کد خبر 1048508
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
سعید آذری

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان و عضو مجمع فدراسیون فوتبال در واکنش به تکذیب برخی امضاکنندگان اصلاح اساسنامه گفت: اگر شهامت ندارید پای برگه‌ای را امضا نکنید.

به گزارش مشرق، سعید آذری درباره اینکه محمد جواهری، علی عیسی‌زاده و محمود محمودی‌نیا مدیران عامل باشگاه‌های گل‌گهر سیرجان، صنعت نفت آبادان و مس کرمان امضا‌های خود را برای اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال تکذیب کرده‌اند اظهار داشت: آقایان مفاد هر دو نامه را به خوبی می‌دانستند و در فرم‌‌هایی که برای آنها ارسال شده بود. دقیقا در قسمت ملاحظات موضوع درخواست مشخص شده بود و با علم بر اینکه چه اتفاقی در حال رخ دادن است، این نامه را امضا کردند. حالا اینکه بعد از انتشار و ارسال نامه چه اتفاقی افتاده برای من مهم نیست، چون از ابتدا گفتم که به دنبال 10 مرد برای امضا نامه می‌گشتم.

* کسانی که به امضاهای خود پایبند نیستند چطور مدیریت می‌کنند؟
وی با بیان اینکه اسناد امضاهای آنها برای اصلاح اساسنامه موجود است، ادامه داد: نمی‌دانم کسانی که به امضای خودشان پایبند نیستند، چطور می‌خواهند مراکز تحت مدیریت‌شان را اداره کنند. البته از رخ دادن این اتفاق خوشحالم چون تکلیف برای‌مان روشن می‌شود که چه فضایی وجود دارد. این نشان می‌دهد که ما به دنبال تفکرات نوگرا نیستیم، به هر حال یکی به دنبال این است که تیمش سقوط نکند و دیگری به دنبال این است که طلب مربی‌اش را فدراسیون بگیرد. تا وقتی تفکرات اینگونه است، وضعیت همین آش و همین کاسه خواهد بود. اینکه این افراد امضاهای خود را تکذیب کرده‌اند برای ما بد نیست، برای خودشان بد است.

* این افراد هیچ حقی برای خود قائل نیستند
مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان اظهار داشت: آقایان فکر کردند که با ارسال یک نامه که برای اصلاح اساسنامه است، چه اتفاقاتی رخ خواهد که اینگونه موضع خود را عوض کرده‌اند؟ طبق اساسنامه موجود هم این افراد هیچ حقی برای خود قائل نیستند که از حق و حقوق‌شان دفاع کنند. این مایه تاسف است که یک فرد چیزی را امضا و بعد آن را تکذیب کند.

بیشتر بخوانید:

عیسی زاده: پیگیر تغییر اساسنامه فوتبال نیستم

* جواهری گفت برای جمع کردن امضا با چند باشگاه صحبت می‌کند
آذری عنوان کرد: دوستانی که الان امضاهای خود را تکذیب می‌‌کنند باید بدانند که اسناد امضاهای‌شان موجود است و چیزی تغییر نمی‌کند. هم آقای عیسی‌زاده، هم محمودی‌نیا و هم جواهری که تازه به مدیریت باشگاهداری ورود پیدا کرده و برای اصلاح اساسنامه مدام با من تماس می‌گرفت و حتی گفت که برای امضاها با دیگر باشگاه‌ها نیز صحبت می‌کند باید بدانند که اسناد امضاهای‌شان موجود است. جالب اینجاست یکی از دوستان که امضایش را تکذیب کرده الان مصاحبه کرده و گفته من ابتدا امضا کردم ولی بعد از امضا پشیمان شدم!

این اتفاق ثابت کرد که اساسنامه کنونی پاسخ دهنده نیازها نیست

وی اضافه کرد: برای من مهم نیست که این افراد یکی یکی دارند امضاهای‌شان را تکذیب می‌کنند اما به این نتیجه رسیدم که باید این موضوع را تحت هر شرایطی ادامه داد. برای من مهم نیست که چند نفر پشت سرم هستند مهم این است که از حق و حقوق خودم دفاع کنم. گاهی اوقات باید پای احقاق حق ایستاد، هرچند ممکن است این کار تبعاتی هم داشته باشد. رخ دادن این اتفاق برای من ثابت کرد که اساسنامه کنونی پاسخ دهنده نیازهای کنونی نیست.

این افراد برای تکذیب امضاهایشان تحت فشار بودند

عضو مجمع فدراسیون فوتبال گفت: برای من جالب است؛ در گذشته وقتی کسی سبیل گرو می‌گذاشت پای حرف و تصمیمش می‌ایستاد ولی الان یک نفر امضا می‌کند و حتی اسنادش هم قابل انتشار است اما بعد  تکذیب می‌کند! ممکن است این افراد برای برای تکذیب تحت فشار بودند که با وجود امضا، درخواست‌شان را تکذیب می‌کنند. مدیرانی که این افراد را انتخاب می‌کنند هم باید این مسئله را مد نظر داشته باشند چون این اتفاق می‌تواند برای سیستم خودشان هم رخ دهد.

تکذیب‌ها دلیل نمی‌شود شکوری جواب نامه را ندهد

آذری تاکید کرد: با همه این اتفاقات نامه رسمی با 10 امضا ارسال شده و این مصاحبه‌ها دلیلی نمی‌شود که ابراهیم شکوری پاسخ این نامه را ندهد. اینکه یکی تکذیب می‌کند مشکل خودش است، این آقایان سندی را امضا کرد‌ه‌اند که می‌دانستند چه  است. خواهش می‌کنم از این بعد زیر سندی که شهامتش را ندارید امضا نکنید.  الان دو سه نفر از اعضای مجمع با من تماس گرفتند که حاضرند به جمع امضا کنندگان این نامه اضافه شوند.

دلیل رخ دادن این اتفاقات سکوت قهرمانان فوتبال است

مدیرعامل فولاد خوزستان با اشاره اینکه فوتبال با این تفکرات همان راه قبلی‌اش را طی می‌کند، گفت: دلیل رخ دادن این اتفاقات سکوت قهرمانان فوتبال است. یک آدم شجاع وجود داشت و آن هم علی کریمی بوده که سال گذشته همه این مسائل را به چالش کشید که البته در آن زمان هم اتفاقی در نهایت رخ نداد. بازه م می‌گویم فوتبال برای فوتبالی‌هاست و خودشان باید آن را اداره کنند.

اگر اساسنامه تا الان تصویب می‌شد دیگر این مشکلات وجود نداشت

وی با اشاره به اساسنامه‌ای که چند ماه پیش با حضور نمایندگان فیفا نوشته شده اما در سکوت خبری راه به جایی نبرده است، خاطرنشان کرد: حرف من همین است که اگر این اساسنامه تا الان تصویب می‌شد الان این مشکلات دیگر وجود نداشت و انتخابات در موقع مقرر برگزار می‌شد اما کار به جایی رسیده که فیفا اجازه برگزاری انتخابات را نمی‌دهد.

مشخص است چه کسانی با تعویق انتخابات به دنبال منافع شخصی‌شان هستند

آذری تاکید کرد: این اتفاقات نشان داد که ما طبق همین اساسنامه موجود هم به‌دنبال برگزاری انتخابات دمکراتیک نیستیم. یکی از رسانه‌ها درباره تماس با برخی امضا کننده نامه اصلاح اساسنامه برای منصرف کردن آنها پرده برداشت که این نشان می‌دهد چه کسانی به دنبال عقب انداختن انتخابات و منافع شخصی‌شان هستند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس