کد خبر 1044603
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۳
"دهقانی" از ورزقان به مجلس راه یافت

ستاد انتخابات آذربایجان شرقی نتایج ورزقان را اعلام کرد که بر اساس آن، دهقانی از این حوزه به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

به گزارش مشرق، ستاد انتخابات آذربایجان شرقی در اطلاعیه ای نتایج انتخابات در حوزه انتخابیه ورزقان را اعلام کرد.

علیار راستگو رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: براساس نتیجه شمارش آرا در حوزه انتخابیه ورزقان نیز از مجموع 42 هزار و 265 رأی مأخوذه، آقای الله وردی دهقانی با 22 هزار و 824 رأی موفق به کسب اکثریت آرای این حوزه شد.

وی با بیان اینکه شمارش آرا در تمام حوزه‌های انتخابیه استان تمام شده است، افزود: طبق قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، هر نامزدی که 20 درصد از آرای "صحیح" مأخوذه را کسب کند به عنوان نماینده مردم انتخاب می‌شود.

تاکنون نتایج شمارش آرا در 10 حوزه انتخابیه استان مشخص شده است که براساس آن  حسین حاتمی از حوزه کلیبر، خداآفرین و هوراند، جعفر راستی از حوزه شبستر، مهدی اسماعیلی از حوزه میانه، یوسف داودی از حوزه سراب، احمد محرم‌زاده یخفروزان از حوزه اهر و هریس، علی علیزاده از حوزه مراغه و عجب‌شیر، غلامرضا نوری از حوزه بستان‌آباد، محمد باقری از حوزه بناب، سیدحمزه امینی از حوزه هشترود و چاراویماق و سیدعلی موسوی از حوزه ملکان با کسب حد نصاب آرا، به‌عنوان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتخاب شده‌اند.

همچنین در حوزه انتخابیه میانه، به‌دلیل به حد نصاب نرسیدن آرای نامزدها برای انتخاب نماینده دوم این حوزه، انتخابات به دور دوم کشیده شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس