کد خبر 1048420
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
عملیات الحشد الشعبی علیه داعش در جنوب سامراء

نیروهای سازمان الحشد الشعبی عملیاتی را در جنوب شهر سامراء برای تعقیب عناصر داعش آغاز کرده‌اند.

 به گزارش مشرق، نیروهای سازمان الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق همچنان در حال تعقیب باقی مانده عناصر تروریستی داعش در خاک این کشور هستند.

پایگاه خبری المعلومه گزارش داد که فرماندهی بخش عملیات سامراء در الحشد الشعبی امروز چهارشنبه عملیاتی را در جنوب شهر سامراء آغاز کرده‌اند.

این عملیات برای تفتیش و بازرسیهای گسترده در منطقه «الاسحاقی» واقع در جنوب شهر سامراء کلید خورده است.

بیشتر بخوانید:

الحشد خبر داد، اطلاعات دقیقی به دست لشکر 315 الحشد رسیده است مبنی بر اینکه عناصر تروریستی داعش در مناطق «العذیة»، «الرواشد»، «دغرة» و «الشطیط» حضور دارند.

در بیانیه این سازمان آمده است، یک گروه از نیروهای ویژه الحشد، این عملیات را آغاز کردند تا فرصت را از داعش سلب کرده و اجازه ندهند عناصر این گروه، وارد منطقه تحت مسئولیت آنان شوند.

الحشد الشعبی دوشنبه  هفته جاری از اجرای عملیات «علی الهادی» با مشارکت ارتش عراق برای پاکسازی یک منطقه وسیع صحرایی در مرکز این کشور خبر داد.

الحشد الشعبی تأکید کرد که با مشارکت نیروهای ارتش عراق، عملیات پاکسازی صحرای گسترده واقع شده در مابین استان‌های نینوی، صلاح‌الدین و الانبار را آغاز کرده است.

در این عملیات یگان‌های ۱۵،۲۵ و ۴۴ و تیپ نیروهای ویژه الحشد الشعبی و گردان‌های پشتیبانی به همراه یگان‌های ارتش و جنگنده‌های نیروی هوایی عراق مشارکت داشتند.

نیروهای الحشد عراق  جمعه گذشته نیز عملیات پاکسازی مناطقی از الانبار تحت عنوان «قادة النصر» را آغاز کردند و تا پایان روز مناطق وسیعی را از مواد منفجره پاکسازی کرده و مناطق آلوده به تروریست‌ها را هدف قرار دادند. در این عملیات چهار تیپ الحشد الشعبی مشارکت داشتند.

پس از آزادی شهر موصل در تیر سال ۹۶ و پایان خلافت ادعایی داعش، بسیاری از عناصر تروریستی در مناطق بیابانی به خصوص در غرب استان الانبار و رشته‌کوه «حمرین» و کوههای «مکحول» در مابین استان‌های دیالی، کرکوک و صلاح‌الدین و همچنین در غرب استان نینوی و مناطق بیابانی واقع در مرکز عراق پراکنده شدند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha