسائل منطقه هنوز کار می‌کنند برای کنترل بیان داشت: باید همه تلاش خود را به خرج دهیم از فرصت‌ها خوب استفاده کنیم، شرایط امنیتی کشور ما برقرار است، اقتصاد کشور ما غنی است و سرشار از منابع غنی هستیم و یک ظرفیت انسانی بالا هستیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران عنوان کرد: امروز ما یک مکتب اعتقادی قدرتمندی داریم که در هر شرایطی مردم را مستحکم نگه می‌دارد و این عظیم‌ترین سرمایه است و ما به واسطه این مکتب زنده هستیم و رهبری که پیشوای این مکتب و نماد زنده ارزش‌های این مکتب است.

سردار سلامی با بیان اینکه ماجراهایی که امسال گذشت اعجاز توکل بود، افزود: ما تدبیر، ژرف‌اندیشی، دشمن‌شناسی، توکل و شجاعت الهی را در تصمیمات رهبر بزرگ انقلاب دیدیم بود، خداوند این سرمایه‌ها و موهبت‌های بزرگ را به زیبایی در اختیار ما قرار داده، هم یک مکتب و هم یک امام بزرگ، کسی که راسخ در علم با منطق الهی و قرآنی جامعه را اراده می‌کند، این چنین شخصیتی ما را اداره می‌کند که ما را قوی می‌کند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز باید قوی شویم و هیچ راهی نداریم جز غلبه بر دشمن و همه نیروهای ما نقش تعیین‌کننده‌ای در این حرکت دارند، خاطرنشان کرد: مثل گذشته پرافتخارتر راه را ادامه می‌دهیم به پیروزی نزدیک هستیم و مطمئن باشید اراده الهی پیروزی مومنان است، خداوند چشم‌های ما را به نصرت‌های جدیدی حتما روشن خواهد کرد، دشمنان ما واقعا درمانده، مستاصل و عاجز هستند و فرمولی برای پیش‌روی ندارند همه سیاست‌ها و راهبردها را به کار بستند ولی ما باید قوی عمل کنیم.

وی گفت: سردار ابوحمزه فرمانده سابق سپاه ثارالله کرمان دچار کسالت هستند که تا بهبودی کامل مشاور رئیس سازمان بسیج کشور خواهند بود و سردار معروفی فرمانده جدید سپاه استان کرمان نیز یک فرمانده باهوش، فهیم و ماهر هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 8
 • دیده بان IR ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
  34 9
  فان حزب الله هم الغالبون
 • DE ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
  15 4
  در ‌افزایش قیمت بنزین ‌دشمن ‌به دنبال نبرد خیابانی بود. عزیز بزرگوار شاید هم دشمن با افزایش قیمت بنزین به دنبال نبرد خیابانی بود.
 • IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
  28 12
  خدا قوت سردار دلاور ، ما به شما افتخار می‌کنیم که در خط مقدم دفاع از این مرز بوم هستید، و تا آخر ایستاده ایم با ایمانی قاسم گونه وانتظاری از جنس فرج، یا علی
 • ناشناس IR ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
  13 8
  درود بر سردار سرافراز
 • نظر IR ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
  14 8
  واقعا سردارسلیمانی‌یک‌سردار‌بزرگ‌پرافتخاربودبرای‌کشورمان‌خیلی‌زحمت‌کشید
 • GB ۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
  5 2
  خدا قوت سردار سخنان پر صلابت شما ما رابه یاد سردار پرافتخار کشورمان حاج قاسم رحمت اله میاندازد .من یک خواهش دیگری ازشماهم داشتم انهم اینکه ای کاش دروزهای اخیر یکعده در دیوار با گران کردن ملک مردم را بیشت راذیت میکنند ایکاش سپاه دراین مورد نیز وارد شود اجرکم عندالله
 • US ۲۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
  3 6
  در بی عیب خداست. حاج قاسم هم مثل سایر انسانها خصوصیات خوبی داشت. ارزوی روزی رو دارم که دوستی ومحبت در سراسر دنیا پراکنده شود. انسانها تحمل نظرات همدیگر رو داشته باشند.به خاطر مقدسات مذهبی جنگ نکنند. فقر ریشه کن بشه. بی کاری ما تحصیلکرده های سن بالا از بین بره. در اسلام دختر باکره تحت هیچ شرایطی اعدام نمیشه. خشونت علیه زنان و دختران از بین بره. دختران حتی زبانی ازار نبینند چه برسه به اینکه تهدید به لگد و قتل بشن . برای تمام ارزوهام خدارو فریاد میزنم
 • حسین زواپی IR ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
  3 2
  درود بر تمام بچه های سپاه و درود و سلام برروح پاک و مقدس سردار دلها حاج قاسم عزیز واقعا ما این امنیت و صلابت از شما سپاه شجاع داریم موفق و پیروز باشید
 • Morteza Mohmedi IR ۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
  7 2
  امیدواریم نیروهای انقلابی بتوانند واکسن این ویروس راکشف کنند ،وجوابی کوبنده به نظام تروریستی آمریکاکه اقدامات ضدبشری واعمال تروریستی انجام می دهدداده شود.
  • IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
   4 4
   لابد با مهندسی معکوس! خخخخخخخ
 • DE ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
  2 2
  نبرد بیولوژیک
 • ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  0 0
  عزیزان . مرحوم حضرت ایت الله العظمی سید احمد خوانساری می فرمو دنددردوران ما وبا فراگیر شدکه افرادزیادی فوت شدندافراد ی که این هفت ایه شریف قران را بعد از نماز صبح میخواندنداز این بلا در امان ماندندلذا به تمام محبین اهل بیت خواندن این هفت ایه قران مجید را سفارش مینمایم اگر ثواب میخواهید به دیگران هم سفارش کنیدیا ایات راتکثیر کنید. 1-سوره توبه ایه51قل لن یصیبنا2-سوره یونس ایه 109وان یمسسک الله3-سوره هود ایه6وما من دابه فی الارض4-سوره عنکبوت ایه60وکاین من دابه لا تحمل رزقها5-سوره فاطرایه 35ما یفتح الله للناس من رحمه فلا6-سوره زمر ایه 38ولئن سالتهم من خلق السماوات والارض7-سره توبه ایه 129 فان تولوا فقل حسبی الله لا اله . التماس دعا

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس