کد خبر 1047136
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۰
زباله‌

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران گفت: برای کاهش خطر ابتلای کارگران خطوط تفکیک زباله فرآیند تفکیک زباله در ایستگاه های میانی و آرادکوه تعطیل شد.

به گزارش مشرق، علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران در نشست خبری مجازی درخصوص اقدامات این سازمان گفت: از هفته گذشته اقدام به مجهز کردن کارگران به ماسک و تجهیزات لازمه در ایستگاه های میانی و مجتمع پردازش آرادکوه کردیم.

وی افزود: پیگیر این هستیم که به طور کامل اجرا شود و در کنار آن دو نوبت هم روزانه اقدام به گندزدایی و ضدعفونی کردن محل اسکان کارگران کرده ایم.

علیپور گفت: کار مهمتر ما که از امروز انجام شد تعطیلی فرایند بازیافت در ایستگاه های میانی و آرادکوه بوده است.

بیشتر بخوانید:

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان به ۳ نفر رسید

وی ادامه داد: همه کارگرانی که در این خطوط فعال بودند به مرخصی فرستاده شدند تا از ابتلای آنها به کرونا جلوگیری شود.

علیپور افزود: در سطح مناطق هم ابلاغ شده است که تفکیک از سطح مخازن هم تعطیل شود و قرارداد پیمانکاران را هم با تغییراتی به گونه ای تبدیل کردیم تا یک ماه آتی این تفکیک ها انجام نگیرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران گفت: برای اجرای این ابلاغیه نیازمند همکاری نیروی انتظامی هستیم تا بحث زباله گردی کاهش یابد.

وی افزود: قصد ما این است دیگر چیزی به نام زباله گردی نداشته باشیم زیرا عموما داخل زباله ها ماسک و دستکش وجود دارد و این زباله گردی خودش عامل انتقال ویروس خواهد بود.

علیپور گفت: ما دفن حداکثری خواهیم کرد و دیگر در این مدت اصلا به فکر تفکیک زباله نخواهیم بود تا به سهم خود جلوی انتشار ویروس را بگیریم.

وی درخصوص پسماند پزشکی هم ادامه داد: ناوگان خاصی را توسعه داده ایم و به صورت ایزوله پسماندها را منتقل کرده و در مجتمع آزادکوه با شرایط خاصی دفن خواهد شد.

علیپور گفت: از هموطنان می خواهیم خودشان هم در صورت امکان پسماندهای عفونی خود را نظیر دستکش و دستمال و ماسک را در کیسه های جداگانه قرار بدهند و به صورت مجزا جدا کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند افزود از طرفی خواهش ما این است که مردم در سطح شهر دستکش و ماسک و دستمال خود را رها نکنند زیرا امکان ابتلای کارگرانی که باید شهر را نظافت کنند بیشتر می کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس