مقتدی صدر

رهبر جریان الصدر عراق خواستار لغو تظاهرات‌ها در این کشور به دلیل خطر شیوع کرونا ویروس شد و از طرفی دیگر مراسم یادبود شهید حکیم در نجف به تعویق افتاد.

به گزارش مشرق، سید «مقتدی صدر» رهبر جریان الصدر در پیامی در حساب توئیتری خود، به لغو تظاهرات‌ها به دلیل حفظ سلامت شهروندان عراقی دعوت کرد.

او که مردم عراق به برگزاری تظاهرات میلیونی در اطراف منطقه سبز در صورت عدم اعطای رأی اعتماد به ترکیب دولت در پارلمان دعوت کرده بود، خواستار لغو این تظاهرات شد.

رهبر جریان صدر دلیل لغو این تظاهرات‌ها را حفظ سلامت شهروندان عراقی با توجه به شیوع کرونا ویروس اعلام کرده است.

مراسم یادبود شهید حکیم هم به تعویق افتاد

همچنین امروز،‌ سید عمار الحکیم رئیس جریان حکمت ملی عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که به علت خطر انتشار ویروس کرونا و با توجه به توصیه‌های وزارت بهداشت عراق اجرای مراسم سالانه روز شهید عراقی و یادبود شهادت شهید محراب آیت الله العظمی سید محمدباقر حکیم (قدس سره) به تعویق می‌افتد.

در بیانیه الحکیم که امروز سه‌شنبه (ششم اسفند) منتشر شد تاکید شده که هر ساله اول ماه رجب موعد برگزاری مراسم یادبود شهید محراب آیت‌الله العظمی سید محمدباقر حکیم (قدس سره) و بزرگداشت روز شهید عراقی است... و قرار بود این مراسم در میدان ثورة العشرین در کنار مرقد شهید محراب در نجف اشرف برگزار شود اما به دلیل خطر شیوع ویروس کرونا، لغو شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha