کد خبر 1044564
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
1

منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی از فرار شهرک‌نشینان اطراف نوار غزه به سبب بالن‌های انفجاری و عدم احساس آرامش و امنیت خبر دادند.

به گزارش مشرق، شبکه ماهواره‌ای کان از افزایش آمار صهیونیست‌هایی خبر داد که در شهرک‌های اطراف نوار غزه دچار رعب و وحشت شده‌اند که این تعداد در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۷ میلادی به ۴۰ درصد رسید.

روزنامه معاریو هم در گزارشی به ادامه رعب و وحشت شهرک‌نشینان صهیونیست اطراف نوار غزه و روند خروج آنها اشاره کرد و در این باره چند نمونه را یادآوری کرد و نوشت یکی از این شهرک‌نشینان به نام عیناب دروری که ساکن شهرک‌های اطراف نوار غزه بود، به این روزنامه گفته است که در پی تنش امنیتی در جبهه جنوبی با خانواده‌اش به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرده است.

بیشتر بخوانید:

اعتراف فرمانده صهیونیست به آسیب‌پذیری در برابر حملات موشکی

این شهرک‌نشین وضعیت شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه را بی‌نهایت تاسف بار و وحشتناک خوانده و گفته است وحشتناک بودن این وضعیت را قبلا تجربه نکرده بودیم.

لیا شاتو دیگر شهرک‌نشین صهیونیست که با خانواده‌اش به کاستاریکا مهاجرت کرده است، هم گفته است من این وضع جنون‌آمیز را احتمال نمی‌دادم، ما یک سال و شش ماه سخت و دشوار را در اطراف نوار غزه تجربه کردیم، حوادث پیاپی را شاهد بودیم، قدرت(رژیم صهیونیستی) تضعیف شده است. وی افزود دلیلی برای باقی ماندن در اینجا(شهرک‌های صهیونیست‌نشین) نمی‌بینم، خیلی از مردم دیگر تحمل این وضعیت و ماندن را ندارند.

حزب‌ الله در جولان؛ دغدغه‌ای نگران‌کننده برای رژیم صهیونیستی

خبر دیگر  اینکه روزنامه معاریو، جنبش حزب الله لبنان و افزایش توانمندی آن را دغدغه و عامل نگرانی برای رژیم اشغالگر قدس دانست و نوشت پس از گذشت یک ماه و نیم از ترور (سپهبد شهید) قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس،‌جبهه شمالی به وضعیت روتینی بازگشت، در موسسه امنیتی، مسئولان تغییر بزرگی در سطح میدانی ملاحظه نمی‌کنند و دستگاه‌های اطلاعاتی هم تغییراتی در خصوص استقرار یا مقاصد تقویت فعالیت نظامی علیه اسرائیل در بلندی‌های جولان رصد نکرده‌اند.

دست‌اندرکاران موسسه امنیتی اسرائیل برآورد می‌کنند که پاسخ به حملاتی که سوریه را هدف قرار داد و منتسب به اسرائیل است، صورت خواهد گرفت که این پاسخ به ویژه از طریق موشک‌ها خواهد بود، اما هستند در ارتش اسرائیل کسانی که خیلی از ادامه تلاش‌های حزب‌الله برای تقویت نفوذ و توانمندی خود در طول مرزها در بلندیهای جولان نگران هستند.

ارتش سوریه به طور تدریجی به منطقه مرزی همزمان با استقرار تیپ های توپخانه‌، نیروی پیاده و زرهی بازگشت، بازگشت ارتش سوریه به این منطقه به ویژه در مناطقی که قبلا تحت سیطره داعش و گروه‌های افراطی دیگر بود،این در حالی است که فرماندهان ارتش اسرائیل این احساس را دارند که حزب الله نفوذ خود را در این مناطق تحت نظارت ارتش سوریه گسترش داده است.

ارزیابی فرماندهی جبهه شمالی(رژیم صهیونیستی) این است که حزب الله از طریق وسایل کنترل و اطلاعات ارتش سوریه،‌اطلاعاتی را درباره اسرائیل و فعالیت ارتش آن در منطقه جمع آوری می‌کند.

در این گزارش آمده است مسئولان ارتش اسرائیل از این می‌ترسند که حزب الله برای تبدیل مرزهای بلندی‌های جولان به مرزهای رویارویی و نبرد تلاش کند.

معاریو افزود ارتش اسرائیل دست به فعالیت‌های زیادی از جمله به ایجاد کمین، وارد کردن تانک‌ و نیروهای پیاده با هدف نشان دادن آمادگی و بازداشت افراد مظنون و بازجویی از آنها دست زده است.

این رسانه نوشت طی سال‌های اخیر، ثبات امنیتی نسبی در مرزهای لبنان حفظ شده است، در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۶ از زمان عقب نشینی(ارتش رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان) تا جنگ(۳۳ روزه)، حزب الله عملیات‌های متعددی در طول مرزها انجام داده است.

این روزنامه آورده است مواضع ارتش اسرائیل در قبال حضور حزب الله در سوریه، یکپارچه نیست(اختلافات در صهیونیست‌ها) است. معضل اصلی که این روزها در میز بحث و بررسی سران اسرائیل قرار دارد این است که آیا اسرائیل باید قدرتی را برای مهار تمرکز حزب الله در سوریه فعال کند، اما این ترس وجود دارد که چنین اقدامی از سوی اسرائیل منجر به تشدید تنش امنیتی در مرزها با لبنان و تنش دیپلماتیک با روسیه شود.

اخیرا نفتالی بنت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بر اهمیت افزایش فشار بر ایران با هدف دور کردن آن از سوریه تاکید کرده بود.

ادامه سیاست یهودی‌سازی سرزمین فلسطین؛ بنت مانع ساخت و ساز فلسطینیان در منطقه «ب» می‌شود

روزنامه یدیعوت آحرونوت نوشت نفتالی بنت(وزیر جنگ رژیم صهیونیستی)، دستور جلوگیری از ساخت و ساز فلسطینیان در منطقه همجوار شهرک صهیونیست نشین عیمک شیلا در منطقه موسوم به بنیامین را صادر کرده است. این روزنامه نوشت این ممنوعیت در پی درخواست معاون امور حقوقی بنت صورت گرفته است. این تصمیم یک گام استثنایی به شمار می‌رود، زیرا سخن گفتن درباره منطقه موسوم به ب بر اساس توافقات اسلو است که در قلمرو اختیارات تشکیلات خودگردان است.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی حتی از یک سانتیمتر هم خارج نخواهیم شد نفتالی بنت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بر ادامه اشغالگری این رژیم در سرزمین فلسطین تاکید کرد.

روزنامه یسرائیل هیوم نوشت انتظار می‌رود که کمیته موسوم به کمیته عالی برنامه‌ریزی اداره شهری در کرانه باختری طرح احداث بیش از ۱۹۰۰ واحد جدید در شهرک‌های کرانه باختری را تصویب کند، طرحی که به تصویب نفتالی بنت رسیده است.

این کمیته چهارشنبه این هفته برای تصویب طرح گسترش شهرک‌ها پیش از انتخابات کنست(پارلمان رژیم صهیونیستی) تشکیل جلسه می‌دهد.

نفتالی بنت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بر اشغال دائمی سرزمین فلسطین با اتکای به حمایت‌های نامحدود آمریکا و خیانت رژیم‌های سازشکار عرب و رویکرد خفت‌بار تشکیلات خودگردان تاکید کرد و گفت :«ما منتظر نمی‌مانیم ما فعالیت می‌کنیم، حتی یک سانتیمتر از اسرائیل(مناطق اشغالی) را به اعراب نخواهیم داد به خاطر آن باید بسازیم(شهرک‌سازی را گسترش دهیم) در هفته آینده ساخت واحدهای مسکونی بیشتری در شهرک‌ها را برای تصویب ارائه خواهم کرد، این کار(شهرک سازی) را در آینده ادامه خواهیم داد. و این کاری است که باید در موضوع حاکمیت انجام دهیم»

بر اساس گزارش این رسانه صهیونیست، جزئیات طرح گسترش شهرک‌های صهیونیست‌نشین در منطقه بنیامین در رام الله به این شرح است : ساخت ۶۰۰ واحد جدید در شهرک‌ صهیونیست‌نشین عالی که با ساخت این واحدها، آمار جمعیت این شهرک به دو برابر افزایش خواهد یافت. ساخت ۵۳۴ واحد جدید در شهرک شفوت راحیل که معنایش افزایش پنج برابری جمعیت این شهرک است که مشرف بر دره اردن  است و ساخت بیش از ۱۰۰ واحد مسکونی در شهرک صهیونیست‌نشین تسوفیم، غانی مودیعین، الون شفوت و نوکدیم است.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha