ریابکوف نمایه

معاون وزیر خارجه روسیه از رزمایش شبیه سازی حمله اتمی آمریکا علیه مسکو شدیدا انتقاد و هشدار داد که چنین اقداماتی آستانه استفاده از تسلیحات نامتعارف را کاهش می‌دهد.

به گزارش مشرق، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه از تلاش واشنگتن برای شبیه‌سازی یک حمله  محدود اتمی علیه روسیه شدیدا انتقاد کرد. 

براساس گزارش خبرگزاری تاس، ریابکوف با اشاره به رزمایش اخیر فرماندهی آمریکا علیه مسکو گفت: آمریکا به مجموعه‌ای از رزمایشهای شبیه سازی حمله اتمی علیه روسیه ادامه داده است. ما این اقدامات را محکوم می‌کنیم چرا که این اقدامات به وضوح نشان می‌دهد که واشنگتن مسیر تقابل با روسیه را در پیش گرفته و آستانه استفاده از تسلیحات اتمی را کاهش داده است. 

این دیپلمات ارشد روسی افزود: آمریکا به جای تمرکز بر تلاشها برای تقویت رژیم کنترل تسلیحات که شامل تسلیحات اتمی نیز می‌شود، بازی فوق العاده خطرناکی را آغاز کرده است. همانطور که ما به کرات تاکید کرده‌ایم ما فقط در دو مورد استثنایی از تسلیحات اتمی استفاده می‌کنیم، اگر روسیه با خطر سلاحهای کشتار جمعی مواجه باشد یا یک تهاجم همه جانبه تمار عیار با استفاده از تسلیحات متعارف که موجودیت حکومت روسیه را به مخاطره بیندازد.

با این وجود ریابکوف تاکید کرد که مسکو معتقد است استفاده از سلاح اتمی هیچ برنده‌ای نخواهد داشت و به همین دلیل هرگز نباید مورد استفاده قرار بگیرد. 

براساس گزارش خبرگزاری ریانووستی، یک مقام رده بالای پنتاگون اخیر اعلام کرد که آمریکا  یک رزمایش نظامی را به صورت شبیه سازی حمله متقابل به روسیه با استفاده از سلاح‌های اتمی با قدرت کم در اروپا، بعد از حمله هسته‌ای روسیه به کشورهای عضو ناتو، تمرین کرده است. 

آمریکا تنها دارنده کلاهک‌های اتمی در جهان است که تا کنون دو بار از این تسلیحات در خلال جنگ جهانی دوم و علیه مردم بیگناه هیروشیما و ناکازاکی در ژاپن استفاده کرده است. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس