کد خبر 1047541
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰
بیماری کرونا نمایه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به ارسال بیش از ۱۵۰ نمونه از بیماران مشکوک به کرونا به تهران گفت: از این تعداد تست ۸ نفر مثبت اعلام شد که یک نفر آن‌ها کودک است.

به گزارش مشرق، محمدرضا نیکبخت شامگاه یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه تست ابتلای به کرونا ویروس در ۸ نفر در لرستان مثبت شده است، اظهار داشت: یک نفر از مبتلایان کودک است.

وی با بیان اینکه میزان آلودگی بچه‌ها به این ویروس به نسب بزرگسالان کمتر است، شاید به دلیل این باشد که سطح واکسیناسیون بالا است، تصریح کرد: از مجموعه مبتلایان در لرستان یک نفر زن، ۶ نفر مرد و یک نفر کودک هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: سن مبتلایان به این ویروس در لرستان ۲۰ تا ۲۲ سال است و یک نفر هم با سن بالای ۸۰ سال مبتلا شده است.

حال ۷ نفر مبتلای به کرونا در لرستان مناسب است

نیکبخت با تاکید بر اینکه به طور کلی از ۸ نفر یک نفر فوت کرده است اما علت فوت به دلیل بیماری سرطان بوده است، یادآور شد: ۷ نفر دیگر وضعیتشان مناسب است.

وی گفت: به طور کلی بیش از ۱۵۰ تا نمونه برای آزمایش به تهران ارسال کرده ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه سعی کرده ام بخش‌های بیشتری از بیمارستان شهدای عشایر را برای بیماران مبتلا آماده کنیم، اظهار داشت: لباس و لوازم پرستاران و تکنسین‌های اورژانس و کارشناسان را افزایش داده ایم.

توزیع مواد ضدعفونی و ماسک در مراکز بهداشتی و درمانی آغاز شد

نیکبخت با بیان اینکه برای مردم هم مواد ضدعفونی و ماسک در حد امکان در سطح داروخانه‌های بیمارستان‌ها و دانشگاه توزیع شده است و این توزیع در مراکز بهداشتی و درمانی روستایی و شهری نیز از امروز شروع شده است، تصریح کرد: همه ۱۵۵ مرکز بهداشتی درمانی ما ژل ضدعفونی و الکل و ماسک دریافت می‌کنند تا در اختیار مردم قرار دهند.

وی با تاکید بر لزوم موارد بهداشتی از جمله شستشوی دست‌ها، ضدعفونی وسایل و تجهیزات، خودداری از روبوسی با افراد و… افزود: خواهش می‌کنم از صاحبان عزا که تلاش کنند مراسم ترحیم برگزار نکنند، تا مردم تجمع نکنند و باعث شود که انتقال بیماری بیشتر شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان یادآور شد: همچنین از تمامی تالارهای عروسی تقاضا می‌کنم مراسم برگزار نکنند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس