کد خبر 1045303
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
صالحی امیری

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: کشتی در ورزش ایران یک ورزش نیست کشتی یک هویت و نماد یک ملت است.

به گزارش مشرق، در مراسم افتتاح خانه کشتی شهید ابراهیم هادی صبح امروز با حضور صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک احمدی معاون وزیر ورزش و جوانان مسئولان و پیشکسوتان کشتی و همچنین خانواده شهید هادی برگزار شد.

بیشتر بخوانید:

بعضی‌ها فکر می‌کنند در دعوا بزرگ می‌شوند

رضا صالحی امیری در مراسم افتتاحیه خانه کشتی اظهار داشت: کشتی امروز به  مانند نگینی در ورزش ما می درخشد و اگر در جهان غروری داریم، باید  ریشه آن را در کشتی ببینیم. دبیر زحمات زیادی در این دوره کشید. ما به ساختمان و کالبد افتخار نمی کنیم بلکه اگر روح پهلوانی در آن دمیده شود، ارزشمند می شود و خانه کشتی هم همین شرایط را دارد.

وی ادامه داد: اتفاق دیگری را امروز افتاد این بود بود سالن به نام یک شهید مقدس شد.  نامگذاری کار ساده ای است اما دنبال کردن آن سخت است. باید مرام این شهید هم در سالن وجود داشته باشد. کشتی در ورزش ایران یک ورزش نیست کشتی یک هویت و نماد یک ملت است و از این جهت وقتی از ورزش قهرمانی صحبت می کنیم، ناخودآگاه به کشتی می رسیم. کشتی آموزشگاه نسل جوان برای مهارت آموزی است که چگونه سخن بگوید. اگر معرفت در کشتی نباشد، مانند سایر ورزش ها فقط در مسیر مدال پیش می رود. مدال به کشتی هویت نداد بلکه آن مرام پهلوانی بود.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: برخی از رشته های ما وارداتی است اما کشتی یک ورزش ملی است و کشتی در این سرزمینی هویت سازی می کند و قلب ها را به هم نزدیک می کند. همه ما موظفیم که کشتی را نماد ورزش کشور بدانیم و از آن حمایت کنیم. الان که در مسیر المپیک هستیم وظیفه ما سنگین تر است و تمام توان خود را برای این رقابت ها در پیش گرفته ایم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس