بهمن عسگری

ملی‌پوش المپیکی کاراته گفت: مدال طلای مسابقات کاراته وان اتریش را به پزشکان زحمت‌کش، پرستاران خستگی‌ناپذیر و پرسنل اورژانس وظیفه‌شناس کشورمان تقدیم می‌کنم.

به گزارش مشرق، ​​بهمن عسگری در خصوص کسب چهارمین مدال سال 2020 در مسابقات لیگ برتر کاراته وان اتریش اظهار داشت: باید خدا را بابت لطف بی‌کرانش هزاران بار شکر کنم و از زحمات کادر فنی و فدراسیون کاراته برای حمایت از من در راه رسیدن به اولویت و هدف‌هایم تشکر می‌کنم. بعد از مسابقات کاراته وان دبی که سهمیه المپیک من قطعی شد، فدراسیون می‌توانست با توجه به هزینه‌های بالای سفر، مرا اعزام نکند، اما «سِنسی هروی» با فدراسیون صحبت کرد و به مسابقات اعزام شدم، که خدا را شکر با لطف خدا و دعای خیر مردم توانستم جواب اعتماد کادر فنی و فدراسیون کاراته را با شکست حریفان خود بدهم.

بیشتر بخوانید:

دستاورد کاراته کاهای ایران از اتریش

وی افزود: در دیدار نیمه‌نهایی کاراته وان اتریش برای دومین بار ظرف 14 روز گذشته از سد ارمان یامان اوغلو از ترکیه گذشتم که در این مسابقات رافائل آقایف را شکست داده بود. در دیدار فینال نیز با استانیسلاو هورنا، حریف نامدار و بسیار سرسخت اوکراینی دیدار کردم.  قبل از مسابقه برخی اعتقاد داشتند با توجه به سابقه بیشتر هورنا، او از شانس بیشتری برای برتری مقابل من برخوردار است، اما خدا را شکر با اتخاذ یک استراتژی خوب و یک مبارزه هوشمندانه و استفاده از تمام توانایی و تمرکز خود موفق به شکست سه بر صفر او شدم.

ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران خاطرنشان کرد: به‌اعتقاد شهرام هروی، سرمربی تیم ملی کاراته و دکتر حجتی، روانشناس تیم ملی با توجه به حضور هورنا در المپیک، این دیدار حکم فینال المپیک را برای من داشت. هروی معتقد بود فینال کاراته وان اتریش مشق رقابت‌های المپیک برای من است که خدا را شکر توانستم از این آزمون سربلند بیرون بیایم.

بهمن عسگری , لیگ جهانی کاراته وان , کاراته ایران , کاراته , شهرام هروی ,

عسگری در خصوص عوامل موفقیت‌های اخیر خود و کسب 4 مدال (سه طلا و یک برنز) در فاصله 40 روز در سال 2020 گفت: در این چند سال و در مسیر کسب سهمیه المپیک که هر ماه یا دو هفته یک بار مسابقه داشتیم، با تمام وجود و حس خود قدم برداشتم. از ابتدای مسیر کسب سهمیه المپیک، اهداف خود را مشخص کردم. اعتقاد دارم کسی که هدف داشته باشد فارغ از هر نتیجه‌ای، تمام تلاش خود را انجام می‌دهد و به فکر موفقیت است.

وی افزود: قطعاً در مسیر هدف‌، شکست، پیروزی، آسیب و اتفاقات غیرمنتظره وجود خواهد داشت، اما در نهایت کسی موفق است که به هدف خود ایمان و به کار خود عشق داشته باشد. در 4 سال اخیر کاراته عشق و زندگی من بوده است و باید برای این مهم از همه کسانی که برای من زحمت کشیدند و به‌خصوص خانواده‌ عزیزم که با وجود اذیت‌های زیاد دست از حمایت من برنداشتند، تشکر کنم.

قهرمان کاراته جهان با اشاره به عوامل موفقیت‌های اخیر خود گفت: باید از حمایت‌های کادر فنی که همه تلاش خود را برای آماده‌سازی من داشتند تشکر کنم. در 4 سال اخیر با مربی خوب تغذیه امیرحسین منظوری همکاری داشتم که واقعاً با تمام وجود برای من زحمت کشید و با برنامه‌های خوب و نکات ریز تغذیه باعث شد هیچ وقت مشکل وزنی نداشتم. دکتر خواجوی به‌عنوان مربی بدنساز تیم ملی نیز همیشه پرانرژی کنار من و سایر بچه‌ها بود و کمک‌های زیادی به ما داشت. نقش دکتر حجتی به‌عنوان روانشناس تیم ملی نیز غیرقابل انکار است و به‌نوعی تمام عواملی که از آنها نام بردم به‌عنوان یک مجموعه کنار من قرار داشتند و باعث شدند عملکرد موفقی داشته باشم.

بهمن عسگری , لیگ جهانی کاراته وان , کاراته ایران , کاراته , شهرام هروی ,

عسگری در پاسخ به این سؤال که آیا توقعات بالای مردم به‌خاطر موفقیت‌های اخیر فشارها را روی او افزایش نخواهد داد، به تسنیم گفت:  بازخورد و انرژی مثبت مردم مسئولیت من را دوچندان می‌کند و باعث می‌شود قدم‌های خود را محکم‌تر بردارم. واکنش مردم به موفقیت‌های اخیر من نشان می‌دهد که آنها از من توقع دارند و پیگیر نتایج هستند، اما به‌عنوان یک بازیکن حرفه‌ای همان‌طور که در برخی اوقات به این واکنش‌ها فکر می‌کنم و از آنها انرژی می‌گیرم، در زمان مسابقه همه چیز را فراموش می‌کنم و تمام فکر و تفکر خود را برای موفقیت و استفاده از توانایی‌هایم می‌گذارم.

وی تأکید کرد: هیچ‌وقت یادم نخواهد رفت برای رسیدن به جایگاه فعلی چه قدم‌هایی برداشتم و چه سختی‌هایی را متحمل شدم، همین موضوع باعث می‌شود تک‌تک مسابقات برای من تازگی داشته باشد و در هرمسابقه عطش بیشتری داشته باشم. این عطش موفقیت باعث شد بعد از کسب سهمیه المپیک، در اتریش نیز با تمرکز بالا به مدال طلا برسم. اصلاً این‌گونه نیست که انتظارات مردم را با توجه به نتایج خوب اخیر به‌عنوان بار روی دوش خود بگذارم. قطعاً در صورتی که بخواهم این‌گونه فکر کنم کار را برای خودم سخت خواهم کرد.

قهرمان بازی‌های آسیایی اندونزی در خصوص حضور در اردوی آلمان و عدم شرکت در کاراته وان مراکش گفت: با توجه به حساسیت مسابقات مرحله آخر کسب سهمیه المپیک برای سجاد گنج‌زاده و ذبیح‌الله پورشیب، دوست داشتم کنار این نفرات در آلمان حضور داشته باشم و حتی یک درصد نیز بتوانم به آنها کمک کنم، اما با توجه به قطعی شدن سهمیه المپیکم دیگر نیازی نمی‌بینم در مراکش شرکت کنم. با توجه به ارتباط با حریفان و نفراتی مانند لوئیجی بوسا، رافائل آقایف و سایر مدعیان، آنها نیز با توجه به بعد مسافت در  مراکش شرکت نخواهند کرد.

عسگری در خصوص اینکه حضور در مسابقات مراکش نمی‌توانست روند کسب عنوان گرندوینری 2020 (بهترین کاراته‌کای جهان) را برای او تسریع کند، گفت: واقعیت این است که در سال 2019 روی کسب عنوان گرندوینری زوم کرده بودم و وقتی به این عنوان نرسیدم از لحاظ جسمی و روحی لطمه خوردم، اما  این بار روی کسب این عنوان زوم نیستم؛ البته این‌گونه نیست که اصلاً دنبال این عنوان نباشم و نیم‌نگاهی به کسب عنوان گرندوینری 2020 دارم. با توجه به کسب دو مدال طلا و یک مدال برنز لیگ جهانی اگر حریفانم در مسابقات باقی‌مانده مدال‌های خود را تکرار نکنند، می‌توانم نیم‌نگاهی به این عنوان داشته باشم.

وی یادآور شد: هنوز برای کسب عنوان گرندوینری چیزی تمام نشده است و قطعاً با برنامه‌ریزی کادر فنی و فدراسیون شاید ما نیز بعد از مشخص شدن وضعیت سهمیه‌های المپیک در برخی مسابقات کاراته وان 2020 مثل مادرید شرکت کنیم. سرباز کاراته ایران هستیم و هر تصمیمی کادر فنی و فدراسیون بگیرد اطلاعت می‌کنیم و برای کشور و مردم عزیزمان قدم برمی‌داریم. امیدوارم در نهایت نیز به عنوان گرندوینری که همیشه دوست داشتم آن را کسب کنم، برسم و این افتخار را نیز به دست بیاورم.

وی عنوان کرد: در روزهایی که کشور عزیزمان با ویروس کرونا درگیر است، مدال طلای مسابقات کاراته وان اتریش را به پزشکان زحمتکش، پرستاران خستگی‌ناپذیر و پرسنل اورژانس وظیفه‌شناس کشورمان که سربازان سلامت کشور هستند، تقدیم می‌کنم، عزیزانی که در روزهای سخت اخیر با تمام وجود و بدون کمترین چشمداشتی جان خود را به خطر انداختند تا از جان مردم عزیز کشورمان محافظت کنند. امیدوارم  با تقدیم این مدال گوشه‌ای از زحمات و خستگی این عزیزان را جبران کنم. از تمام کسانی که در این مدت حتی یک قدم برای من برداشتند یا توصیه‌ای به من داشتند تشکر می‌کنم و امیدوارم همه دست به دست هم دهیم تا بچه‌های کاروان ورزشی ایران و به‌خصوص بچه‌های کاراته در المپیک 2020 توکیو موفق باشند و با مدال‌های خوشرنگ باعث خوشحالی مردم شوند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس