پرداخت حقوق

دو سازمان برنامه و بودجه و اداری و استخدامی دستورالعمل مشترکی برای تعیین تکلیف استفاده کارمندان قراردادی از افزایش امتیازات فصل ده قانون مدیریت کسب و کار صادر کردند.

به گزارش مشرق، اواخر بهمن ماه سازمان برنامه و بودجه بخشنامه‌ای در خصوص مجوز استفاده از 50 درصد امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری صادر کرد. بلافاصله بعد از صدور این بخشنامه احکام حقوق اسفندماه کارمندان رسمی سازمانها و شرکتهای مختلف دولتی تعیین تکلیف شد. در این بین وضعیت کارمندان قراردادی و پیمانی دستگاهها منتظر صدور دستورالعمل مشترک سازمانهای برنامه و اداری و استخدامی بود.

در همین راستا تعداد قابل توجهی از کارمندان دستگاهها که به صورت قراردادی برای دولت مشغول به کار بودند این موضوع را از رسانه‌ها پیگیری کردند.

بیشتر بخوانید:

حذف درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی دولت در بودجه

پرش از آمار ۳ مورد کرونا، به بالای ۱۵۰ مورد، در سکوت خبری! +عکس

گفتنی است، در صورت عدم صدور به موقع این دستورالعمل افزایش حقوق کارمندان قراردادی به سال آینده موکول می‌شد.

اعمال افزایش 50 درصدی حقوق کارکنان قراردادی بعد از صدور دستورالعمل مشترک

بر این اساس با پیگیریهای صورت گرفته، دستورالعمل مشترکی از سوی دو سازمان مذکور برای تعیین تکلیف نحوه استفاده و افزایش 50 درصدی امتیازات کارکنان قراردادی صادر شد.

در این بخشنامه آمده است، در اجرای تبصره (3) ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه و به منظور ترمیم حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کار معین (مشخص) موضوع تبصره ذیل ماده (32) قانون مدیریت خدمات کشوری، نحوه تعیین حقوق و مزایای آنان به شرح ذیل تعیین و مبتنی بر ماده (118) قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ می‌گردد:

ماده 1- تعاریف

قانون: قانون مدیریت خدمات کشوری

دستگاه‌های اجرایی: دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری که مشمول مقررات پرداخت فصل دهم این قانون می‌باشند.

ماده 2- حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کار معین(مشخص) هر دستگاه اجرایی معادل هشتاد درصد (80%) حقوق و مزایای کارمندان پیمانی نظیر همان دستگاه به شرح زیر تعیین می‌گردد:

2-1- تطبیق و تعیین حق شغل و شاغل کارمندان قرارداد کار معین (مشخص) بر اساس (80%) امتیازات جداول حق شغل و شاغل موضوع دستورالعمل اجرایی فصل دهم قانون، بخشنامه شماره 14593/200 مورخ 21/2/1388 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور (سابق) با آخرین اصلاحات، صورت می‌گیرد. دستگاه‌های اجرایی مکلفند با رعایت سنوات خدمت مندرج در بخشنامه شماره 55588/200 مورخ 27/10/1389 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور (سابق) و اصلاحات بعدی آن و عوامل جدول حق شاغل، معادل رتبه و طبقه کارمندان در جدول حق شغل و امتیازات مکتسبه از عوامل جدول حق شاغل را تعیین و نسبت به برقراری حق شغل و شاغل کارمندان قرارداد کار معین (مشخص) اقدام نمایند.

2-2- فوق‌العاده مدیریت موضوع تبصره ذیل ماده (65) و فوق‌العاده‌های بندهای (1)، (2)، (3)، (5)، (6)، (7)، (8) و (10) ماده (68) قانون حسب مورد برای کارمندان قرارداد کار معین (مشخص) بر اساس ضوابط و آیین‌نامه‌های اجرایی مورد عمل تا سقف (80%) تعیین می‌گردد.

2-3- فوق‌العاده موضوع بند (9) ماده (68) قانون با رعایت مفاد این بند، بر اساس مقررات مورد عمل در مورد کارمندان پیمانی تعیین می‌گردد.

ماده 3- کمک هزینه عائله‌مندی و اولاد موضوع بند (4) ماده (68)‌ قانون برای کارمندان قرارداد کار معین (مشخص) همانند کارمندان پیمانی نظیر با رعایت ضوابط مربوط تعیین می‌گردد.

ماده 4- با اجرای این دستورالعمل چنانچه حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کار معین(مشخص) نسبت به قرارداد قبلی آنان کاهش یابد، تفاوت آن به صورت مبلغ ثابت و بدون تغییر در ردیف "سایر" فرم قرارداد درج می‌شود.

ماده 5- فرم انعقاد قرارداد کار معین (مشخص) شرایط و تعهدات قرارداد، پیوست این دستورالعمل می‌باشد.

ماده 6- منابع مورد نیاز برای اجرای این دستورالعمل در چارچوب مفاد بخشنامه شماره 696488 مورخ 30/11/1398 سازمان برنامه و بودجه کشور تأمین می‌گردد.

ماده 7- با اجرای این دستورالعمل، کلیه ضوابط و دستورالعمل‌های مغایر در خصوص پرداخت حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کار معین (مشخص) از جمله مفاد بخشنامه شماره 28965/90/200 مورخ 13/11/1390 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور (سابق)، ملغی‌الاثر می‌گردد.

جمشید انصاری- رییس سازمان اداری و استخدامی کشور

محمدباقر نوبخت- رییس سازمان برنامه و بودجه کشور

سوالی لازم است دستگاههای مختلف اعم سازمان برنامه و همچنین خزانه داری کل کشور باید به آن پاسخ دهند این است که این افزایش امتیازات چه تاثیر مشخصی روی فیشهای حقوقی 2.5  میلیون کارمند دولت، اعم از رسمی، قراردادی و پیمانی خواهد گذاشت.

به عبارت دیگر آیا افزایش حقوق کارمندان دستگاههای مختلف اعم از نهاد ریاست جمهوری، وزارت راه و شهرسازی، وزارت اقتصاد با کارمندان دستگاهی مثل اموزش و پرورش به یک میزان خواهد بود؟

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 8
 • حسین IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
  4 4
  برای اموزش و پرورش مبلغی هم کم شد فوق العاده حرفه ای حذف شد همه ی دستگاه ها افزایش اموزش و پرورش کاهش علی برکت الله
 • مجید IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
  14 2
  نا عدالتی در پرداخت های دولت به کارکنانش موج میزند. این نا عدالتی هم بین سازمان های مختلف است و هم بین کارکنان، قراردادی، پیمانی، رسمی و شرکتی یک سازمان. یک کارمند بر طبق یک کاغذ قراردادی است. از کارمند رسمی هم توانمندتر است و هم بیشتر کار می کند. پرداختی کارمند قراردادی از رسمی کمتر است. چرا؟!
 • ناشناس IR ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
  2 1
  حقوق کارمندان رسمی قراردادی دانشگاه فرهنگیان افزایش نیافته کی باید پیگیری کنه.
 • IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
  11 1
  ما بعد از 18 سال قراردادی هستیم و اونهایی که بعد از ما امدند و اشنا داشتند پیمانی شدند. این انصاف هست. این دنیا حق ما را ندید ان دنیا میگیریم شک نکنید ذره ای کوتاه نمیام.
 • رضا IR ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
  12 0
  من کارمند قراردای اداره دولتی هستم با 19 سال سابقه.. حکم من بعد از این همه سال قرارداد کارگری هست. امثال منکه قرارداد کارگری هستیم چه میشود؟ بعد هم میگن عدالت را اجرا کردیم....
 • IR ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
  32 0
  اینم اضافه میکردین که تمامشون با پارتی و چپیده اند در ادارات حداقل ده نفر فامیل همنام و غیر همنام هم در همان اداره دارند. و با اینکع لسیار شاکی و نا کترامدددرراداراتدتشریف دارند باز هم فرصت استخدام شرکتی را به احدی جز دایره فامیل نخواهند داد..
 • IR ۰۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
  1 1
  من یک معلم دبیر ناامیدم و...
 • علی US ۰۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
  4 0
  همه جا حقوق نجومی حتی کار کنان اداری اموزش پرورش معلمان محروم از لطف مسو لین عدالت کجاست مگر معلمان جزو کارکنان نیستند این بی عدالتی در اذهان معلمان خواهد ماند معلمان را بها دهید اینده جامعه در خطر است
 • ن IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
  1 9
  حقوق نیروی رسمی که صد تاازمون داده تا وارد سیستم بشه باید بانیروی قراردادی که با پارتی وبدون صلاحیت وبدون ازمون وارد شده باید یکی باشد
 • ح IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
  1 7
  باسلام حقوق یک نیروی رسمی که با هزاران نفر در امتحان رقابت کرده با یک نیروی قراردادی که بافامیل بازی قرارداد باهاش بستن یا معرف نماینده شهر باهاش قراردادبستن نه ازمون علمی داده باید برابرباشه ؟
  • IR ۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
   5 3
   اقای با علم مگه اونی که قرادادیه با دانشش کار نمیکنه حالا شما ی ازمون دادی کل مملکت باید بهتون بدن
 • احد IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
  3 0
  من با 23 سال سابقه و مدرک کارشناس ارشد مهندسی کاش حقوقم در حد یک معلم بود
 • هادی IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  2 1
  در این بخشنامه نامی از ما افرادی که به عنوان تبصره 4 با سازمان ها قرارداد داریم برده نشده ومشمول این طرح نمیشویم .و میگویند که شما کارگری هستید .اما زمانی که میخواهند به ما عیدی بدهند کارمند میشویم لطفا جون هر کسی که دوستش دارید این کار مارا پیگیری کنید چون صدای ما به جایی نمیرسه
 • IR ۲۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  2 0
  شما بخدا بفکر کارگر تصبره 4 با شیید نگذارید بچه‌ها نفرین کنند
 • IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
  1 1
  چرا وزارت خونه ها افزایش حقوق اسفندشون 50 درصد بوده اما نیروهای مسلح 5 تا 10 درصد؟؟؟ این خیلی بی عدالتی است چرا نظامیان در ایران حقوقشون کمتر از ارمندان دولتی است؟؟؟؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس